🎉 ביטוח עסק בהנחה בלעדית
🎉 ביטוח עסק בהנחה בלעדית

ביטוח אחריות אינטרנט

כיום כמעט כל עסק בישראל מחזיק באתר אינטרנט, אתר יכול לשמש חברה במספר אופנים, הוא יכול לשמש חלון ראווה לחברה, ליכולות שלה ושירותים שהיא מספקת, בנוסף הוא יכול לשמש לטובת ביצוע עסקים ומכירה של מוצרים ללקוחות. בכל מקרה, כל אתר חשוף לסיכונים ולכן דרוש לו ביטוח אחריות אינטרנט המהווה חלק מביטוח סיכונים מיוחדים לעסק.

5/5
ביטוח עסק מעולה
עד 50% הנחה בעלות הביטוח
משתלם לרכוש דרכנו ביטוח אחריות אינטרנט
אתר ביטוח מסייע לאלפי קוראים בדיוק כמוך מדי חודש להוזיל את עלות הביטוח

תוכן עניינים

מה זה ביטוח אחריות אינטרנט?

ביטוח אחריות אינטרנט הוא מעין ביטוח עסק לכל עסק או חברה שמחזיקה באתר אינטרנט, במסגרת הביטוח המבוטחים זוכים למספר שירותים שמספקים להם שקט והגנה ביטוחית משמעותי מפני הסכנות האורבות לאתרים ולגולשים ברשת האינטרנט.

הפוליסה מכילה בדרך כלל שני כיסויים מרכזיים:

כיסוי לנזק עצמי – כיסוי לנזק עצמי מעניק למבוטח הגנה מפני פגיעה ברווחים שנגרמה לו לאחר מקרה ביטוחי שהוביל לעצירה או לפגיעה בשימוש באתר האינטרנט או בשירותים הניתנים במסגרתו. בנוסף הכיסוי כולל פיצוי הקשור באובדן קניין רוחני של המבוטח שהוחזק באתר וכיסוי להתמודדות עם פגיעה ביחסי הציבור, פגיעה מן הסוג הזה עלולה לגרום לו.

כיסוי לנזק שנגרם לצד ג' – כיסוי זה דומה במהותו לביטוח חבות לעסק, כיסוי זה מיועד בעיקר לחברות שמפרסמות תוכן באתר האינטרנט שלהם. תוכן שפורסם באתר עלול לפגוע בצד שלישי, לפעמים לא בכוונה ואותו צד שלישי יכול לתבוע את החברה על הוצאת דיבה, השמצה, לשון הרע או הפרת זכויות יוצרים. במקרים מהסוג הזה חברת הביטוח תעניק למבוטח ליווי משפטי צמוד ופיצוי במקרה של הפסד בתביעה.

כמה עולה ביטוח אחריות אינטרנט?

העלות של ביטוח אחריות אינטרנט משתנה בהתאם לאופי האתר וסוג הפעילות המתבצעת בו, אתרים שעיקר הפעילות המבוצעת בהם היא מכירה ואספקה של שירותים לרוב לא מעלים הרבה תוכן, או תוכן משמעותי לאתר, ברוב המקרים יועלו לאתר תכנים קורקטיים הקשורים למוצרים ולשירותים ולא מעבר, לכן כמעט ואין סיכוי שהם יצטרכו לסוג השני של הביטוח מה שיחסוך להם בכל הקשור בפרמיה החודשית.

לעומתם הנזק העצמי שייגרם לאתרים שלא משמשים כזירת מכירות לרוב יהיה מצומצם למדי במקרה של נפילת האתר מסיבה כזאת או אחרת ולכן הם ישלמו פחות על סעיף הכיסוי לנזק עצמי.

ההבדלים הללו בין החברות השונות מובילים למחירים שונים באופן דרמטי מחברה לחברה ולכן כדי לספק הערכת מחיר אמינה יהיה צורך בפנייה לחברת ביטוח לטובת קבלת הצעת מחיר. יועצי הביטוח שלנו ישמחו לסייע לכם לקבל הצעת מחיר שכזאת לאחר שישמעו על פרטי האתר שאתם מפעילים.

החשיבות של ביטוח אחריות אינטרנט

החשיבות של ביטוח אחריות אינטרנט הוא משמעותי מאוד לחברות ועסקים שהפעילות האינטרנטית חשובה בשבילם, חברה שחלק משמעותי ממחזור המכירות שלה מתבצע באתר שלה עלולה לספוג נזק בלתי הפיך כתוצאה מנפילת האתר מבלי שתקבל תמיכה שתאפשר לה לחזור על הרגליים.

בנוסף, חברה בתחום האינטרנט שמתמודדת לבדה עם תביעות כתוצאה מתוכן שעלה לאתר ששייך לה תצטרך להקדיש לתביעה משאבים רבים שיכולים לפגוע בתוצאות של החברה.

רכישת ביטוח אחריות אינטרנט תחסוך את כל ההוצאות האלו ותסייע לחברה לשמור על שורת הרווח שלה.

איך לקנות ביטוח אחריות אינטרנט?

אנו ממליצים לרכוש ביטוח אחריות אינטרנט לאחר ביצוע שיחת ייעוץ עם מומחה בתחום האינטרנט שיוכל להסביר לכם איזה סוג כיסויים נדרש לאתר שלכם ועל איזה כיסויים אפשר לוותר.

יועצי הביטוח שלנו ישמחו לספק לכם את כל המידע הדרוש לכם לטובת רכישת פוליסת ביטוח אחריות אינטרנט איכותית ומקיפה במחיר משתלם והגון.