כל מה שחשוב לדעת

אל תחמיצו עדכונים מאיתנו
הרשמו וקבלו מאיתנו ניוזלטר משובח מעת לעת
פוליסות ביטוח רכב מומלצות
Upgrade

ביטוח רכב

YOUNG

ביטוח רכב

הפניקס Smart

ביטוח רכב

ביטוחי רכב לפי יצרן
בלוג ביטוח רכב

ביטוח קטנועים במה הוא מיוחד?

בין אם התחדשתם בקטנוע או חושבים לקנות אחד, חשוב להכיר את היתרונות והצורך בפוליסת ביטוח קטנועים. כזאת שתגן עליכם ברגע האמת במידת הצורך.
Picture of צוות ביטוח

צוות ביטוח

ביטוח קטנועים

קטנוע יכול להיות זריז וגמיש מאשר החלופה, בעלת ארבעת הגלגלים. יציב פחות, מוגן פחות בשלדת מתכת – אך בהחלט מסוגל לנווט בין עומסי התנועה, ובין הררי המכוניות שבכבישים. ביטוח קטנועים, נועד לבטח את הן כיסויי ההוצאות הרפואיות הקשורות לתאונות קטנוע, והן את כיסויי העלויות לתיקוני הרכב עצמו, ונזקי צד שלישי.

מי צריך לרכוש ביטוח קטנועים?בדקו שהרכב ברשימה

כל אדם מתבקש להחזיק ביטוח חובה, עבור הרכב שלו – כאשר הוא עולה איתו לכביש ובאמת נוסע עימו, זאת מטעם חוק רכב מנועי, במדינת ישראל. יתרה מכך, ביטוח חובה תומך בכיסוי עלויות טיפול לנזקי גוף, הן לצד שלישי – אך לא לנזקי רכוש, וגם לא מכסה גניבות.

על כן, כדי להוסיף כיסויים, בין אם מדובר על אותם כיסויים לעלויות תיקון לרכב, ולנזק צד שלישי לרכוש – אפשר להוסיף צד ג', וביטוח מקיף לשם כך. יתרה מכך, ביטוח מקיף יכול לתמוך בכיסוי עלויות הקשורות לגניבת הרכב. על כן, ככל שערך הקטנוע רב יותר, וכך שסביר שתהא עלות גבוהה יותר לתיקון, או החלפת הרכב במקרה גניבה – כך ביטוח מקיף שמכסה את כל זה, יכול להעניק יותר ערך.

כמה עולה ביטוח קטנועים?גם טווח זה בסדר

באופן כללי, ישנם גורמים שונים המשפיעים על עלותו של ביטוח קטנועים. הם חלים על ביטוח רכב באופן דומה, וכאשר מדובר על קטנוע – הם יותר מוכוונים לרכב הדו גלגלי. ראשית כל, תעריפי ביטוח צד ג' לקטנוע מושפעים מנתוני הנהג העיקרי לקטנוע, מספר הנהגים הנוספים כמו גם שלל נתוניהם. יתרה מכך, שווי הקטנוע ישפיע בהתאם, מסיבות מובנות – שכן זה ישפיע על עלות התיקונים והפיצויים הכספיים מטעם חברת הביטוח המבטחת.

באופן כללי, ככל שהנהג זהיר יותר, ורוכב בכלי רכב מאובטח ובטוח יותר – כך העלות תהא נמוכה יותר. עקב כך שמדובר בכלי רכב דו גלגלי – אין כל כך סיכוי שחברת הביטוח תניח שמדובר בכלי רכב מאובטח ובטוח יותר מאשר מכונית בעלת ארבעה גלגלים, על כן אפשר לצפות שיהיו חברות ביטוח שלא ירצו לבטח, או שיגבו פרמיה גבוהה יותר.

בעליהם של כלי רכב דו גלגליים רבים, מבוטחים באמצעות ביטוח הפול (מאגר ישראלי לביטוחי רכב בע"מ), המיועד בעיקר לאנשים שקיבלו סירוב לביטוח מחברות הביטוח. עם זאת, כמובן וסביר שאפשר למצוא חברות ביטוח אחרות שישמחו לבטח כלי רכב איכותי, לנהג זהיר, ולו באופן יחסי – "שמתחשב" להן יפה, בתחשיב הביטוחי שהן עושות כדי להחליט אם לבטח, או שלא – ובאיזו עלות.

באשר לעלות הצפויה בביטוח הפול – יש שיגידו שהעלות מפוקחת, ויש שיגידו שהיא גבוהה יותר מהרגיל בחברות אחרות. כל מקרה לגופו, וסביר שגם בחברה שכזו יש תחשיב ביטוחי לכל מצב ועניין. מקורות מסוימים יגידו שאפשר לרכוש ביטוח קטנועים מוזל במידת מה כדרך הפול, כאשר ההשתתפות העצמית בביטוח שכזה תהא גבוהה גם כן, במידת מה – מהממוצע בחברות אחרות במשק. כך או כך – השוואת מחירים בין תאגיד הפול לביטוח, כמו גם חברות אחרות במשק יכולות להניב הצעות ביטוחיות מעניינות.

מדוע חשוב לקנות ביטוח קטנועים?אל תוותרו על הכיסוי

כאמור, ניתן לכסות שלל הוצאות הקשורות לתאונות, ושלל מקרים הקשורים בקטנועים. ביטוח קטנועים יכול לאפשר מספר סעיפים נוספים, שאפשר למצוא בין כתלי החוזה הביטוחי, כמו אספקת דלק במשלוח, שירותי גרירה, וכיוצא בזה.

ביטוח חובה, כאמור יכול להוות חשיבות כיוון שמתבקש מטעם החוק ואם רוצים לנהוג על פי הנחיות החוק – הרי שניתן לרכוש אותו. ואם רוצים לתת כיסויים רחבים לכלי רכב בעל ערך רב כקטנוע (במידה ויש לו ערך רב, במידה ונדמה שנבון יהיה לכסות את עלות החלפתו/השקעתו), הרי שביטוח מקיף יכול להיות נבון גם כן.

ביטוח מקיף יכול לכסות יותר מאשר נזקי רכוש לרכב ולצד ג', או כיסוי לגניבה – אלא גם נזקי שריפה, וכל המפורט בפוליסה.

באם מדובר בקטנוע בעל ערך נמוך, שגם אם ייגנב – או ייהרס לחלוטין, זה יהיה בסדר לאבד אותו כי יהיה קל לרכוש אחד אחר בקלות יתרה – ביטוח צד ג' יכול להיות המינימום "האפשרי", כלומר, ביטוח רשות שאינו חובה – לבטח באמצעותו את הקטנוע. שכן הוא יכול לכסות נזקים לצד שלישי, ואין לזה קשר לערך הקטנוע. כמובן, צד ג' יכול להגיע מטעם ביטוח מקיף, ויכול לעמוד ככיסוי בפני עצמו.

עכשיו אנחנו מגיעים לביטוחים שאינם חובה אך בהחלט מומלצים ומחירם הוגן הרבה יותר. הביטוח הראשון והמומלץ ביותר הוא ביטוח מקיף שכולל בתוכו את כלל הנזקים שעלולים להיגרם לאופנוע שלך או לרכוש בו פגעת. הוא כולל נזקי תאונה, שריפה, גניבה וכל דבר שעלול לגרום נזק בהתאם למפורט בפוליסה, כמובן.

איך לקנות ביטוח קטנועים?הצמדו לחברות מתמחות

כאמור, ניתן לפנות לתאגיד הפול, או לכל חברת ביטוח אחרת ולהתחיל את התהליך. יתרה מכך, ניתן לפנות אלינו ולרכוש ביטוח קטנועים דרכנו – מה שיאפשר לנו להנחות ולתמוך את תהליך רכישת הביטוח, בין אם ברמת דיוק הכיסויים המומלצים לדעתנו להכללה ואלו שלדעתנו אפשר לשחרר, כמו גם עזרתנו בהשוואת מחירים בנושא.

אהבתם? שתפו עם חברים
Picture of צוות ביטוח

צוות ביטוח

צוות הכותבים של אתר ביטוח מורכב מאנשי מקצוע בעלי רישיון ממשרד האוצר לעסוק בתחום או אנשי מקצוע אשר שואפים להנגיש את המידע לקהל הרחב. אנחנו צמאים לידע ונשמח לשמוע ממכם על נושאים או תחומים נוספים שתרצו שנכתוב עליהם.

זה לא מכובד להעתיק