כל מה שחשוב לדעת

אל תחמיצו עדכונים מאיתנו
הרשמו וקבלו מאיתנו ניוזלטר משובח מעת לעת
פוליסות ביטוח עסק מומלצות
EXTRA למשרדים

ביטוח עסק

טופ קליניק

ביטוח עסק

הכל בה לעסק

ביטוח עסק

בלוג ביטוח עסק
3 דק' קריאה

ביטוח צהרונים פרטיים

לעבוד עם קטנטנים זו זכות גדולה אך לצד האושר הגדול שטמון בעבודה עימם, ניהול צהרון הוא תפקיד מורכב וגדוש אתגרים אשר באים לידי ביטוי בפעילות השוטפת. ביטוח צהרונים מספק הגנה חיונית בפני סיכונים שונים ומאפשר לכם להתנהל בצורה מקצועית ומבוקרת.
Picture of צוות ביטוח

צוות ביטוח

ביטוח לצהרונים פרטיים

ביטוח צהרונים פרטיים – הגנה מקיפה לעסק שלך

ביטוח צהרונים מעניק לעסק שלכם שכבת הגנה קריטית ומאפשר לכם לנהל את הצהרון על כל היבטיו בראש שקט ולהגן על עצמכם מפני מצבים של תביעות משפטיות וחבויות שונות. בין היתר – נזקים ותאונות שמתרחשים במהלך הפעילות או בעקבותיה, מקרים בלתי צפויים ועוד.

תכלית הביטוח היא מצד אחד למזער את הסיכוי לאירועים כאלה ומצד שני לספק הגנה רחבה במקרה שהם קורים, לרבות ייצוג משפטי וכיו"ב, על מנת שתוכלו להמשיך לפעול גם בעתות משבר, בלי להכניס את היד לכיס (ואם כן, אז הרבה פחות עמוק ממה שהייתם מכניסים בהיעדר ביטוח).

האם חובה לרכוש ביטוח צהרונים?

בשורה התחתונה – לא. אולי אם נדייק – לא בדיוק. למה הכוונה? אינכם מחויבים בביטוח צהרונים פרטיים אך כמי שמפעילים מסגרת ילדים ומעסיקים עובדים, אתם כן חייבים בביטוח תאונות אישיות, ביטוח צד ג' וביטוח חבות מעביד, שתכליתם להגן עליכם במקרה של תביעה עתידית מצד ילדי הצהרון ו/או העובדים בו בגין נזק שנגרם להם.

עם זאת, בהחלט רצוי להרחיב את הביטוח ולכלול סעיפים הכלולים תחת ביטוח צהרונים פרטיים, כפי שמייד נרחיב. חשוב לזכור – בעת תביעה, על מנת למקסם את סיכויי הזכייה וגובה הפיצויים, נהוג לתקוף כמה שיותר סעיפי ביטוח ולכן הרחבת הפוליסה, גם אם היא כרוכה בעלות כספית נוספת, עשויה להיות מה שיציל אתכם מפני קריסה כלכלית.

ביטוח צהרונים פרטיים – עיקרי הפוליסה

  • ביטוח צד ג': ביטוח שמגן עליכם מפני תביעות מצד הציבור – ילדים, הורים, ספקים, עוברי אורח, שניזוקו כתוצאה מפעילותכם, לרבות נזק נפשי ונזק לרכוש. למשל, ילדה שנפלה מהנדנדה ושברה שן – ביטוח צד ג' יכסה את עלויות הטיפול. כיסוי זה כולל גם ייצוג משפטי ככל שיידרש.
  • ביטוח חבות מעביד: ביטוח שמגן עליכם מפני תביעות מצד עובדי הצהרון בגין נזקים שנגרמו להם במהלך העבודה, בדרכם אליה או בחזרה, לרבות מחלות מקצוע. למשל, סייעת מעדה על קובייה ושברה יד – הביטוח יכסה הוצאות רפואיות ופיצויים הנובעים מהיעדרותה מהעבודה.
  • ביטוח רכוש: כיסוי נזקים שגרמו לציוד הצהרון כתוצאה ממקרים שונים, בהתאם לתנאי הפוליסה, על מנת שתוכלו לחזור לפעילות מלאה עם מינימום הפסד כספי. למשל שריפה, הצפה, רעידת אדמה, גניבה ועוד.
  • ביטוח אובדן הכנסות: כיסוי שמתייחס למקרים בהם בשל נזקים למבנה ו/או רכוש, הצהרון צריך להיסגר זמנית ובעקבות הסגירה יש פגיעה בהכנסות בזמן שההוצאות השוטפות אינן מושהות. אובדן ההכנסות עשוי להוביל לסגירת העסק בסופו של דבר והכיסוי מאפשר לעסק להמשיך להתקיים ולשלם את התשלומים השוטפים (משכורות, שכירות וכיו"ב).

ביטוח צהרונים בהתאמה אישית

אין שני עסקים אשר זהים זה לזה ואם חשבתם למשל שביטוח צהרון פרטי זהה לביטוח עבור גן ילדים, זה לא המצב. למעשה, אפילו אם נשווה ביטוחים עבור שני צהרונים פרטיים נבחין כי הם נבדלים זה מזה ולכן אין סיבה שפוליסות הביטוח יהיו זהות.

ההבדלים נובעים מהצורך להתאים את פוליסת הביטוח לצרכים המדויקים של העסק שלכם, תוך התחשבות בהיסטוריה הביטוחית שלכם (תביעות עבר, האם סורבתם על ידי חברת הביטוח), המחזור העסקי, גיל הילדים השוהים בצהרון, כמות הילדים, הפעילויות השונות המתקיימות בו, העובדים, שעות הפעילות וכו'.

על מנת להיות בטוחים שאתם מכוסים מכל הכיוונים, מומלץ לרכוש את הביטוח דרך סוכן ביטוח אשר מתמחה בנושא זה או דרך אתר ביטוח ולאחר ניהול סיכונים ואיתור נקודות התורפה השונות שעשויות להוות סיכון, להתאים פוליסה מפורטת, מדויקת ומקיפה בהתאם לצרכי הצהרון שלכם.

כמה נקודות קריטיות לפני רכישת ביטוח צהרונים פרטיים

סייגי הפוליסה: רחבה ומדויקת ככל שתהיה, הקפידו לקרוא בעיון את כל תנאי הפוליסה והבינו איזה מקרים אינם מכוסים במסגרתה. חלק ממקרים אלו ניתן לכסות באמצעות הרחבות נוספות ואילו אחרים, לא. כך או כך, חשוב להבין את תמונת המצב על מנת שלא תהיו מופתעים ברגע האמת.

תנאי סף לקיום הפוליסה: על מנת שתוכלו להפעיל את הפוליסה ולקבל מחברת הביטוח את הכיסויים, הפיצויים והשירותים שמגיעים לכם, עליכם לעמוד בתנאים מסוימים שתכליתם למזער את הנזקים מלכתחילה ולכן חשוב שתכירו מהם התנאים הללו ותשמרו עליהם בפעילותכם השוטפת. למשל, התקנת אמצעי בטיחות בהתאם לפוליסה, תחזוקה נאותה, השתלמויות שונות ועוד.

לסיכום, אם אתם רוצים לנהל את הצהרון בצורה מקצועית ואחראית ולהיות בראש שקט, ביטוח לצהרונים פרטיים הוא כלי הכרחי. הוא מספק שכבת הגנה קריטית ומבטיח כי גם בעת משבר, תוכלו להמשיך בפעילות. העיקר, אל תוותרו על התאמת הפוליסה באופן אישי מפני שכיסוי רחב אך מדויק יכול להוות בזמן אמת את ההבדל בין המשך ניהול הצהרון לסגירת העסק.

אהבתם? שתפו עם חברים
Picture of צוות ביטוח

צוות ביטוח

צוות הכותבים של אתר ביטוח מורכב מאנשי מקצוע בעלי רישיון ממשרד האוצר לעסוק בתחום או אנשי מקצוע אשר שואפים להנגיש את המידע לקהל הרחב. אנחנו צמאים לידע ונשמח לשמוע ממכם על נושאים או תחומים נוספים שתרצו שנכתוב עליהם.

זה לא מכובד להעתיק