כל מה שחשוב לדעת

אל תחמיצו עדכונים מאיתנו
הרשמו וקבלו מאיתנו ניוזלטר משובח מעת לעת
פוליסות ביטוח רכב מומלצות
EXTRA TRUCK

ביטוח רכב

YOUNG

ביטוח רכב

Upgrade

ביטוח רכב

ביטוחי רכב לפי יצרן
בלוג ביטוח רכב

ביטוח מונית

מוניות נמצאות על הכביש הרבה יותר מכל רכב רגיל, ומשרתות מספר רב של נוסעים. האם הפעילות הערה של מונית על פני רכב רגיל תגזור גם לפליסת הביטוח שלה? בהחלט! ריכזנו את מה שחשוב לדעת על ביטוח מונית.
Picture of צוות ביטוח

צוות ביטוח

ביטוח מונית

מונית משלבת בין רכב פרטי, לבין תחבורה ציבורית. ישנן מוניות רגילות, כמו גם מוניות שירות – ושני הסוגים עסוקים בנסיעות מתמידות בכבישים עירוניים, ובינעירוניים – ברבות משעות היום, ואף משעות הלילה. חודש בחודשו, צוברות המוניות מידה מרובה של קילומטראז.

ביטוח מונית, במה הוא מיוחד?

על אף שמונית מוגדרת ככזו המסיעה נוסעים, אך בחוק הישראלי אינה מוגדרת ככלי תחבורה ציבורי – אלא פרטי. המשמעות הביטוחית לעניין, היא כי לא ניתן לעשות ביטוח מוניות במסגרת ביטוח לכלי תחבורה ציבורית, אלא כמתוך הרחבה לביטוח רכב פרטי. הרחבה זו מתחשבת בתנאים מסוימים, שחברות הביטוח מניבות על הפוליסה, עקב כך שמוניות נמצאות בדרגת סיכון גבוהה יותר, מאשר רכבים פרטיים – לאור כך שהן נמצאות יותר זמן בכביש, יותר שעות, למרחק רב יותר מאשר סביר לרכב פרטי, וכיוצא בזה גורמים.

עקב כך שביטוח מונית, הוא פשוט הרחבה על ביטוח רכב פרטי, הרי שיש לנו ביטוח חובה, ביטוח צד ג', וביטוח מקיף – כפי שהיינו לוקחים או יכולים לקבל במקרה של רכב פרטי. ניתן להרחיב ביטוח מקיף למוניות, עם כתבי שירות הנוגעים לביטוח שמשות, שירותי גרירה וחילוץ, הגנה משפטית, כיסוי אביזרים במונית, וכיוצא בזה.

מי צריך לרכוש ביטוח מונית? מונית גדולה או קטנה

למי שיש מונית, יש רכב פרטי. משמע, לכל הפחות הוא מתבקש לרכוש ביטוח חובה עבור הרכב הפרטי שלו, גם אם מדובר ברכב למטרות "ציבוריות/עסקיות", אם נגדיר זאת כך. יתרה מכך, באם יש פעילויות הקשורות לעסקי המוניות, שרוצים לבטח – הרי שהרחבה למוניות יכולה להיות בעלת ערך. בין אם מדובר על בלאי המכונית, על שעות מרובות של חשיפה למתרחש בכבישים, ועל עצם העניין שנהגי מונית יכולים "לטייל" עם ערמות רבות של כסף במכוניתם. כיסוי ביטוחי יכול לכסות את כל הנ"ל.

כמה עולה ביטוח מונית? גם טווח זה בסדר

כאמור, ביטוח מונית אמור להיות מעין הרחבה על ביטוח פרטי, על כן ביטוחי חובה למוניות יכולים להיות גבוהים עד פי שלושה, בהשוואה למחירים של ביטוחי חובה לרכבים פרטיים. תעריפי ביטוח מקיף, יכולים להיות גבוהים גם עד פי 1.5 מאשר התעריך של ביטוח רכב פרטי. על כן, עלות ביטוח מקיף למוניות, יכול להגיע לכמה אלפי שקלים בשנה, וכן הלאה.

כאשר מדובר ברכב פרטי, הרי שעלות הפוליסה מושפעת מפרופיל הנהג, פרופיל הרכב ומדיניות חברה פנימית. כשזה נוגע למונית, סביר להניח שיש לנו עסק עם רכב איכותי ומוצלח, ונהג מנוסה ומסוגל, כמו גם אחראי.

למה שנניח זאת? ובכן, מלכתחילה מדובר ברכב שאמור להיות מסוגל לבלות זמן רב בכבישים, ושנית כל – מדובר בנהג שמבקש לתת חווית נסיעה לנוסעים שלו, כמו גם – עושה זאת במידה רבה למשך שעות היום, באופן יחסי לאנשים שלא עושים זאת למחייתם. לפחות אם הוא עובד ממושכות, ונוהג למשך שעות יום ולילה רבות.

כך, שלכל הפחות גורמים אלו הם לטובת הוזלת הפרמיה. יתרה מכך – השוואת מחירים נבונה, יכול לגלות עסקאות ביטוחיות יעילות.

מדוע חשוב לקנות ביטוח מונית? אל תוותרו על הכיסוי

ביטוח חובה לרכב פרטי, מאשר להקשיב לדרישות החוק, כמו גם לכסות נזקי גוף. ביטוח צד ג', מאפשר לכסות נזקי רכוש לצד שלישי, וביטוח מקיף מאפשר לכסות נזקי רכוש לכל הצדדים, כמו גם לרכוש כיסויים רבים אחרים.

הרחבה על ביטוח פרטי, עבור מונית, יכולה לכלול שלל סעיפים אחרים שיכולים להיות רלוונטיים למונית, בין אם זה קשור לבלאי הרכב, לשעות החשיפה הרבות לכביש, או לכיסוי ציוד ותכולה במונית – בהתאם, כמובן לתנאי הפוליסה.

איך לקנות ביטוח מונית? הצמדו לחברות מתמחות

לא בטוח שכל חברת ביטוח, וסוכנות ביטוח תתעסק עם ביטוח מוניות – אם כי ייתכן שאפשר למצוא אותו בשכיחות מספקת. ניתן לרכוש אותו כדרך הסוכנות שלנו, ולקבל עזרה מסוכן ביטוח מטעמנו, למטרת השוואת מחירים ודיוק כיסויים מתבקשים, כמו גם למענה על שלל שאלות מתבקשות.

אהבתם? שתפו עם חברים
Picture of צוות ביטוח

צוות ביטוח

צוות הכותבים של אתר ביטוח מורכב מאנשי מקצוע בעלי רישיון ממשרד האוצר לעסוק בתחום או אנשי מקצוע אשר שואפים להנגיש את המידע לקהל הרחב. אנחנו צמאים לידע ונשמח לשמוע ממכם על נושאים או תחומים נוספים שתרצו שנכתוב עליהם.

זה לא מכובד להעתיק