עדכון תנאי ביטוח סיעודי פרטי

נכון להיום, לא ניתן לרכוש פוליסות ביטוח סיעודי פרטי ולכן מומלץ בחום שלא לבצע שינויים בפוליסות קיימות ללא ליוי של איש מקצוע.

כל מה שחשוב לדעת

אל תחמיצו עדכונים מאיתנו
הרשמו וקבלו מאיתנו ניוזלטר משובח מעת לעת
בלוג ביטוח סיעודי

ביטוח סיעודי – כדי שידאגו לכם שתזדקקו לשירותים סיעודיים

החשש הגדול ברכישה של ביטוח סיעודי הוא האם חברת הביטוח באמת תדאג לכם ברגע האמת? עדיף להכיר את אופי הביטוח והזכויות שלכם מבעוד מועד וכך לא תהיו מופתעים במקרה הצורך.
Picture of צוות ביטוח

צוות ביטוח

ביטוח סיעודי - כדי שידאגו לכם

ביטוח סיעודי הוא אחד הביטוחים שהכי חשוב לרכוש, בכל גיל ובמיוחד ככל שמתקרבים לגיל הפרישה. המטרה של הביטוח הסיעודי היא להגן עליכם במקרה בו אתם תדרדרו למצב סיעודי מכל סיבה שהיא, אם אתם תוהים למה אז הסיבה היא הגיעה למצב כזה דורשת מכם הוצאות כבדות מצד אחד ומן הצד השני בלא מעט מקרים פוגעת לכם בהכנסות בצורה משמעותית, רכשו ביטוח סיעוד – כדי שידאגו לכם שתזדקקו לשירותים סיעודיים.

מהו ביטוח סיעודי ומה הוא כולל?

יש כמה סוגים שונים של ביטוח סיעודי, אולם רובם מציעים את אותו מוצר בסיסי, הרוכשים של הביטוח הסיעודי משלמים לגוף שמבטח אותם תשלום חודשי ובתמורה הם דואגים לכך שבמצב בו הם נקלעו למצב סיעודי יהיה מי שיעמוד מאחוריהם ויסייע להם להתמודד עם המצב החדש.

ביטוח סיעודי מסייע למבוטח הן מבחינת רפואית על ידי מימון הוצאות רפואיות נדרשות כמו טיפולים ותרופות והן על ידי סיוע כלכלי שמגיע בדמות כסף לחשבון הבנק של המבוטח שבלא מעט מקרים חווה ירידה משמעותית בהכנסות שמהן נהנה לפני שהגיע למצב סיעודי.

ביטוח פרטי או ציבורי?

בישראל ניתן לרכוש שני סוגים של ביטוח סיעודי, הראשון ביטוח סיעודי ציבורי שנמכר בפועל על ידי קופות החולים והשני ביטוח סיעודי פרטי שנמכר על ידי חברות הביטוח הפרטיות.

קופות החולים בישראל מחויבות בעשור האחרון להציע ללקוחות שלהן ביטוחים סיעודיים, לשם כך הן התקשרו עם חברות הביטוח ובשיתוף פעולה הן מציעות לחברים ביטוח סיעודי במחיר מקסימום שנקבע על ידי המדינה.

כמו כן, קופות החולים מחויבות על פי חוק להציע שירותים מסוימים בביטוח הסיעודי ולכן אין הבדל משמעותי באיכות הביטוח בין קופות החולים השונות. הביטוח שמוצע מטעם קופות החולים נחשב לביטוח טוב ומקיף ומחירו זול באופן משמעותי מהמחיר של ביטוחי בריאות פרטיים מה שמוביל לכך שרוב הציבור בישראל בוחר לרכוש ביטוח סיעודי של קופות החולים.

אז ביטוח סיעודי פרטי הוא מיותר?

ממש לא, למרות העובדה שביטוח הבריאות הציבורי נחשב לטוב ומקיף יש בו יותר מבעיה אחת, הראשונה – יש לו תוקף, לאחר חמש שנים קופת חולים מפסיקה לתמוך במבוטחים שלה, זה אומר שההכנסה של המבוטח תפחת משמעותית במכה אחת וההוצאות שלו יצמחו משמעותית בדיוק באותו הזמן, הדבר עלול להוביל לפגיעה משמעותית במצב הכלכלי של המבוטח.

כמו כן, יש שירותים שלא מוענקים למבוטחים במסגרת ביטוח הבריאות של קופת החולים שניתן לקבל באמצעות ביטוח פרטי, לא אחת השירותים הללו יקרים למדי וקשה לממן אותם באופן עצמאי.

לכן, בחלק לא קטן מהמקרים כדאי לרכוש ביטוח בריאות פרטי כמוצר משלים לביטוח סיעודי של קופת החולים.

מי צריך לרכוש ביטוח סיעודי?

רכישת ביטוח סיעודי היא צעד חכם בכל גיל, נכון הסכנה עולה בעיקר כשמתגברים אך לעולם אי אפשר לדעת מה יקרה ביום המחר. תאונות ואסונות מתרחשים באופן תדיר וביטוח סיעודי מעניק לכם שקט ואת הידיעה שאם תגיעו למצב סיעודי יהיה מי שיעמוד מאחוריכם.

כמה עולה ביטוח סיעודי?

המחיר של הביטוח הסיעודי בקופות החולים מפוקח באופן הדוק על ידי המדינה ולכן המחירים המוצעים למי שרוצה לרכוש ביטוח סיעודי ציבורי זול באופן יחסי.

העלות הנמוכה של הביטוח בגילאים צעירים הופכת אותו למשתלם במיוחד למרות שהסכנה נמוכה יחסית בגילאים אלה, למשל גבר בן שלושים יצטרך לשלם סכום נמוך מאוד שברוב המקרים יהיה נמוך מ-15 ₪ בחודש על ביטוח סיעודי.

חברים מבוגרים יותר, מעל גיל שישים יאלצו לשלם מחיר גבוה יותר עבור הביטוח הסיעודי, כ-140 ₪ בחודש. כמו כן, הורים לילדים עד גיל 18 מבוטחים בביטוח סיעודי יזכו בביטוח חינם עבור הילדים שלהם.

אהבתם? שתפו עם חברים
Picture of צוות ביטוח

צוות ביטוח

צוות הכותבים של אתר ביטוח מורכב מאנשי מקצוע בעלי רישיון ממשרד האוצר לעסוק בתחום או אנשי מקצוע אשר שואפים להנגיש את המידע לקהל הרחב. אנחנו צמאים לידע ונשמח לשמוע ממכם על נושאים או תחומים נוספים שתרצו שנכתוב עליהם.

זה לא מכובד להעתיק