כל מה שחשוב לדעת

אל תחמיצו עדכונים מאיתנו
הרשמו וקבלו מאיתנו ניוזלטר משובח מעת לעת
פוליסות ביטוח רכב מומלצות
VAR

ביטוח רכב

Safe Drive

ביטוח רכב

Upgrade

ביטוח רכב

ביטוחי רכב לפי יצרן
בלוג ביטוח רכב

7 טיפים שיחסכו לכם לא מעט בעלויות דלק

אלה אם כן יש לכם רכב מהחברה עם דלקן, כנראה שתרצו לדעת כיצד לחסוך בעלויות הדלק. ריכזנו עבורכם מספר טיפים קצרים וקלים ליישום.
Picture of צוות ביטוח

צוות ביטוח

חיסכון-בדלק

לרכב יש הוצאות שונות, בין אם מדובר בביטוח רכב, או הוצאות דלק – בסופו של דבר, אנחנו משלמים כדי להשאיר את הבייבי הזה על הכביש. ועם זאת, על אף התענוג לשלם את מה שמתבקש כדי ליהנות מעוד יום עם החבר הנאמן, הרכב הפרטי – אפשר כמובן למצוא וליישם דרכים לחיסכון וחיתוך עלויות הדלק.

יש שיגידו, שהצרכן הממוצע, בענייני דלק – ממלא דלק אחת לשבוע, על סכום של 200-300 ₪, מה שיכול להתבטא בכ-10,000 ₪ בשנה, פחות או יותר. על כן, האם יש דרך לשלם פחות, ולקבל יותר?

טיפ 1: צמיגים תקינים להעברת אנרגיה אופטימלית

ראשית כל, צמיגים מנופחים הם המפתח. צמיגים תקינים, תומכים בבטיחות נהיגה, מאפשרים יעילות גבוהה יותר מתהליכי בלימה והאצה, ותורמים לנוחות הנסיעה, יעילות ניקוז מי הגשמים והניווט באופן כללי. על כן – הם כנראה מאוד חשובים, ולא רק זה – הם יכולים להשפיע על צריכת הדלק של הרכב. כל כמה שבועות, ניתן לבדוק את לחץ האוויר בצמיגים – ולמלא בהתאם. או שלא, בהתאם. כאשר מחליפים אותם מדי 4-5 שנים, הדבר יכול לסייע לאפשרות שלרכב מסוים יהיו למעשה צמיגים מתאימים ותקינים.

הצמיגים הם, כאמור, החלק שנוגע בקרקע, ועל כן – היעילות של הנגיעה בקרקע יכולה להיות מיטבית ואופטימלית, כדי לאפשר את החיכוך בין מנוע הרכב לבין הכביש, כך שכל האנרגיה מנוצלת באופן יעיל והרכב מתקדם בכביש באופן מוצלח. ככל שזה יותר מאתגר להזיז אובייקט במרחב, כך נדרשת יותר אנרגיה, אם אנחנו מבינים נכון, על כל פנים, עיקרון זה. ככל שיותר קל – הרי שמתבקש להשקיע פחות אנרגיה, ואם פחות אנרגיה מושקעת בתהליך – הרי שגם פחות דלק.

טיפ 2: משקל אופטימלי לתנועה יעילה במרחב

באופן דומה, משקל מיותר יכול לדרוש יותר אנרגיה. כך שאם אנחנו משתמשים ברכב כארון בגדים, או כביודעם לאבדות ומציאות – הרי שאנחנו שמים יותר משקל על הגלגלים, יותר אנרגיה שצריך כדי להניע את הרכב. אם יש משהו שאפשר להסיר, ואף מומלץ – הרי זה משובח.

טיפ 3: יעילות נהיגה

יעילות נהיגה יכולה לעזור להימנע מבלימות מיותרת – יש שיגידו, שנהיגה ללא בלימות או האצות מיותרות יכולה לחסוך אחוזים ניכרים מצריכת הדלק, על בסיס חודשי ומהותי.

טיפ 4: תחזוקת הרכב

כפי שדסקסנו בנושא הגלגלים, הרי שתחזוקת הרכב עצמו יכולה לעזור עוד יותר בצריכת הדלק, ויעילות הרכב בכביש. טיפולים סדירים, כמו גם ווידוא המנוע (מדי פעם), ולבדוק ששמן המנוע תקין, וכיוצא בזה – יכולים לעדכן את בריאות הרכב לרמה האופטימלית שלו, מדי פעם.

טיפ 5: כוחות השוק והשפע

כוחות השוק משפיעים על מחירי הדלקים, ולא כל תחנות הדלק מציעות את אותו תעריף. אמנם, לא בהכרח יש פערים במחירי הדלק בין התחנות השונות, אך באם יש – הרי זה משובח. היכולת לזהות את זה היא היכולת לחסוך כמות מסוימת של כסף. ובסופו של דבר, הון ענקי בנוי משקלים אחדים, ועל כן – אפשר לתת עליהם דגש, גם אם נדמה שהחיסכון הוא מזערי.

טיפ 6: רכב חוסך בדלק

באופן דומה, רכב חסכוני בדלק – יכול לעזור לצמצם את צריכת הדלק – ובכך להשקיע פחות משאבים בדלק. שזה מבורך הן בפן הכלכלי והן האקולוגי. מנועים קטנים וחסכוניים, כמו גם היברידיים וחשמליים – יכולים לסייע בדבר. ייתכן שהדבר תקף בעת מעמד רכישת רכב חדש.

טיפ 7: מדידת צריכה לניהולה

לייעל את המעקב אחר הוצאות הדלק. משפט שגור בעולם הניהול: "מה שנמדד, מנוהל". כלומר, אם רוצים לעקוב אחר משהו, ולנהל את התייעלותו – מתבקש למדוד אותו. באופן דומה, אם רוצים לייעל צריכת דלק, כדאי לעקוב אחריה ולראות את התנועה שלה. ייתכן שהדבר יבקש פעולה מתקנת או מיטיבה, וייתכן שעצם המודעות לכמות הצריכה כבר תעלה את הדבר למודע, מה שיאפשר שינויים באופן טבעי.

מי ייתן ומשהו בכתבה זו מהדהד כבעל ערך, תודה על קריאתך.

אהבתם? שתפו עם חברים
Picture of צוות ביטוח

צוות ביטוח

צוות הכותבים של אתר ביטוח מורכב מאנשי מקצוע בעלי רישיון ממשרד האוצר לעסוק בתחום או אנשי מקצוע אשר שואפים להנגיש את המידע לקהל הרחב. אנחנו צמאים לידע ונשמח לשמוע ממכם על נושאים או תחומים נוספים שתרצו שנכתוב עליהם.

זה לא מכובד להעתיק