ביטוח חיים לנפגעי שבץ מוחימגיע לכם עד 50% הנחה

לוגו חברת הפניקס ביטוח
לוגו חברת איילון
לוגו חברת AIG
לוגו חברת ביטוח מנורה
לוגו חברת ביטוח ליברה
לוגו של כלל חברת ביטוח

ביטוח חיים לנפגעי שבץ מוחיביטחון כלכלי בעת הצורך

פגיעה משבץ מוחי נחשבת לכזאת שמדרדרת לעיתים בצורה משמעותית את מצבם הפיזי והקוגניטיבי של הנפגעים ממנה, בהתאם לכך, מי שנפגע משבץ מוחי עלול להיתקל בקשיים משמעותיים במידה וירצה לרכוש פוליסת ביטוח חיים לנפגעי שבץ מוחי. חברות הביטוח אינן ששות לבטח אנשים שמצבם הבריאותי רעוע, הן בוחנות את מצבו הרפואי של כל פונה לפני שהן מחליטות האם לאשר לו פוליסת ביטוח חיים ואם כן בעבור איזה מחיר.

באופן מובן, כל מי שנפגע משבץ מוחי הוא מבוטח בעייתי בקרב חברות הביטוח לאור העובדה שהוא עלול, בסבירות גבוהה ביחס לשאר האוכלוסייה, לתבוע את חברת הביטוח ולדרוש ממנה פיצויים עקב הידרדרות נוספת במצבו שעלולה להביא לפטירה או לאובדן כושר העבודה. מעבר לכך, בחלק מן המקרים חברות הביטוח יכולות לסרב לבטח אדם שפנה אליהן בנוגע לביטוח על סמך מצבו הרפואי.

מה זה ביטוח חיים לנפגעי שבץ מוחי?פוליסה ייחודית ומותאמת

ביטוח חיים רגיל מאפשר למבוטחים שבו לקבל פיצוי מחברת הביטוח במקרה של אובדן כושר עבודה, או במקרה של פטירה, חס וחלילה, להעביר למוטבים שלהם את הסכום המופיע בפוליסה. המוטבים בפוליסת ביטוח חיים לנפגעי שבץ מוחי הם אנשים שהמבוטח קבע אשר יקבלו את הכסף במקרה של מוות, כאשר המבוטח יכול לשנות את המוטבים גם לאחר שרכש את הפוליסה.

במקרה הצורך, עקב אובדן כושר עבודה או פטירה המבוטח או המוטבים שלו, לרוב בני המשפחה של המבוטח, יכולים לתבוע את חברת הביטוח ולבקש מהן לשלם את הסכום המופיע בפוליסה. אם התביעה מתבררת כתביעה מוצדקת חברת הביטוח תאלץ להעביר את הכסף למבוטח או למשפחתו בפעימה אחת, או כקצבה למשך שנים, לבחירת המבוטח או המוטבים.

רכישת ביטוח חיים לנפגעי שבץ מוחי מאתגרת יותר, זאת מכיוון שפוליסות הביטוח הרגילות נוהגות להכניס סעיפים שמחריגים תשלום כתוצאה מהידרדרות רפואית הנובעת ממצב רפואי קיים, כלומר בעיה רפואית שהייתה ידועה בזמן רכישת הפוליסה. מהלך אשר למעשה הופך את פוליסת ביטוח החיים לנפגעי שבץ מוחי לחסרת תועלת עבור מבוטחים שלקו בשבץ מוחי לאור העובדה שניתן לטעון בבית המשפט שכמעט כל התדרדרות היא תוצאה של השבץ.

לכן, רוב האנשים שנפגעו משבץ מוחי שמעוניינים לרכוש פוליסת ביטוח חיים יצטרכו לעשות זאת במסגרת פוליסות ביטוח שלא דורשות מהמבוטח חשיפה פרטים רפואיים לפני רכישת הפוליסה, פוליסות הביטוח הללו למעשה מונעות מחברת הביטוח לטעון שהידרדרות כלשהי במצבו הרפואי היא תוצאה של מצב רפואי קיים כיוון שהן מבקשות את המידע הרפואי מהמבוטח לפני מכירת הפוליסה.

הפוליסה מאופיינת בכך שבשלוש השנים הראשונות לרכישת הפוליסה, חברת הביטוח תהיה פטורה מתשלום הפיצוי הקבוע בפוליסה במקרה של פטירה, באופן זה חברות הביטוח מעניקות לעצמן הגנה מסוימת, לצד זאת, במקרה פטירה בשלוש השנים הראשונות לרכישת הביטוח חברת הביטוח תצטרך להשיב למוטבים של המבוטח כ-70 אחוז מסך התשלומים שעברו לחברה ובמקרים מסוימים החברה תנפיק החזר מלא.

חשוב לציין כי ברוב המקרים גובה הפיצוי המקסימלי בפוליסת ביטוח חיים לנפגעי שבץ מוחי מוגבל בסכום של כ-חצי מיליון שקלים, סכום הנמוך מפוליסות ביטוח חיים הסטנדרטיות אשר לרוב מעניקות פיצוי מקסימלי בסכומים גבוהים יותר. בנוסף, הפרמיה החודשית גבוהה בצורה משמעותית ביחס לפרמיה החודשית הנהוגה בפוליסות הביטוח הרגילות.

בכל מקרה, אנו ממליצים לכל מי שמעוניין לרכוש פוליסת ביטוח חיים לנפגעי שבץ מוחי לקבל ייעוץ מקצועי לפני רכישת הפוליסה, מי שמבין בתחום יכול לחשוף אתכם לאפשרויות והצעות שלא ניתן לקבל באופן עצמאי בצורה שיכולה לחסוך הוצאות מיותר או להביא לרכישת מוצר ביטוחי איכותי יותר.

כמה עולה ביטוח חיים לנפגעי שבץ מוחי?מחיר גבוה וכך התמורה

העלות של פוליסת ביטוח חיים לנפגעי שבץ מוחי היא גבוהה באופן משמעותי מהעלות של רכישת פוליסת ביטוח לאנשים בריאים, הפער יכול להגיע גם לעשרות אחוזים ויותר. מעבר לכך המחיר של הפוליסה מושפע גם מהגיל של המבוטח, מהמין שלו ומאפיינים נוספים.

פוליסות ביטוח חיים החופש לבחור פוליסה נכונה

משפחה בטוחה פלוס

ביטוח חיים

ביטוח חיים
מגן

ביטוח חיים

ביטוח חיים
הכנסה למשפחה

ביטוח חיים

ביטוח חיים
מומלץ!
מוות מתאונה

ביטוח חיים

ביטוח חיים

החשיבות של ביטוח חיים לנפגעי שבץ מוחימה חשוב לבדוק?

לרכישת ביטוח חיים יש חשיבות עצומה לבני המשפחה של המבוטח, אשר במצב בו היא נסמכת על המבוטח בפן הכלכלי עלולה להתדרדר ברמת החיים לאחר לכתו של המבוטח. פוליסת הביטוח למעשה תבטיח שבני המשפחה יקבלו סכום כספי משמעותי שיוכל לסייע להם להתמודד עם אובדן ההכנסה שיצר המבוטח.

איך לקנות ביטוח חיים לנפגעי שבץ מוחי?הצמדו לחברות המובילות

אנו ממליצים לרכוש פוליסת ביטוח לנפגעי שבץ מוחי רק לאחר שיחת ייעוץ עם מומחים בתחום. יועצי הביטוח שלנו ישמחו להתאים לכם את פוליסת הביטוח האולטימטיבית, כזאת שתאזן בצורה המיטבית בין מחיר לתמורה.

מה חשוב לדעת לפני שקונים ביטוח חיים?חשוב לעשות שיעורי בית

ביטוח חיים הינו כיסוי אשר מעניק פיצוי כספי במקרה מוות של המבוטח, הפיצוי משולם לבני משפחתו של המבוטח כתשלום אחד פטור ממס או כקצבה חודשית לתקופת זמן קצובה.

המפתח לפוליסת ביטוח חיים נכונה הוא חישוב נכון של סכום הפיצוי ועדכון גובה הביטוח בהתאם לשינויים במבנה המשפחתי.  

עיקר הכיסוי בביטוח חיים מתייחס למקרה של פטירת המבוטח, יחד עם זאת, ניתן להוסיף ולהרחיב את הפוליסה גם למקרה של נכות חמורה ואובדן כושר עבודה.

ישנן מגוון שיטות ומחשבונים לחישוב סכום הפיצוי בביטוח חיים, אך המכנה המשותף לכולם הוא מכפלה של השכר נטו של המפרנס הגבוה יותר (בין אם זה הגבר או האישה).

המכפלות הסולידיות הם סביב ה-200 ואילו המחמירים היו בוחרים ב-300 ליתר ביטחון.

על הסכום שהתקבל יש להוסיף או לגרוע סכומים בהתאם למשפחה שלכם, גיל הילדים, נכסים נדל"ן ברשותכם, ירושה עתידית ועוד.

גובה הפיצוי בביטוח חיים יכול להשתנות מעת לעת, מבוטח אינו מתחייב לגובה הפיצוי שרכש ביום הראשון.

מבוטחים רבים נוטים להגדיל או להקטין את גובה הפיצוי בהתאם לשינויים במצבם המשפחתי.

פוליסת ביטוח חיים תקפה לזמן מוגבל שכן היא נועדה לכסות ביטוח מפני במקרה מוות בטרם עת.

מרבית הפוליסות תקפות עד גיל 65, אך לעיתים ניתן למצוא פוליסות אשר תקפות עד גיל 70 ובמקרים נדירים, חברות ביטוח משווקות פוליסות עד גיל 80 לתקופת זמן מוגבלת.

מחירו של ביטוח חיים מורכב מכמה פרמטרים כגון גיל המבוטח, מין, תחום תעסוקה, עישון, גנטיקה משפחתית ועוד.

לצורך חישוב גובה הפרמיה, חברות הביטוח מציגות מחיר אחיד אשר ישתנה בעשרות אחוזים בהתאם לתשובות המבוטח לשאלון הרפואי.

מרבית חברות הביטוח מציעות שני מסלולים לבחירת המבוטחים

  • מסלול תשלום חד פעמי פטור ממס
  • מסלול קצבה חודשי לשארים

כיום ביטוח חיים אינו עניין יקר, בין אם זה בגלל עלית יוקר המחייה או הרפורמות בענף הביטוח, עלות של ביטוח חיים סביר להורה צעיר

פוליסות ביטוח חיים אינן תלויות זו בזו ולכן ניתן לרכוש יותר מפוליסה אחת וכך לקבל פיצוי מוגדל יותר

קרן פנסיה וביטוח מנהלים עשויות להכיל רכיב ביטוח חיים ריסק טהור, אך הוא מוגבל ותלוי בגובה ההכנסה שלכם וכפוף לשינויים בתקנון קרנות הפנסיה וכו'.

ביטוח חיים נפרד הינו קבוע בחוזה מול חברת הביטוח ומעניק לכם שקט בידיעה שאתם ובני משפחתכם מכוסים.

ביטוח חיים למשכנתא כפוך לשווי הנכס ואילו הבנק המלווה הוא המוטב היחיד.

ביטוח חיים נפרד כפוך לצרכי המשפחה והם המוטבים, לכן מומלץ להפריד בין הביטוחים הללו.

גיל הכניסה המינימלי לביטוח חיים הינו 24 ואילו הגיל המקסימלי לרכישת ביטוח הוא 64. בנוסף נדרש לעבור שאלון רפואי כתנאי קבלה לביטוח. יחד עם זאת, מעת לעת חברות ביטוח משנות את תנאי הקבלה לתקופה קצרה.

סביר להניח שכן, מצד אחד, חברות הביטוח שדרגו את סוגי פוליסות ביטוח חיים עם הנחות ואפשרויות הרחבה רבות. מצד שני, ייתכן שהמבנה המשפחתי שלכם השתנה ואתם זקוקים לכיסוי נמוך יותר וכתוצאה מכך תוכלו להנות מתשלום נמוך.  

בתקופת שגרה קשה לנו להעריך במדויק את ההשפעה שתהיה לאובדן בטרם עת של אחד מבני המשפחה, אך הסיכון למשבר כלכלי קשה בקרב המשפחה הינו גדול.

כל אדם בעל משפחה וילדים מומלץ לשקול לרכוש ביטוח חיים בגובה פיצוי סביר, עדיף כיסוי נמוך מהנדרש מאשר לחיות ללא כיסוי של ביטוח חיים לחלוטין.

כן. מרבית חברות הביטוח מאפשרות תשלום חודשי צמוד למדד.

לא, סכום הביטוח שמשולם למוטבים הינו פטור ממס. יחד עם זאת, מבוטח שרכש ביטוח חיים למקרה מוות למשפחתו הגרעינית , זכאי להנחה בתשלום מס (לפי סעיף 45א').

זה לא מכובד להעתיק