ביטוח בנקאימגיע לכם עד 50% הנחה

לוגו חברת הפניקס ביטוח
לוגו חברת איילון
לוגו חברת AIG
לוגו חברת ביטוח מנורה
לוגו חברת ביטוח ליברה
לוגו של כלל חברת ביטוח

ביטוח בנקאיסוג והיקף הכיסוי בפועל

כולנו זוכרים את פרשת הבנק למסחר, מעילה שביצעה אחת מעובדות הבנק בגובה של מאות מיליוני שקלים הביאה לקריסתו של הבנק ולפשיטת רגל שלו, אחד הלקחים מאותה תקופה הוא החשיבות שברכישת ביטוח בנקאי, כולל בתוכו ביטוח אחריות וחבות לעסק וכן ביטוח נוסף הכולל הגנה מפני נזקים פנימיים.

מה זה ביטוח בנקאי?האם הוא נכון לי?

ביטוח בנקאי הוא מוצר ביטוח שמהווה תוספת לביטוח עסק עבור מוסדות בנקאיים, מדובר במוצר ביטוח ייחודי שמוצע לבנקים ומוסדות בנקאיים בארץ, המטרה של הביטוח היא להעניק לבנק הגנה מפני תרחישים רבים אשר עלולים לפגוע בבנק מבחינה פיננסית עד כדי התמוטטות מוחלטת של הבנק.

בנקים הם מוסדות הנמצאים בסיכון גבוהה למעילות ענק לאור העובדה שמדובר מוסדות שעיקר העיסוק שלהם הוא כסף והרבה ממנו, גם אם המקרה של הבנק למסחר הוא הקיצוני ביותר שניתן לחשוב עליו, בשנים האחרונות בוצעו מספר מעילות בסכומים שפגעו בבנקים.

ביטוח בנקאי כולל בתוכו את הכיסויים הבאים:

  • ביטוח מעילה – סעיף זה מעניק לבנק הגנה מקיפה מפני מעילות או מעשי מרמה שיבוצעו על ידי העובדים לטובתם האישית באופן שפוגע בבנק או בלקוחותיו.
  • ביטוח משלוחים – ביטוח זה מעניק לבנק הגנה מפני פגיעה במשלוחים המבוצעים מהבנק ואליו, כך במקרה של גניבה או שוד של משלוח הבנק יקבל פיצוי הולם מחברת הביטוח.

מעבר לכך, ניתן לכלול בפוליסת הביטוח עוד מספר כיסויים שיסייעו לבנק להתמודד עם נזקים אפשריים שיכולים להיגרם לו, בין היתר ניתן לרכוש כיסוי בגין קבלת כסף מזויף, במידה והבנק מקבל סכום משמעותי של כסף מזויף הוא יוכל לפנות לחברת הביטוח מתוך מטרה לקבל פיצוי.

תחום חדש יחסית אליו נכנס שוק הביטוח הבנקאי הוא ביטוח סייבר, ביטוח זה כולל הגנה מפני פריצה וחדירות למערכות המחשוב של הבנק שנוצלו לטובת גניבה של כסף מהבנק או לטובת שיבוש אופן הפעולה התקין שלו.

כמה עולה ביטוח בנקאי?כיסוי איכותי תואם לצרכים

העלות של ביטוח בנקאי משתנה מאוד מבנק לבנק בהתאם לגודל שלו, כמות החשבונות שהוא מחזיק וכמות הכסף ששמור בחשבונות הללו. בנוסף, יש חשיבות גדולה לכמות הסעיפים הכלולים בפוליסת הביטוח של הבנק אשר משפיעה באופן משמעותי על העלות של הפוליסה.

חשוב להבין כי פוליסת ביטוח בנקאי לרוב כוללת כיסוי בסכומים גבוהים במיוחד, השמיים הם הגבול התחום זה ולכן המחיר הוא ממש פונקציה של רמת ההגנה שהבנק רוצה להבטיח לעצמו.

פוליסות ביטוח עסק החופש לבחור פוליסה נכונה

EXTRA לחנויות

ביטוח עסק

ביטוח עסק
EXTRA למשרדים

ביטוח עסק

ביטוח עסק
מומלץ!
קופי פלוס

ביטוח עסק

ביטוח עסק
הכל בה למשרד

ביטוח עסק

ביטוח עסק

החשיבות של ביטוח בנקאיאל תפעילו עסק בלעדיו

ביטוח בנקאי יש חשיבות אדירה להתנהלות תקינה של כל מוסד בנקאי, בלעדיו, אין לבנק יכולת להבטיח יציבות במקרה של מעילה מצידו של עובד של הבנק, מעילות מצד עובדים יכולים להיות הרסניים במיוחד מכיוון שלעובדים יש גישה לבנק ולמערכות שלו, גם כאשר הבנק מטמיע מנגנוני הגנה מתקדמים.

את הגישה של עובדי הבנק ניתן לנצל לטובת ביצוע מעילות שיפגעו מאוד ביציבות הפיננסית של הבנק, פגיעה שביטוח בנקאי יכול בהרבה מקרים למנוע או לפחות לשכך בצורה משמעותית. מעבר לכך, גם סעיפי הביטוח האחרים עוזרים לשמור על היציבות הכלכלית של הבנק ועל שורת הרווח שלו.

אמנם גניבה של משלוח או קבלת כסף מזויף לרוב לא יובילו לקריסת של בנק, אך העובדה שגם הפגיעה הזאת תזכה את הבנק לפיצוי מסייעת לשמור על הרווחים של הבנק ולמנוע הוצאות מיותרות.

איך לקנות ביטוח בנקאי?פנו לחברות הגדולות

רכישת ביטוח בנקאי יכולה להתבצע רק בסיוע גורמים מקצועיים שמתמחים בביטוחים בנקאיים, בהיבט הזה יועצי הביטוח שלנו ישמחו לסייע לכם לאתר את פוליסת הביטוח הכי מתאימה עבורכם.

מה חשוב לדעת לפני שקונים ביטוח עסק?חשוב לעשות שיעורי בית

ביטוח עסק כולל פוליסת ביטוח המכסה מקרים שונים בהם נגרם נזק כלשהו לעסק ברכוש, מבנה או תכולה.

ביטוח עסק מורכב מכיסוי ביטוח מבנה וביטוח תכולה של העסק. בנוסף ניתן לרכוש מגוון הרחבות בהתאם לסוג העסק כגון: פוליסת אש, אובדן הכנסה, העברת מטענים ועוד. רצוי לבחון את הפוליסה לעומק לפני רכישה על מנת לדאוג שישנה התאמה לסוג העסק שלכם.

כל תכולה בעסק שלכם אשר משתמשת לתפעול השוטף תחשב כ"תכולה" בהגדרת הפוליסה. לדוגמא: ריהוט, כלי עבודה, מלאי ועוד.

בעת רכישת ביטוח עסק תתבקשו לקבוע סכום פיצוי מקסימלי אשר ישמש אתכם לכל אורך הפעילות של העסק.

רכוש אשר נמצא מחוץ לעסק ובקרבתו יכוסה בשווי של 10% מסכום ביטוח התכולה כנגד נזקי טבע (רעידת אדמה, התלקחות וכו'), כמובן שזה משתנה בין חברות הביטוח ויש לוודא בפרטי הפוליסה.

כמובן, שלט סמוך לכניסה לעסק מכוסה מפני נזקי שבר כתוצאה מתאונה. גובה הכיסוי ועלות ההרחבה הזאת משתנה בין חברות הביטוח השונות.

תביעה של פוליסת ביטוח היא בהחלט אירוע לא נעים, במידה וחוויתם אירוע בעסק, פנו במהרה לחברת הביטוח או לסוכן הביטוח שלכם ובהתאם לסוג המקרה תתבקשו למלא טפסים ולהעביר סימוכין (תמונות, אישורים) לגובה הנזק שנגרם.

המהות של השירות שלנו הוא ראשית ללמד ולהעשיר את הידע של המבוטחים לזכויות שלהם ולסוגי הביטוחים הקיימים. במידה ותרצו, נשמח לערוך עבורכם סקר שוק ולמצוא את הפוליסות ביטוח הטובות ביותר ובמחיר הטוב ביותר. כך או כך, אתם בידיים טובות.

כיסוי ביטוח עסק צד ג' דומה לביטוח צד ג' ברכב ומכסה פגיעה ונזק שנגרם לצד ג' כתוצאה מפעילות שגויה של בעל העסק או אחד העובדים.

זה לא מכובד להעתיק