ביטוח אחריות המוצר

תוכלו לחסוך עד כ-מאות שקלים בחודש
מבלי לוותר על איכות הביטוח
דירוג ביטוחים

4.7 שביעות רצון הקוראים שלנו

כל מה שתצטרכו על מנת לבחור ביטוח מעולה

ביטוח אחריות המוצר

ביטוח אחריות המוצר הוא גרסה של ביטוח אחריות וחבות לעסק, המטרה של הביטוח היא להעניק לבעל עסק שמוכר מוצרים הגנה מורחבת ומשמעותית מפני נזק שעלול לקרות לצד שלילי בעקבות שימוש במוצר אותם הם משווקים או מייצרים, יצרנים ומשווקים בארץ זקוקים לביטוח זה לפי חוק האחריות למוצרים פגומים, יצרנים ומשווקים שעיקר עבודתם בחו"ל זקוקים לו בגלל החבות המיוחסת להם על ידי פלטפורמות שיווק אלקטרוניות כמו אמזון ואיביי.

מה זה ביטוח אחריות המוצר?

ביטוח אחריות המוצר הוא חלק ממוצרי הביטוח אותם ניתן לרכוש במסגרת ביטוח עסק, בביטוח אחריות המוצר, חברת הביטוח מחייבת לשפות את המבוטח עבור סכומים אשר המבוטח יידרש לשלם לצד שנפגע כתוצאה ממוצר שהמבוטח שיווק או ייצר.

מעבר לכך, חברת הביטוח מבטיחה להעמיד בפני המבוטח ייצוג משפטי לאורך הליך התביעה, במידה ויתרחש כזה, אשר ינהל את כלל ההליכים המשפטיים מטעמו של המבוטח אל מול התובעים.

חשוב לציין כי ביטוח אחריות מוצר יכול לכלול הרחבה למוצרים שנמכרים בחו"ל, הפוליסה הבסיסית מעניקה כיסוי רק עבור מוצרים שגרמו נזק בארץ, רכישת ההרחבה הזאת מיועדת בעיקר לסוחרים ויצרנים שמשווקים את הסחורה שלהם מחוץ לגבולות המדינה, בעיקר לאלה המחויבים על ידי פלטפורמת המסחר האלקטרונית דרכה הם מוכרים להעניק ביטוח ללקוחות שלהם.

כמה עולה ביטוח אחריות המוצר?

העלות של ביטוח אחריות המוצר משתנה מאוד בהתאם לאופי המוצרים שהמבוטח מוכר, ככל שהמוצרים אותם הוא מוכר בעלי סיכון מסוים לצרכן, עלות הביטוח צומחת, למשל, חברה המשווקת תמונות וציורים צפויה לשלם סכומים נמוכים בהרבה על ביטוח אחריות המוצר ביחס לחברה המשווקת מוצרי חשמל, מוצרים שפוטנציאל הנזק הנשקף מהם גבוהה בהרבה.

מעבר לכך, חברת הביטוח לוקחת בחשבון את מחזור ההכנסות של העסק שרכש את הביטוח, ככל שהמחזור גבוהה יותר הפוטנציאל לפגיעה כזאת או אחרת בלקוח גדלה ולכן הסיכון הנשקף לחברת הביטוח גדל גם כן.

לבסוף, יש עלות עודפת שיהיה צורך לשלם במידה והחברה או עסק שרוכש את הביטוח פועלים מחוץ לגבולות המדינה, חברת הביטוח צריכה לקחת אחריות על נזקים שעלולים להתרחש במדינות אחרות, שם המערכת המשפטית לא בהכרח מסודרת והגונה ולכן לא אחת הסיכון הנשקף לה גדל.

נקודות אפורות
מחירים מנצחים, פוליסות מושלמות
אימוג'י לבבות בעיניים
B ביוטי: מכונים ומספרות

ביטוח עסק

ביטוח עסק
אלומה

ביטוח עסק

ביטוח עסק
טופ לוק

ביטוח עסק

ביטוח עסק
הכל בה למשרד

ביטוח עסק

ביטוח עסק

החשיבות של ביטוח אחריות המוצר

ביטוח אחריות מוצר הוא אחד ממוצרי הביטוח החשובים ביותר לכל חברה העוסקת בשיווק וייצור של מוצרים, במקרה של נזק או תקלה שהתרחשה במהלך ייצור הסחורה או במהלך האחסון שלה, נשקפת לחברה סכנה גדולה מבחינת אחריות נזיקית, אחת הדוגמאות הכי מפורסמות לחברה בישראל שהגיעה למצב בו היא מפצה לקוחות רבים שלה היא חברת רמדיה.

חברת רמדיה נאלצה לשלם מיליוני שקלים כפיצוי בגלל הנזק שהפורמולה שלה גרמה לתינוקות, פוליסת ביטוח טובה הייתה מפחיתה לא מעט מגובה הפיצוי שהיה מושת על החברה וחלק ניכר ממנו היה ממומן על ידי חברת הביטוח.

מעבר לכך, ביטוח אחריות המוצר הוא ממש ביטוח חובה עבור חברות שפועלות באמצעות אתרי מסחר אלקטרוניים, כמו אמזון ואיביי, החברות הללו מפעילות פותרי סכסוכים משל עצמם והן פוסקות לטובת הלקוח בלא מעט מקרים מה שמחייב את החברה לפצות את הלקוח.

איך לקנות ביטוח אחריות המוצר?

אנו ממליצים לרכוש ביטוח אחריות המוצר לאחר שתבינו היטב מה צרכי הביטוח שלכם, לאחר שתעשו זאת תוכלו לבחון את מספר הצעות באמצעות יועצי הביטוח המנוסים שלנו שיוכלו להתאים לצרכים שלכם פוליסות ביטוח מגוונות שיענו בדיוק על הצרכים שלכם.

ביטוח אחריות המוצר בהנחה בלעדית
זה לא מכובד להעתיק