• ביטוח תאונות אישיות

   פוליסות ביטוח תאונות אישיות מעניקות למבוטח פיצוי כספי מוסכם מראש במקרה של פציעה או חבלה כתוצאה מתאונה

   ביטוח בריאות

   פוליסות ביטוח בריאות מקיפה ונועדה להעניק למבוטח כיסויים נרחבים לקבלת טיפול רפואי בעת הצורך

   ביטוח מחלות קשות

   פוליסות ביטוח מחלות קשות מעניקות למבוטח פיצוי כספי במקרה של מחלה קשה וזאת על מנת לממן טיפולים.

   ביטוח חיים

   פוליסות ביטוח חיים מעניקות ליורשיו של המבוטח סכום פיצוי כספי מוסכם מראש במקרה של מוות.

   ביטוח סיעודי

   פוליסות ביטוח סיעודי מעניק שיפוי כספי מתמשך למבוטח אשר נמצא במצב סיעודי זמני או קבוע

   ביטוח אובדן כושר עבודה

   פוליסות ביטוח אובדן כושר עבודה יעניק למבוטח פיצוי כספי חודשי במקרה שבו איבד את יכולת הפרנסה

   הזמינו ללא עלות
   חוברת ניתוח תיק ביטוח
  • ביטוח אחריות מקצועית

   פוליסות ביטוח אחריות מקצועית מיועדות להגן על אנשי מקצוע בכל תחום מפני תביעות אשר נובעות מרשלנות

   ביטוח דירה

   פוליסות ביטוח דירה מכילה מספר כיסויים אשר נועדו להגן על תשתית הדירה, תכולתה וסביבה

   ביטוח משכנתא

   פוליסות ביטוח משכנתא נועדה להבטיח את יכולת תשלום המשכנתא של המבוטח במקרה של מוות בטרם עת

   ביטוח רכב

   פוליסות ביטוח רכב מכילות מספר רב של כיסויים לכל כלי רכב מוטורי אשר נועד להעניק פיצוי במקרה של תאונה

   ביטוח נסיעות לחו"ל

   פוליסות ביטוח נסיעות לחו"ל תעניק שיפוי כספי במקרה של אובדן כבודה או טיפול רפואי במסגרת נסיעה לחו"ל

   ביטוח עסק

   פוליסות ביטוח עסק מגוונות וגמישות מיועדות להגן על כל בית עסק בהתאם לדרישתו ופועלו.

   הזמינו ללא עלות
 • הר ביטוח
 • מי אנחנו

בשנים האחרונות המדינה הנהיגה רפורמה מקיפה בשוק הביטוח הסיעודי והפכה אותו לנגיש בהרבה ביחס למה שהיה בעבר. המדינה הורתה לקופות החולים להציע לחברים בהן ביטוחים סיעודיים במחירים מסובסדים מאוד ביחס לרמות המחירים שהיו נהוגות בעבר, היא עשתה זאת כדי להגדיל את נתח האוכלוסייה שמחזיק בביטוח סיעודי, ננסה להסביר כל מה שצריך לדעת על ביטוח סיעודי בקופות החולים – הפוליסה האחידה החדשה – מדריך

מה זה ביטוח סיעודי?

ביטוח סיעודי הוא חוזה שנחתם בין לקוח לבין חברת ביטוח שמטרתו להגן על הלקוח במידה והוא יגיע למצב סיעודי. אדם ייחשב לסיעודי אם הוא מתקשה בביצוע מטלות יום יומיות בסיסיות, בישראל בוחנים האם אדם הוא סיעודי בהתאם ליכולת שלו להתלבש, להתקלח, לאכול, לעבור ממצב שכיבה לעמידה ולהפך ועוד.

ברגע שהמבוטח ייחשב על ידי המדינה כמי שנמצא במצב סיעודי הוא יוכל לממש את פוליסת הביטוח הסיעודי שרכש מבעוד מועד. פוליסת הביטוח הסיעודי למעשה מעניקה למבוטח סכום כספי קבוע בכל חודש שאמור לסייע לו להתמודד עם העלויות הכרוכות בהגעה למצב סיעודי.

מהם תנאי הפוליסה החדשה?

השינוי הגדול שבוצע בשוק הביטוח הסיעודי למעשה העביר את ההובלה בתחום מחברות הביטוח לקופות החולים, קופות החולים קיבלו הוראה להתחיל להציע לחברים ביטוח סיעודי במחירים מפוקחים בתנאים מוגדרים מראש.

קופות החולים מציעות למבוטחים ביטוח סיעודי זול באופן יחסי ובאיכות טובה, עקב העובדה שיש רגולציה מאוד משמעותית של המדינה על הנושא לרוב כמעט שאין הבדל בין הפוליסות השונות שניתן לרכוש בקופות החולים ואף במחירים שהפוליסות נמכרות מה שהלכה למעשה "הרג" את התחרות בשוק זה.

מה מקבלים בביטוח הסיעודי החדש?

הסכום שיקבל המבוטח בכל חודש תלוי במספר גורמים, הראשון הוא המקום בו שוהה המבוטח כאשר מבוטח השוהה בבית שלו יקבל סכום מופחת שנע בין 3,500 ₪ ל-5,500 ₪, בעוד שמי ששוהה במוסד סיעודי יקבל סכום גבוהה יותר שנע בין 4,500 ₪ ל-10,000 ₪.

הגורם השני שמשפיע על גובה הקצבה החודשית הוא מועד ההצטרפות של המבוטח לביטוח הסיעודי, מי שהצטרף לפני גיל 50 מקבל 5,500 ₪ או 10,000 ₪ במידה והוא נמצא במוסד סיעודי, מי שהצטרף לפני גיל 60 יקבל 4,500 ₪ או 6,500 ₪ ומי שהצטרף מעל גיל 60 יקבל 3,500 ₪ או 4,500 ₪.

אז לא לרכוש ביטוחים סיעודי פרטי?

חברות הביטוח הפרטיות ספגו מכה קשה בעקבות הרפורמה שביצעה המדינה ולאור זאת הפחיתו באופן משמעותי את הפעילות שלה בשוק הביטוחים הסיעודיים, יחד עם זאת במקרים מסוימים ניתן להמשיך ולרכוש ביטוחים סיעודיים בקרב חברות הביטוח הפרטיות.

על מנת לקבל את ההחלטה הכי נכונה עבורכם מומלץ מאוד לשוחח עם יועץ בתחום הביטוח שיוכל לסייע לכם להבין מה היא פוליסת הביטוח הכי טובה עבורכם וכיצד ניתן להתכונן בצורה הטובה ביותר למצב סיעודי. יועצי הביטוח שלנו יוכלו לסייע לכם למצוא פתרונות ביטוח שיאזנו בין הצרכים שלכם לבין מחיר משתלם ותחרותי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ביטוח סיעודי מצויין

תוכלו לחסוך עד כ-מאות שקלים בחודש
מבלי לוותר על איכות הביטוח
דירוג ביטוחים

4.7 שביעות רצון הקוראים שלנו

כל מה שתצטרכו על מנת לבחור ביטוח מעולה

ביטוח סיעודי

ביטוח סיעודי נחשב לאחד הביטוחים החשובים ביותר מבין כלל הביטוחים המוצעים כיום בשוק. העלייה בתוחלת החיים הביאה לכך שאנשים רבים מגיעים לגילאים מתקדמים מאוד, אמנם חלק מהאנשים מגיעים לגיל זה במצב בריאותי בעייתי וחלק אף מגיעים למצב סיעודי בו הם זקוקים לסיוע בביצוע משימות בסיסיות.

יחד עם זאת, יש גם מספר לא קטן של מקרים בהם אנשים צעירים מגיעים למצב סיעוד, למשל בעקבות מחלה קשה, תאונת דרכים או אסון אחר. ביטוח סיעודי יכול לסייע מאוד בכל הקשור לשמירה על איכות החיים ועל המשך תפקוד ברמה גבוהה ביום יום.

מה זה ביטוח סיעודי?

ביטוח סיעודי מורכב מכמה סוגים שונים של ביטוח. כיום, הביטוח הנפוץ ביותר נעשה באמצעות קופות החולים, אשר חייבות על פי חוק להציע למבוטחים שלהן את אותו מוצר ביטוחי ובאותו מחיר.

הביטוח של קופות החולים נחשב לטוב יחסית וגם המחיר שלו נמוך, בטח ביחס לעלות הביטוח בקרב חברות הביטוח הפרטיות. אמנם לא מדובר במוצר מושלם שכן הוא מוגבל לחמש שנים. כלומר אם לאחר חמש שנים תישארו במצב סיעודי תשלומי הביטוח ייפסקו.

יתרון אחר של קופות החולים על פני חברות הביטוח הוא ששיעורי אישור תשלום הביטוח של חברות הביטוח  למבוטחים שבוטחו באמצעות קופות החולים גבוהה בהרבה, לאור העובדה שקופת החולים מחזיקה בכוח רב אל מול חברת הביטוח.

פרט לביטוח של קופות החולים, עדיין קיימים מוצרי ביטוח פרטיים, מטרתם בעיקר לכלול יותר טיפולים במסגרת הביטוח ולהגדיל את התקופה שבה המבוטח יקבל קצבה חודשית. הביטוח הסיעודי הפרטי למעשה משלים את הביטוח הסיעודי של קופות החולים ומהווה הרחבה, לכן אנשים רבים בוחרים שלא לבטח את עצמם בביטוח סיעודי מעבר לביטוח של קופת החולים.

במסגרת הביטוח הסיעודי המבוטח יקבל קצבה חודשית לאורך שנים, הקצבה מיועדת לתשלום עבור הטיפולים להם יזדקק במהלך התקופה.

מי צריך ביטוח סיעודי

הסיכוי להידרדרות למצב סיעודי עולה באופן טבעי ככל שמתבגרים, כך שהצורך בביטוח מסוג זה עולה עם הגיל. אולם, גם אנשים צעירים יכולים לבטח את עצמם, מצד אחד אי אפשר לדעת מה יקרה בעתיד, יכול להיות שאסון כזה או אחר יוביל גם אדם צעיר למצב סיעודי, מצד שני מדובר בביטוח זול מאוד כאשר מדובר במבוטח צעיר ובריא ולכן הוא משתלם באופן יחסי.

כמה עולה ביטוח סיעודי

כל קופות החולים מציעות את אותו מוצר ביטוחי והן חייבות על פי חוק להציע את הביטוח במחיר מקסימום מפוקח כך שמחירי הביטוח דומים מאוד בקרב הקופות השונות.

מבוטח בן 30 למשל יצטרך לשלם פחות מ-15 שקלים בחודש עבור שנת הביטוח הראשונה, לעומתו מבוטח בן 65 יצטרך לשלם סכום של כ-140 שקלים בחודש. כאשר קטין שצורף לביטוח על ידי הוריו מקבל את הביטוח בחינם עד לגיל 18.

כמו כן, בביטוח הסיעודי של קופות החולים אין תקופת אכשרה, כלומר מהרגע שמצטרפים לביטוח יש זכאות לקבלת הפיצוי הכספי הקבוע בפוליסת הביטוח.

לעומת קופות החולים, יש הבדלים ניכרים במחירי הביטוח בין חברות הביטוח הפרטיות, החברות מציעות מוצרים שונים במחירים שונים. לרוב נשים ישלמו יותר מגברים עבור הביטוח הסיעודי לאור העובדה שאורך החיים שלהן ארוך יותר.

התעריפים של חברות הביטוח גבוהים בהרבה ביחס למחירים של קופות החולים, אותו גבר בן 30 יצטרך לשלם כ-60 שקלים בחודש עבור פוליסת הביטוח לעומת פחות מ-20 שקלים עבור הביטוח בקופת החולים.

תנאים לזכאות לביטוח סיעודי

לפי קביעת המדינה אדם ייחשב לסיעודי אם הוא אינו מסוגל לבצע פעולות בסיסיות ויום יומיות באופן עצמאי, כמו כן, גם אנשים עם בעיות נפשיות יכולים להיחשב לסיעודיים במקרים מסוימים, למשל חולי אלצהיימר נחשבים לסיעודיים.

הנתונים מראים שככל שמתבגרים ומזקנים הסיכוי להפוך לסיעודיים הולך ועולה, בעוד שרק אחוז אחד מבין בני ה-60 נחשבים לסיעודיים, קרוב ל-20 אחוז מבין בני ה-80 נחשבים לכאלה. כיום רוב חברות הביטוח וקופות החולים עושות שימוש במבחן ADL כדי לקבוע האם אדם נחשב לסיעודי והאם מגיעה לו קצבת הביטוח שנקבעה בפוליסה.

מסמכים רלוונטים לתביעת ביטוח סיעודי

*אנחנו מקשרים ישירות לאתר חברת הביטוח לנוחיותכם בלבד ולכן אין לנו אחריות על תוכן המסמך.
נקודות אפורות
ביטוח סיעודי
הביטוח שכולם חוששים ממנו אך לצערנו חייבים אותו
ביטוח סיעודי
מדוע חברות הביטוח הפסיקו לשווק ביטוח סיעודי וכיצד זה משפיע עליכם?
ביטוח סיעודי
איך לקנות ביטוח סיעודי ולא לפשוט את הרגל?
ביטוח סיעודי מצויין בהנחה בלעדית
זה לא מכובד להעתיק
הזמינו דוח ביטוח בחינם
לא בטוחים איזה ביטוחים יש לכם? אל דאגה, אנחנו פה!

אנחנו מתמחים בבדיקה והוזלה של כיסוי ביטוח, בין אם נצליח להוזיל את התיק ובין אם לא, אתם תישארו עם חוברת מפורטת אודות כל הביטוחים שיש ברשותכם.