תביעת ביטוח חייםמגיע לכם פיצוי כספי

לוגו חברת הפניקס ביטוח
לוגו חברת איילון
לוגו חברת AIG
לוגו חברת ביטוח מנורה
לוגו חברת ביטוח ליברה
לוגו של כלל חברת ביטוח

תביעת ביטוח חייםפיצוי כספי לשיקום נפשי

ביטוח חיים הוא אחד הביטוחים הכי חשובים לכל משפחה, הוא מגן על בני המשפחה מפני הסכנות הטמונות במוות בטרם עת של אחד מהמפרנסים העיקריים אשר עלול להותיר את המשפחה ללא פרנסה ועקבות זאת לדרדר את מצבה הכלכלי. אם חס וחלילה, אחד מבני משפחתכם נפגע ועולה הצורך להגיש תביעת ביטוח חיים חשוב לדעת כיצד לעשות זאת בשביל לייעל את התביעה ולהביא לתשלום בזמן הקצר ביותר.

מהו ביטוח חיים?מספר סוגי כיסויים

ביטוח חיים הוא חוזה שנחתם בין המבוטח לבין חברת הביטוח שמבטיח כי במקרה מוות, או במקרה של תאונה שמביאה לאובדן כושר העבודה של המבוטח, חברת הביטוח תפצה את המבוטח או את משפחתו בסכום קבוע או בקצבה חודשית.

לרוב סכום הכסף עליו מדובר בביטוח חיים הוא סכום משמעותי שיכול לסייע למשפחה באופן משמעותי בהתמודדות עם ההשלכות של הפציעה או של המוות המוקדם, במיוחד כאשר מדובר במפרנס עיקרי במשפחה.

יש שני סוגי ביטוח שניתן לרכוש כיום בשוק הביטוח בישראל:

  • ביטוח חיים למקרה פטירה – במקרה של פטירה תועבר למשפחה של הנפטר, או למוטבים אחרים שהוא קבע סכום כסף חד פעמי או קצבה חודשית, לפי בחירת המוטבים.
  • ביטוח למקרה אובדן כושר עבודה – ביטוח זה מופעל כאשר המבוטח מאבד את כושר ההשתכרות, כמעט מכל סיבה אפשרית, במקרה מסוג זה המבוטח לרוב מקבל סכום כסף גבוהה כקצבה לאורך שנים, אם כי יש מקרים בהם הוא יוכל לקבל את הכסף בפעימה אחת.

חשוב להבין כי בזכות ביטוח חיים יתאפשר לבני המשפחה של הנפטר או של מי שאיבד את כושר העבודה להמשיך לחיות את חייהם בהתאם לרמה אליה התרגלו לאורך השנים, זאת היות שכספי הביטוח מאפשרים להמשיך לשלם את רוב החשבונות של משק הבית.

האם תביעת ביטוח חיים היא וודאית?למעט מקרים חריגים מאוד

המחשבה הרווחת בימים אלה היא שפוליסת ביטוח חיים תמיד תאפשר למבוטח או לבני משפחתו לקבל פיצוי בפרק הזמן המיידי, מיד לאחר שמתמלאים התנאים להגשת התביעה. אולם, במקרים רבים, חברת הביטוח תתעכב עם העברת התשלום לטובת בדיקה של נסיבות המקרה ווידוא של עמידה בתנאי הפוליסה.

הסיבות המרכזיות בגינן חברות הביטוח יכולות לא לשלם תביעת ביטוח חיים הינן:

  • אי גילוי – במקרה כזה, חברת הביטוח צריכה להוכיח שהמבוטח הסתיר מידע משמעותי על מצבו הרפואי, בנוסף היא תצטרך להוכיח כי אם הייתה נחשפת למידע שהוסתר הרי שלא הייתה מבטחת את המבוטח או שהייתה מחייבת אותו הפרמיה שונה באופן משמעותי.
  • אשם תורם – סעיף זה לרוב רלוונטי בתביעות אובדן כושר עבודה ובמקרה כזה, חברת הביטוח תצטרך להוכיח כי למבוטח הייתה תרומה משמעותית לנסיבות שהובילו לאובדן כושר העבודה.
  • אי תחולה של הביטוח – במקרה כזה, חברת הביטוח צריכה להוכיח כי נסיבות המקרה בכלל לא נכנסות תחת סעיפי הביטוח עליו חתם המבוטח עם החברה.

פוליסות ביטוח חיים החופש לבחור פוליסה נכונה

מומלץ!
מגן לעתיד

ביטוח חיים

ביטוח חיים
מומלץ!
ריסק 1

ביטוח חיים

ביטוח חיים
מגן

ביטוח חיים

ביטוח חיים
משפחה בטוחה פלוס

ביטוח חיים

ביטוח חיים

תהליך תביעת ביטוח חייםמה חשוב לבדוק?

כדי לקבל את הסכום שמגיע לכם לפי פוליסת הביטוח עליה חתמתם עם חברת הביטוח תצטרכו להודיע לה על המצב הרפואי שלכם או של קרוב משפחתכם שמצדיק את הפעלת הפוליסה. ברוב המקרים, ההודעה נעשית באמצעות פנייה בכתב לחברת הביטוח ועל גבי הפנייה נהוג להוסיף כמה מסמכים הנדרשים לטובת אימות התביעה.

יש להגיש תביעות נגד הביטוח עד שלוש שנים מהתרחשות המקרה, כאשר מבוטחים שלא יעשו זאת בפרק הזמן הזה יאבדו את זכותם לקבל פיצוי ברוב הגדול של המקרים.

לאחר הגשת התביעה, חברת הביטוח תבחן את נסיבות האירוע, תאשר שאכן מדובר במקרה שנכנס תחת הכיסוי הביטוחי שנרכש וכי לא בוצעו חריגות מהדרישות המחייבות בפוליסה. חשוב לציין כי במידה וחברת הביטוח חושדת בכך שהמסמכים הרפואיים שהוגשו לא מספיק בהירים או שאינם מקצועיים דיו זכותה לדרוש קבלת חוות דעת שנייה. לבסוף, לאחר בחינת התביעה חברת הביטוח תודיע האם היא מקבלת את התביעה ובמידה וכן תעביר את הסכום שנדרש ממנה.

אם יש לכם שאלות בנושא תהליך התביעה יועצי הביטוח שלנו ישמחו לתת לכם סיוע ולעזור לכם להשיג את הזכויות שלכם.

תביעת ביטוח חייםאלו טפסים להכין?

ברוב המקרים חברות הביטוח מבקשות אסמכתאות רפואיות למצב הרפואי של המבוטח, תיאור של נסיבות הפציעה או הפטירה, סוג הסיוע המבוקש ועוד.

מסמכים רלוונטים לתביעת ביטוח חייםעדיף להגיע מוכן

מה חשוב לדעת לפני שקונים ביטוח חיים?חשוב לעשות שיעורי בית

ביטוח חיים הינו כיסוי אשר מעניק פיצוי כספי במקרה מוות של המבוטח, הפיצוי משולם לבני משפחתו של המבוטח כתשלום אחד פטור ממס או כקצבה חודשית לתקופת זמן קצובה.

המפתח לפוליסת ביטוח חיים נכונה הוא חישוב נכון של סכום הפיצוי ועדכון גובה הביטוח בהתאם לשינויים במבנה המשפחתי.  

עיקר הכיסוי בביטוח חיים מתייחס למקרה של פטירת המבוטח, יחד עם זאת, ניתן להוסיף ולהרחיב את הפוליסה גם למקרה של נכות חמורה ואובדן כושר עבודה.

ישנן מגוון שיטות ומחשבונים לחישוב סכום הפיצוי בביטוח חיים, אך המכנה המשותף לכולם הוא מכפלה של השכר נטו של המפרנס הגבוה יותר (בין אם זה הגבר או האישה).

המכפלות הסולידיות הם סביב ה-200 ואילו המחמירים היו בוחרים ב-300 ליתר ביטחון.

על הסכום שהתקבל יש להוסיף או לגרוע סכומים בהתאם למשפחה שלכם, גיל הילדים, נכסים נדל"ן ברשותכם, ירושה עתידית ועוד.

גובה הפיצוי בביטוח חיים יכול להשתנות מעת לעת, מבוטח אינו מתחייב לגובה הפיצוי שרכש ביום הראשון.

מבוטחים רבים נוטים להגדיל או להקטין את גובה הפיצוי בהתאם לשינויים במצבם המשפחתי.

פוליסת ביטוח חיים תקפה לזמן מוגבל שכן היא נועדה לכסות ביטוח מפני במקרה מוות בטרם עת.

מרבית הפוליסות תקפות עד גיל 65, אך לעיתים ניתן למצוא פוליסות אשר תקפות עד גיל 70 ובמקרים נדירים, חברות ביטוח משווקות פוליסות עד גיל 80 לתקופת זמן מוגבלת.

מחירו של ביטוח חיים מורכב מכמה פרמטרים כגון גיל המבוטח, מין, תחום תעסוקה, עישון, גנטיקה משפחתית ועוד.

לצורך חישוב גובה הפרמיה, חברות הביטוח מציגות מחיר אחיד אשר ישתנה בעשרות אחוזים בהתאם לתשובות המבוטח לשאלון הרפואי.

מרבית חברות הביטוח מציעות שני מסלולים לבחירת המבוטחים

  • מסלול תשלום חד פעמי פטור ממס
  • מסלול קצבה חודשי לשארים

כיום ביטוח חיים אינו עניין יקר, בין אם זה בגלל עלית יוקר המחייה או הרפורמות בענף הביטוח, עלות של ביטוח חיים סביר להורה צעיר

פוליסות ביטוח חיים אינן תלויות זו בזו ולכן ניתן לרכוש יותר מפוליסה אחת וכך לקבל פיצוי מוגדל יותר

קרן פנסיה וביטוח מנהלים עשויות להכיל רכיב ביטוח חיים ריסק טהור, אך הוא מוגבל ותלוי בגובה ההכנסה שלכם וכפוף לשינויים בתקנון קרנות הפנסיה וכו'.

ביטוח חיים נפרד הינו קבוע בחוזה מול חברת הביטוח ומעניק לכם שקט בידיעה שאתם ובני משפחתכם מכוסים.

ביטוח חיים למשכנתא כפוך לשווי הנכס ואילו הבנק המלווה הוא המוטב היחיד.

ביטוח חיים נפרד כפוך לצרכי המשפחה והם המוטבים, לכן מומלץ להפריד בין הביטוחים הללו.

גיל הכניסה המינימלי לביטוח חיים הינו 24 ואילו הגיל המקסימלי לרכישת ביטוח הוא 64. בנוסף נדרש לעבור שאלון רפואי כתנאי קבלה לביטוח. יחד עם זאת, מעת לעת חברות ביטוח משנות את תנאי הקבלה לתקופה קצרה.

סביר להניח שכן, מצד אחד, חברות הביטוח שדרגו את סוגי פוליסות ביטוח חיים עם הנחות ואפשרויות הרחבה רבות. מצד שני, ייתכן שהמבנה המשפחתי שלכם השתנה ואתם זקוקים לכיסוי נמוך יותר וכתוצאה מכך תוכלו להנות מתשלום נמוך.  

בתקופת שגרה קשה לנו להעריך במדויק את ההשפעה שתהיה לאובדן בטרם עת של אחד מבני המשפחה, אך הסיכון למשבר כלכלי קשה בקרב המשפחה הינו גדול.

כל אדם בעל משפחה וילדים מומלץ לשקול לרכוש ביטוח חיים בגובה פיצוי סביר, עדיף כיסוי נמוך מהנדרש מאשר לחיות ללא כיסוי של ביטוח חיים לחלוטין.

כן. מרבית חברות הביטוח מאפשרות תשלום חודשי צמוד למדד.

לא, סכום הביטוח שמשולם למוטבים הינו פטור ממס. יחד עם זאת, מבוטח שרכש ביטוח חיים למקרה מוות למשפחתו הגרעינית , זכאי להנחה בתשלום מס (לפי סעיף 45א').

זה לא מכובד להעתיק