עדכון תנאי ביטוח סיעודי פרטי

נכון להיום, לא ניתן לרכוש פוליסות ביטוח סיעודי פרטי ולכן מומלץ בחום שלא לבצע שינויים בפוליסות קיימות ללא ליוי של איש מקצוע.

כל מה שחשוב לדעת

אל תחמיצו עדכונים מאיתנו
הרשמו וקבלו מאיתנו ניוזלטר משובח מעת לעת
בלוג ביטוח סיעודי

ביטוח סיעודי בקופות החולים – הפוליסה האחידה החדשה – מדריך

אין ספור פרסומים שונים כבר בוודאי הופיעו לכם בכל מדיה תקשורת לגבי הרפורמה המפורסמת בביטוח הסיעודי. אז מה היא באמת כוללת ? במילים פשוטות.. שאפשר להבין
Picture of צוות ביטוח

צוות ביטוח

ביטוח סיעודי בקופות החולים

בשנים האחרונות המדינה הנהיגה רפורמה מקיפה בשוק הביטוח הסיעודי והפכה אותו לנגיש בהרבה ביחס למה שהיה בעבר. המדינה הורתה לקופות החולים להציע לחברים בהן ביטוחים סיעודיים במחירים מסובסדים מאוד ביחס לרמות המחירים שהיו נהוגות בעבר, היא עשתה זאת כדי להגדיל את נתח האוכלוסייה שמחזיק בביטוח סיעודי, ננסה להסביר כל מה שצריך לדעת על ביטוח סיעודי בקופות החולים – הפוליסה האחידה החדשה – מדריך

מה זה ביטוח סיעודי?

ביטוח סיעודי הוא חוזה שנחתם בין לקוח לבין חברת ביטוח שמטרתו להגן על הלקוח במידה והוא יגיע למצב סיעודי. אדם ייחשב לסיעודי אם הוא מתקשה בביצוע מטלות יום יומיות בסיסיות, בישראל בוחנים האם אדם הוא סיעודי בהתאם ליכולת שלו להתלבש, להתקלח, לאכול, לעבור ממצב שכיבה לעמידה ולהפך ועוד.

ברגע שהמבוטח ייחשב על ידי המדינה כמי שנמצא במצב סיעודי הוא יוכל לממש את פוליסת הביטוח הסיעודי שרכש מבעוד מועד. פוליסת הביטוח הסיעודי למעשה מעניקה למבוטח סכום כספי קבוע בכל חודש שאמור לסייע לו להתמודד עם העלויות הכרוכות בהגעה למצב סיעודי.

מהם תנאי הפוליסה החדשה?

השינוי הגדול שבוצע בשוק הביטוח הסיעודי למעשה העביר את ההובלה בתחום מחברות הביטוח לקופות החולים, קופות החולים קיבלו הוראה להתחיל להציע לחברים ביטוח סיעודי במחירים מפוקחים בתנאים מוגדרים מראש.

קופות החולים מציעות למבוטחים ביטוח סיעודי זול באופן יחסי ובאיכות טובה, עקב העובדה שיש רגולציה מאוד משמעותית של המדינה על הנושא לרוב כמעט שאין הבדל בין הפוליסות השונות שניתן לרכוש בקופות החולים ואף במחירים שהפוליסות נמכרות מה שהלכה למעשה "הרג" את התחרות בשוק זה.

מה מקבלים בביטוח הסיעודי החדש?

הסכום שיקבל המבוטח בכל חודש תלוי במספר גורמים, הראשון הוא המקום בו שוהה המבוטח כאשר מבוטח השוהה בבית שלו יקבל סכום מופחת שנע בין 3,500 ₪ ל-5,500 ₪, בעוד שמי ששוהה במוסד סיעודי יקבל סכום גבוהה יותר שנע בין 4,500 ₪ ל-10,000 ₪.

הגורם השני שמשפיע על גובה הקצבה החודשית הוא מועד ההצטרפות של המבוטח לביטוח הסיעודי, מי שהצטרף לפני גיל 50 מקבל 5,500 ₪ או 10,000 ₪ במידה והוא נמצא במוסד סיעודי, מי שהצטרף לפני גיל 60 יקבל 4,500 ₪ או 6,500 ₪ ומי שהצטרף מעל גיל 60 יקבל 3,500 ₪ או 4,500 ₪.

אז לא לרכוש ביטוחים סיעודי פרטי?

חברות הביטוח הפרטיות ספגו מכה קשה בעקבות הרפורמה שביצעה המדינה ולאור זאת הפחיתו באופן משמעותי את הפעילות שלה בשוק הביטוחים הסיעודיים, יחד עם זאת במקרים מסוימים ניתן להמשיך ולרכוש ביטוחים סיעודיים בקרב חברות הביטוח הפרטיות.

על מנת לקבל את ההחלטה הכי נכונה עבורכם מומלץ מאוד לשוחח עם יועץ בתחום הביטוח שיוכל לסייע לכם להבין מה היא פוליסת הביטוח הכי טובה עבורכם וכיצד ניתן להתכונן בצורה הטובה ביותר למצב סיעודי. יועצי הביטוח שלנו יוכלו לסייע לכם למצוא פתרונות ביטוח שיאזנו בין הצרכים שלכם לבין מחיר משתלם ותחרותי.

אהבתם? שתפו עם חברים
Picture of צוות ביטוח

צוות ביטוח

צוות הכותבים של אתר ביטוח מורכב מאנשי מקצוע בעלי רישיון ממשרד האוצר לעסוק בתחום או אנשי מקצוע אשר שואפים להנגיש את המידע לקהל הרחב. אנחנו צמאים לידע ונשמח לשמוע ממכם על נושאים או תחומים נוספים שתרצו שנכתוב עליהם.

זה לא מכובד להעתיק