כל מה שחשוב לדעת

אל תחמיצו עדכונים מאיתנו
הרשמו וקבלו מאיתנו ניוזלטר משובח מעת לעת
פוליסות ביטוח נסיעות לחול מומלצות
ביטוח תרמילאים

ביטוח נסיעות לחו"ל

מסע עולמי פלטינום

ביטוח נסיעות לחו"ל

דרכון First Class

ביטוח נסיעות לחו"ל

בלוג ביטוח נסיעות לחול

הרפורמה החדשה בביטוח נסיעות לחו"ל – בכמה תתייקר החופשה שלכם?

הרפורמה תגדיר פוליסה בסיסית ואחידה, תכריח את חברות הביטוח ליישר קו ולייצר שקיפות מול הלקוחות. מדובר במהפכה של ממש כפי שנעשה בביטוחי הבריאות, הכל תלוי אם נדע להשתמש בה כראוי.
Picture of צוות ביטוח

צוות ביטוח

רפורמת ביטוח נסיעות לחול

היום (א' 8.10) נכנסה לתוקף הרפורמה החדשה בביטוח נסיעות לחו"ל, הרפורמה בראשיתה נועדה ליישר קו בין כל הפוליסות ביטוח המוצעות ללקוחות על ידי חברות הביטוח וקופות החולים. באמצעות פוליסה בסיסית אחידה (בדומה לרפורמה בביטוחי הבריאות) ובהצעת כיסויים נוספים על פי דרישת הלקוח ובהתאם לצרכיו.

הרפורמה הישנה הייתה כל כך גרועה?

הרפורמה הישנה לביטוח נסיעות לחו"ל אפשרה לחברות הביטוח וקופות החולים להרכיב ולשווק פוליסות ביטוח שונות הבעלות כיסויים שונים. כתוצאה מכך לקוחות רבים רכשו כיסויים שאינם מתאימים להם כלל או הסתנוורו מ"מחירי המבצע" של חברה מסוימת, מבלי להבחין שהפוליסה שלהם מינימלית לחלוטין.

חוברת של פוליסת ביטוח ממוצעת כוללת עשרות עמודים הכתובים בצורה משפטית ולכן הלקוח הממוצע אשר מצא דיל של הדקה ה-90 לא יוכל לבצע סקר שוק יסודי ולבחון מה בדיוק מציעה כל חברת ביטוח בפוליסה שלהם. בנוסף על כך שמרבית הפוליסות נמכרות בטלפון על ידי נציגי מכירות ממולחים אשר אינם חוששים להשתמש בכל טכניקת שיווק אפשרית על מנת להגדיל את פרמיית הביטוח שלכם.

הרפורמה החדשה – מה חשוב לדעת?

פוליסת הביטוח אשר תוצא למבוטחים בהתאם לרפורמה החדשה תעבור מהפך משמעותי ותכלול כחבילת בסיס את הכיסויים החיוניים והכרחיים לכל חופשה, הוצאות רפואיות, הטסה לישראל, הטסת מלווה בעת אשפוז, פינוי לבית חולים קרוב, טיפול חירום בשיניים, הארכת שהות בחו"ל עקב מקרה ביטוחי, הטסת גופה וכיסוי הכולל היריון עד שבוע 12 (שאובחן בחו"ל).

על פניו, הכיסויים המוצעים הפוליסה הבסיסית נראים אטרקטיביים אך סעיף חשוב לא פחות לא נמצא בפוליסות החדשות. ביטוח כבודה ושינוי טיסות אינו נמצא בפוליסה הבסיסית והאחידה ועל אחראיות המבוטח לרכוש את הכיסוי בעלות נוסף במעמד רכישת הביטוח. סעיף ביטוח כבודה אינו נמצא בפוליסה ולא במקרה, עיקרי התביעות של ביטוחי נסיעות לחו"ל קשורות באובדן כבודה ושינויים טיסות (ביטולים, עיכובים ושאר מקרים הדורשים פיצוי).

אותה פוליסה, מחירים שונים לחלוטין!

הרפורמה החדשה אומנם בנתה עבורנו פוליסת ביטוח בסיסית הכוללת מגוון כיסויים הכרחיים אך עדיין השאירה בידי החברות את הזכות לתמחר את אותה פוליסה ללקוחותיה במחירים שונים. נבחן איפה יותר משתלם לרכוש ביטוח.

לצורך ההשוואה בדקנו מה המחירים לילדים עד גיל 18 ומבוגרים בגילאי 30-50 וכמובן מה עלות הוספת סעיף הכבודה ושינוי טיסות.

טבלת ביטוח נסיעות

הטבלה מציגה באופן ברור שקופת החולים ושירותי PassportCard מבית הפניקס הם היקרים ביותר, למרות היתרונות הרבים אשר כלולים בשימוש בPassportCard.

לעומת זאת, AIG, הראל והפניקס מציעים את המחירים האטרקטיביים ביותר ובפרט הפניקס המציעה פוליסה אשר כוללת בטוחה את ביטוח כבודה וביטוח שינוי טיסות, ובכל זאת מצליחה לשמור על מחיר נמוך בהשוואה לשאר החברות.

שורה תחתונה – זה משתלם לנו?

אנו מברכים על הרפורמה החדשה אשר תגרום לחברות הביטוח ליישר קו עם המבוטחים שלה ולהציע פוליסה בסיסית ואחידה ולאפשר לכל מבוטח לרכוש כיסויים נפרדים בהתאם לדרישותיו. יחד עם זאת, הרפורמה החדשה תאבד מהאפקטיביות שלה אם אנו הלקוחות לא נהיה ערניים ונקדיש תשומת לב בקניית הפוליסה לוודא שאנו מכוסים בצורה נכונה מבחינה ביטוחים.

מצאתם דיל טוב? חיפשתם מלון מפנק בחו"ל? מעולה! אך, אל תוותרו על ביטוח נסיעות, הקדישו זמן לבחירת פוליסה נכונה ומחיר המתאים לכם, אין סיבה לרכוש ביטוח נסיעות בטלפון בדרך לשדה כמו שמרבינו עושים היום. ניתן להיעזר ביועצי ביטוח מומחים וכמובן גם בנו, בהצלחה וחופשה מהנה!

אהבתם? שתפו עם חברים
Picture of צוות ביטוח

צוות ביטוח

צוות הכותבים של אתר ביטוח מורכב מאנשי מקצוע בעלי רישיון ממשרד האוצר לעסוק בתחום או אנשי מקצוע אשר שואפים להנגיש את המידע לקהל הרחב. אנחנו צמאים לידע ונשמח לשמוע ממכם על נושאים או תחומים נוספים שתרצו שנכתוב עליהם.

זה לא מכובד להעתיק