• ביטוח תאונות אישיות

   פוליסות ביטוח תאונות אישיות מעניקות למבוטח פיצוי כספי מוסכם מראש במקרה של פציעה או חבלה כתוצאה מתאונה

   ביטוח בריאות

   פוליסות ביטוח בריאות מקיפה ונועדה להעניק למבוטח כיסויים נרחבים לקבלת טיפול רפואי בעת הצורך

   ביטוח מחלות קשות

   פוליסות ביטוח מחלות קשות מעניקות למבוטח פיצוי כספי במקרה של מחלה קשה וזאת על מנת לממן טיפולים.

   ביטוח חיים

   פוליסות ביטוח חיים מעניקות ליורשיו של המבוטח סכום פיצוי כספי מוסכם מראש במקרה של מוות.

   ביטוח סיעודי

   פוליסות ביטוח סיעודי מעניק שיפוי כספי מתמשך למבוטח אשר נמצא במצב סיעודי זמני או קבוע

   ביטוח אובדן כושר עבודה

   פוליסות ביטוח אובדן כושר עבודה יעניק למבוטח פיצוי כספי חודשי במקרה שבו איבד את יכולת הפרנסה

   הזמינו ללא עלות
   חוברת ניתוח תיק ביטוח
  • ביטוח אחריות מקצועית

   פוליסות ביטוח אחריות מקצועית מיועדות להגן על אנשי מקצוע בכל תחום מפני תביעות אשר נובעות מרשלנות

   ביטוח דירה

   פוליסות ביטוח דירה מכילה מספר כיסויים אשר נועדו להגן על תשתית הדירה, תכולתה וסביבה

   ביטוח משכנתא

   פוליסות ביטוח משכנתא נועדה להבטיח את יכולת תשלום המשכנתא של המבוטח במקרה של מוות בטרם עת

   ביטוח רכב

   פוליסות ביטוח רכב מכילות מספר רב של כיסויים לכל כלי רכב מוטורי אשר נועד להעניק פיצוי במקרה של תאונה

   ביטוח נסיעות לחו"ל

   פוליסות ביטוח נסיעות לחו"ל תעניק שיפוי כספי במקרה של אובדן כבודה או טיפול רפואי במסגרת נסיעה לחו"ל

   ביטוח עסק

   פוליסות ביטוח עסק מגוונות וגמישות מיועדות להגן על כל בית עסק בהתאם לדרישתו ופועלו.

   הזמינו ללא עלות
 • הר ביטוח
 • מי אנחנו

מי רוצה להיות 'פראייר'? – ביטוח משכנתא לא בהכרח עושים בבנק

אנחנו לרוב פועלים מתוך הרגלים, אחד הדברים שהתרגלו הוא לפנות לבנק שלנו בכל עניין כספי, אך האם זה נכון בכל מקרה? ביטוח משכנתא לדוגמא ניתן לעיתים לקבל בהנחה ישירות מול חברות הביטוח
ביטוח משכנתא בהנחה בלעדית
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
נקודות אפורות
נקודות אפורות
מה תלמדו בכתבה שלנו?
Newsletter3
הירשמו לניוזלטר
אל תפספסו את הטיפ הבא שלנו בנושא ביטוח

כאשר רוצים לרכוש דירה חדשה, יש דרישה להניח סכום כסף מספק עבורה. יש אנשים שמחזיקים בהון עצמי מכובד ומשובח, והוא בהחלט מספיק. ויש אנשים, שמחזיקים בהון עצמי מספק, או אפילו כזה שאינו מספק כדי לרכוש נכס חדש – ועדיין בוחרים לקחת משכנתא כדי לממן את רכישת הנכס החדש שלהם.

במקרה שכזה, הם למעשה נכנסים להסכם, עבורו הם חותמים על הלוואה מהבנק, כך שהם מקבלים סכום כסף מסוים, במידה מספקת לרכישתה – בעוד הם מתחייבים לשלם בחזרה. האם הבנק מאמין להם? האם הבנק חושב שהם יחיו זמן רב מספיק כדי לשלם את הלוואה? האם הבנק סומך שהכל יהיה בסדר? איננו יודעים, אך הוא כן דורש שמי שלוקח הלוואת משכנתא, יעשה גם ביטוח משכנתא. אם כי, לא בהכרח ביטוח משכנתא בבנק.

ובאופן נוח, הבנק מציע ביטוח משל עצמו. ומי מאיתנו שלא בדק מה קורה בשוק, מבחינת ביטוחי משכנתא, יכול לחשוב לעצמו שזו יכולה להיות הצעה מאוד נדיבה, והרי זה כבר מאוד נוח לעשות את כל העסקאות תחת גג אחד. אלא, שמחירי פוליסות הביטוח משתנות כל הזמן, וגם אם הבנק מציע עסקה מעולה – אין זה אומר שלא יהיה נבון לבדוק מה מציעות חברות אחרות.

משא ומתן עם הבנק

אמנם, במעמד הרשמי של לקיחת המשכנתא, ובמשא ומתן עם הבנק, אולי יש איזשהו חשש – שהבנק לא יאשר את ההלוואה, או שהוא לא יעניק תנאים נהדרים, אך המציאות היא, שהבנק ישמח לתת משכנתא. מדובר על עסקה מצוינת עבורו, ועקב כך שאנחנו עושים ביטוח משכנתא עבור כך, הוא למעשה מבטח את ההשקעה שלו. כי אם לדוגמה לקוח שלווה כספי משכנתא מהבנק נפטר בטרם עת, ביטוח משכנתא יאפשר לבנק לקבל את הכספים החייבים בחוזה הסכם משכנתא בין הצדדים.

כך שבסופו של דבר, אנחנו יכולים לקבל הון מספק לרכישת נכס, מתחייבים לשלם תשלומי הלוואה, מחזירים אותם חודש בחודשו – ועושים זאת יחד עם תשלומי ביטוח המשכנתא. על כן, בין תשלומי המשכנתא לתשלומי הביטוח, אנחנו יכולים למצוא כספים רבים, שאם נמצא דרך להכניס בהם חיסכון, נוכל להוזיל את ההחזרים משמעותית.

אנחנו לא נכנס בכתבה זו לדרכים בהן נוכל להשפיע על החזרי המשכנתא, כך שיהיו נוחים וזולים יותר, אך כן ניגע בענייני ביטוחי משכנתא בכללי, וביטוחי משכנתא בבנק בפרט.

שכן, כפי שכבר תיארנו – הבנק אכן יכול להציע ביטוח משכנתא, ואם אנחנו חושבים שזה יהיה רעיון טוב לקחת אותה, מבלי לבדוק אפשרויות אחרות, אנחנו לא באמת יודעים אם זו העסקה הטובה והמשתלמת ביותר. ועקב כך שאנחנו מתחייבים לשלם משכנתא על פני שנים מרובות, תשלומי ביטוח המשכנתא החודשיים יכולים להוות סכום מצטבר לאורך זמן, שאם נצליח לשנות את ערכו נוכל להשפיע על מידת החיסכון הכספי לאורך זמן.

לסקור מה קורה בשוק

אנחנו לא יודעים אם כל ביטוח משכנתא מהבנק, שהבנק מציע, היא בהכרח לא משתלמת או יעילה, אך אנחנו כן מניחים שבאם ניקח את הזמן כדי לבדוק אפשרויות אחרות בנושא הביטוחי, ייתכן שנתקל בהצעה משתלמת במיוחד. אין זה נכון להניח שהבנק מחפש פראיירים, או מקפח אנשים שלא עשו את הבדיקות שלהם, אך זה כן נכון להניח שיש תנאי שוק ואפשר לנצל אותם כדי לראות מהי ההצעה הזמינה המתאימה והטובה ביותר.

על כן, הצעתנו היא לבדוק ולסקור אילו הן אפשרויות ביטוחיות שיאפשרו תשלומי ביטוח משכנתא נמוכים יותר, חודש בחודשו, כך לאורך זמן – הסכום המצטבר יהיה משמעותי. הצוות שלנו, כמובן, יכול לעזור כדי לסקור אפשרויות שונות. אולי נגלה שההצעה של הבנק הייתה מתאימה ויעילה אחרי הכל, אך לכל הפחות, יהיה נחמד לדעת זאת – לאחר שבאמת ביררנו אם זה הדבר. כמו שלא נקפוץ על ההצעה הראשונה שהבנק מציע, באשר לתנאי המשכנתא – כך יש לנו חופש גם לברר, אילו הצעות ביטוחיות שונות קיימות בשוק.

למעשה, אין חובה לעשות ביטוח אצל הבנק. ואפשר שהדבר שבאמת מבדיל בין פרמיות ביטוחיות שונות בנושא זה, הוא פשוט המחיר. כל עוד אנחנו מצליחים להביא לבנק ביטוח משכנתא משועבד לשמו, עבור המשכנתא שלקחנו – זה בסדר מבחינתו.

על כן, מה יאפשר לנו לבחור את ביטוח המשכנתא המשתלם ביותר? אנחנו נשמח לעמוד לשירותך ולספק לך מידע על מה שהולך היום בשוק. כך או כך, תנאי השוק ממשיכים להשתנות, וייתכן שכל יום ביומו תוכל למצוא הצעה ביטוחית משתלמת דיו, שבאפשרותה לחסוך כספים ניכרים לטווח הארוך, במסגרת תשלומי משכנתא וביטוח המשכנתא שלך. תודה על קריאתך.

סמל לוגו אתר ביטוח
מערכת אתר ביטוח

הצוות שלנו במערכת אתר ביטוח עם ניסיון מצטבר של מעל 40 שנה בתחום, עובד סביב השעון בניסיון להנגיש לכם את תחום הביטוח בצורה הטובה ביותר. 

ביטוח משכנתא
למה חייבים ביטוח משכנתא?
ביטוח משכנתא
תשובות לשאלות נפוצות על ביטוח משכנתא
ביטוח משכנתא
מי קונה ביטוח משכנתא בבנק? – גלו מדוע זה לא חכם!
ביטוח משכנתא בהנחה בלעדית
זה לא מכובד להעתיק
הזמינו דוח ביטוח בחינם
לא בטוחים איזה ביטוחים יש לכם? אל דאגה, אנחנו פה!

אנחנו מתמחים בבדיקה והוזלה של כיסוי ביטוח, בין אם נצליח להוזיל את התיק ובין אם לא, אתם תישארו עם חוברת מפורטת אודות כל הביטוחים שיש ברשותכם.