עדכון תנאי ביטוח סיעודי פרטי

נכון להיום, לא ניתן לרכוש פוליסות ביטוח סיעודי פרטי ולכן מומלץ בחום שלא לבצע שינויים בפוליסות קיימות ללא ליוי של איש מקצוע.

כל מה שחשוב לדעת

אל תחמיצו עדכונים מאיתנו
הרשמו וקבלו מאיתנו ניוזלטר משובח מעת לעת
בלוג ביטוח סיעודי

ביטוח סיעודי – כל השאלות, כל התשובות

ביטוח סיעודי מורכב מעט ולא ברור, קוראים רבים נמנעים מהמחשבה לרכוש ביטוח סיעודי. ריכזנו עבורכם את כל השאלות והתשובות החשובות.
Picture of צוות ביטוח

צוות ביטוח

ביטוח סיעודי – כל השאלות, כל התשובות

רובנו כבני אדם מחזיקים בתכונה מאוד נפוצה ומוכרת – תכונת הדחיינות. אנחנו נוהגים לדחות דברים שכדאי לנו לעשות היום למחר או מחרתיים, בלי סיבה מסוימת – פשוט לשם הדחייה. העניין הזה הופך לבעייתי במיוחד כאשר אנחנו מוצאים את עצמנו עומדים בסיטואציה שבה אנחנו פתאום צריכים להשתמש במשהו, אבל לצערנו עוד לא טיפלנו בו בגלל אותה דחיינות.

בכל הקשור לבריאות הרבה פעמים אין זמן מיותר לבזבז, ולכן ביטוח בריאות הוא לא משהו שכדאי לשחק איתו או לדחות אותו, בטח לא כאשר מדובר על ביטוח סיעודי. לא יודעים על מה אנחנו מדברים? טוב שהגעתם אל המקום שיעשה לכם סדר: ביטוח סיעודי – כל השאלות, כל התשובות.

מהו ביטוח סיעודי?

אז נתחיל בשאלה הכללית ביותר וגם החשובה ביותר – מה זה בכלל ביטוח סיעודי? אז ביטוח סיעודי הוא סוג ביטוח אשר מקיף תחומי בריאות רחבים וכולל שירותי בריאות מגוונים כמו תרופות או טיפולים שאינם נמצאים בסל הבריאות.

למי זה עוזר?

ביטוח סיעודי מיועד לכלל האוכלוסייה – מילדים ועד מבוגרים. ולמה? פשוט מאוד – אמנם ביטוח סיעודי מכיל כיסוי עבור שירותי בריאות שאין לכם צורך בהם כרגע, אבל בגלל שאין לדעת מה יהיה מחר, טוב להצטייד בו מראש. לרוב המילה "סיעודי" מתחברת מיד עם אנשים מבוגרים, אולם היא פונה לא רק למבוגרים, אלא גם לאנשים שחולים במחלות שלא מאפשרות להם לתפקד פיזית באופן תקין, והם זקוקים לסיוע זמין ומיידי.

"אני בריא, ביטוח רגיל זה מספיק לי"

רבים עלולים לחשוב שביטוח הבריאות הממלכתי המגיע לכל תושב מדינת ישראל הוא ביטוח שמספיק להם, ואם באמת החיים עוברים בקלות אז לכאורה אין סיבה להחזיק בביטוח בריאות נרחב יותר. אבל בואו נודה בזה – אין לנו באמת מושג לאן החיים יכולים להוביל אותנו, ואדם שמרגיש בריא יום אחד, ביום שאחרי עלול לגלות שהוא חולה במחלה שעם הזמן תגזול ממנו את האפשרות לתפקד באופן רגיל. כאן בדיוק ביטוח סיעודי נכנס לתמונה.

ביטוח סיעודי – כל השאלות, כל התשובות

ברגע שחס וחלילה מבוטח מסוים עומד בפני סיטואציה רפואית לא פשוטה, ביטוח סיעודי יכול להיות רלוונטי מאוד, אך שימו לב: חברות הביטוח רשאיות לא לקבל לשורות המבוטחים שלהן כל אחד, ולכן רצוי לרכוש אותו עוד בזמן שאתם בריאים, ורק ליתר ביטחון. במידת הצורך, תוכלו להפעיל את הביטוח ולקבל פיצויים עבור הטיפולים שאתם עתידים לעבור.

כמה זה עולה?

אחת השאלות החשובות היא כמה עולה לעשות ביטוח סיעודי. ביטוח סיעודי מתאפשר לרכישה באמצעות קופות החולים שעובדות בשיתוף פעולה עם חברות הביטוח השונות. כל פוליסה של ביטוח סיעודי מכילה כיסויים שונים ומותאמת באופן אישי למבוטח, ולכן המחירים ישתנו מפוליסה לפוליסה, ובין קופת חולים אחת לקופת חולים אחרת. באופן כללי ניתן להגיד שמדובר כאן על תשלום של בין ל-50 ש"ח בחודש ועד כ-120 ש"ח בחודש.

ביטוח סיעודי – עדיף מאוחר מאשר אף פעם לא

גם אם אין לכם עדיין ביטוח סיעודי, כדאי שתדעו שאף פעם לא מאוחר. ככל שתקדימו לרכוש לעצמכם ביטוח סיעודי, כך תוכלו לחיות בביטחון ובשקט נפשי כך שבמידה וחס וחלילה יקרה לכם משהו – יש לכם כיסוי שיסייע לכם לעבור את תקופת הטיפול.

מה קורה אם צריך שירותים סיעודיים אך בלי ביטוח?

קבלת שירותים רפואיים סיעודיים כרוכים בתשלום של סכומי כסף גדולים, וללא ביטוח סיעודי אתם עלולים למצוא את עצמכם מאבדים את כל כספי החסכונות שלכם לטובת הטיפולים. ביטוח סיעודי יבטיח קבלה של פיצויים שיאפשרו לכם להמשיך לעמוד על הרגליים על אף ההוצאות הגדולות.

אהבתם? שתפו עם חברים
Picture of צוות ביטוח

צוות ביטוח

צוות הכותבים של אתר ביטוח מורכב מאנשי מקצוע בעלי רישיון ממשרד האוצר לעסוק בתחום או אנשי מקצוע אשר שואפים להנגיש את המידע לקהל הרחב. אנחנו צמאים לידע ונשמח לשמוע ממכם על נושאים או תחומים נוספים שתרצו שנכתוב עליהם.

זה לא מכובד להעתיק