עדכון תנאי ביטוח סיעודי פרטי

נכון להיום, לא ניתן לרכוש פוליסות ביטוח סיעודי פרטי ולכן מומלץ בחום שלא לבצע שינויים בפוליסות קיימות ללא ליוי של איש מקצוע.

כל מה שחשוב לדעת

אל תחמיצו עדכונים מאיתנו
הרשמו וקבלו מאיתנו ניוזלטר משובח מעת לעת
בלוג ביטוח סיעודי

ביטוח סיעודי – כל מה שצריך לדעת

כל אחד מאיתנו בוודאי חושש מהרגע שבו נצטרך להיעזר באנשים אחרים על מנת להתקיים, ביטוח סיעודי נועד בדיוק בשביל זה.
Picture of צוות ביטוח

צוות ביטוח

ביטוח סיעודי - כל מה שצריך לדעת

גם אתם שמעתם לאחרונה על שינויים כאלה ואחרים בביטוח הסיעודי? מתלבטים האם לרכוש ביטוח סיעודי ולא יודעים איך לקבל את ההחלטה? במאמר הזה ננסה לעשות לכם סדר ולהסביר על האפשרויות הקיימות בשוק הביטוח הסיעודי בימים אלה, ביטוח סיעודי – כל מה שצריך לדעת.

ביטוח סיעודי – מה זה?

ביטוח סיעודי הוא ביטוח שנועד לסייע ללקוחות שמגיעים למצב סיעודי מעבר להגנה הניתנת במסגרת ביטוח חיים שמגן מפני אובדן כושר עבודה, הביטוח הסיעודי מעניק שכבת הגנה נוספת שיכולה לעשות הבדל גדול מאוד באיכות החיים של מי שמגיע למצב כזה וכן לסייע לו מאוד מבחינה כלכלית.

אדם שמגיע למצב סיעודי צפוי לסבול מירידה משמעותית בהכנסות שלו היות ובחלק גדול מהמקרים הוא לא יכול להמשיך לעבוד בעבודה שעבד או באותה תדירות, כמו כן, ההגעה למצב הזה גוררת גם עלייה בהוצאות על טיפולים רפואיים כאלה ואחרים.

ביטוח סיעודי – היכן רוכשים?

בשנים האחרונות הייתה רפורמה גדולה מאוד בשוק הביטוח הסיעודי שלמעשה איידה את התחרות בשוק והפכה אותו למפוקח מאוד. מדינת ישראל קבעה בחוק כי קופות החולים צריכות להציע לחברים שלהן את האפשרות לרכוש ביטוח סיעודי.

אין הבדלים גדולים בין קופה אחת לאחרת בהיבט של היקף הכיסוי וגובה הקצבה החודשית ובנוסף המחיר של הפוליסה גם כן מפוקח, לכן אין סיבה לבצע מחקר שוק רציני לפני שבוחרים לרכוש ביטוח סיעודי בקופת חולים שלכם.

מה המחיר של הביטוח הסיעודי?

המחיר של הביטוח הסיעודי שנמכר על ידי קופות החולים זול מאוד באופן יחסי, אנשים צעירים צריכים לשלם בין עשר לשלושים שקלים בעוד שאנשים מבוגרים צריכים לשלם סכומים גבוהים יותר בין מאתיים לשלוש מאות שקלים בחודש.

האם כל אחד יכול לרכוש ביטוח סיעודי?

כן, רכישת ביטוח סיעודי מותרת לכל אזרח ישראלי באמצעות קופת החולים בה הוא חבר, העובדה הזאת מהווה שינוי משמעותי ממה שהיה נהוג בעבר כאשר חברות הביטוח היו יכולות לסרב לבטח אנשים שמצבם הבריאותי רעוע או לכל הפחות לגבות מהם פרמיה יקרה במיוחד.

זה באמת כל כך פשוט?

לא, רכישת הביטוח הסיעודי שמציעה קופת החולים היא רק צעד אחד בהגנה על עצמכם מפני הבאות, הביטוח הסיעודי של קופות החולים כולל לצד יתרונות מסוימים גם לא מעט חסרונות, המשמעותי שבהם הוא העובדה שהמבוטח זכאי לכיסוי רק למשך חמש שנים מרגע שהפך סיעודי.

אם המבוטח נשאר במצב סיעודי למשך יותר מחמש שנים הוא למעשה נשאר ללא כיסוי ביטוחי וצריך להסתדר מבחינה כלכלית ורפואית בלי קצבה חודשית.

חיסרון נוסף של הביטוח הסיעודי הוא העובדה שגובה הקצבה החודשית שמועברת למבוטח במסגרתו נמוכה למדי ואין אפשרות להעלות אותה, לכן מבוטח שרגיל להרוויח סכומים גבוהים מדי חודש ייאלץ להסתדר עם סכומים נמוכים בהרבה לצרכי המחייה שלו ושל משפחתו.

אז מה עושים?

הרפורמה שנערכה בשוק הביטוח הסיעודי הובילה הלכה למעשה לכך שחברות הביטוח הפרטיות כמעט ולא מציעות ביטוחים סיעודיים לאור העובדה שרוב הלקוחות בוחרים באפשרות הזולה המוצעת על ידי קופות החולים.

במקרים מסוימים ניתן להיעזר בחברות הביטוח הפרטיות כדי לתת מענה לבעיות שמציבה פוליסת הביטוח הסיעודית של קופות החולים אך לא תמיד מדובר בפתרון פשוט.

הדרך הטובה ביותר להתכונן לעתיד היא להתייעץ עם מומחה בתחום הביטוח ובתחום הביטוח הסיעודי בפרט. היועצים שלנו יידעו להתאים לכם פתרונות ביטוח שייקחו בחשבון את כל הצרכים שלהם. מומחי הביטוח שלנו יוכלו לתפור לכם חבילת ביטוח שתשלב כמה מוצרים ותוודא כי יהיה מי שיעמוד מאחוריכם במקרים בהם תהיו זקוקים לתמיכה הזאת.

אהבתם? שתפו עם חברים
Picture of צוות ביטוח

צוות ביטוח

צוות הכותבים של אתר ביטוח מורכב מאנשי מקצוע בעלי רישיון ממשרד האוצר לעסוק בתחום או אנשי מקצוע אשר שואפים להנגיש את המידע לקהל הרחב. אנחנו צמאים לידע ונשמח לשמוע ממכם על נושאים או תחומים נוספים שתרצו שנכתוב עליהם.

זה לא מכובד להעתיק