ביטוח תאונות אישיות לתלמידים

תוכלו לחסוך עד כ-מאות שקלים בחודש
מבלי לוותר על איכות הביטוח
דירוג ביטוחים

4.7 שביעות רצון הקוראים שלנו

כל מה שתצטרכו על מנת לבחור ביטוח מעולה

ביטוח תאונות אישיות לתלמידים

ביטוח תאונות אישיות לתלמידים הוא ביטוח אשר מיועד לספק הגנה לתלמידי בית הספר, הביטוח מספק הגנה במגוון רחב של תאונות אשר עלולות להתרחש במהלך יום הלימודים ומחוצה לו, על אף שמו, הביטוח מכסה את התלמידים בכל שעות היום ואף בימי חופש, כך שגם תאונה שהתרחשה מחוץ למסגרת הלימודים יכולה לעמוד בתנאי הפוליסה ולזכות את התלמיד בפיצוי.

מהו ביטוח תאונות אישיות לתלמידים?

ביטוח תאונות אישיות לתלמידים הוא ביטוח שנכלל במסגרת חוק חינוך חובה חינם. החוק קובע כי כל ילד יבוטח בביטוח על ידי רשות החינוך המקומית בה הוא לומד. הביטוח מכסה הן את ילדי בתי הספר והן את ילדי הגנים.

הורי הילדים צריכים להשתתף בעלות הביטוח תאונות אישיות של משרד החינוך, מדובר בסכום סמלי  בלבד. פוליסת הביטוח מספקת הגנה בכל שעות היום ובכל ימות השנה ללא תלות במקום הימצאו של הילד. כך גם במקרה שהילד נפצע מחוץ לשעות הפעילות של בית הספר או אף בזמן חופשת הקיץ בעודו נמצא תחת ההשגחה של הוריו זכאי לפיצוי בהתאם לתנאי הפוליסה.

במקרה של תאונה, רוב פוליסות הביטוח קובעות שיש לתבוע את חברת הביטוח עד טווח של שנים ממועד בתאונה. אולם בביטוח תאונות אישיות לתלמידים מותר להגיש את התביעה עד גיל 21 לא תלות במועד התאונה עצמה. אולם חשוב לא להתמהמה היות ועל מנת לתבוע את חברת הביטוח, על המסמכים הרפואיים להיות זמינים, כמו כן, חברת הביטוח בודקת את פרטי המקרה ולעיתים בדיקה מסוג זה לוקחת זמן לא מועט.

חשוב לדעת כי יש חריגים בפוליסת הביטוח, החריגים יכולים להשתנות מעט מביטוח לביטוח אולם יש מקרים שלא נופלים תחת ההגדרה של תאונת תלמידים על אף העובדה שכל אדם סביר היה מחשיב אותם כתאונות.

המקרים הבולטים ביותר אותם חשוב להכיר הם תאונות דרכים, תאונת דרכים שהתרחשה בישראל או מחוץ לה לא תחשב לתאונת אישית כל עוד התאונה לא התרחשה במסגרת פעילות רשמית של בית הספר או גן הילדים. כמו כן, תאונה שהתרחשה במסגרת מלחמה, פיגוע טרור, פעילות צבאית אחרת או רעידת אדמה גם כן לא זוכה לכיסוי מצד הביטוח.

כמו כן, הביטוח אינו מכסה מחלות שלא הוכח כי נגרמו באופן ישיר בעקבות תאונה שכן נכללת בפוליסה או רשלנות רפואית מכל סוג. לבסוף רוב הביטוחים מחריגים תאונה שהתרחשה בזמן ביצוע פעילות פלילית ובתנאי שגיל המבוטח גדול מ-14 שנים.

השוואת ביטוח תאונות אישיות לתלמידים

השוואת ביטוח התאונות האישיות של כל רשות מקומית דורשת פנייה אל הרשות. כל רשות מחזיקה בביטוח מעט שונה ולא כולן מעלות את הפוליסה לאתר של הרשות המקומית. לכן, אם אתם מתלבטים בנוגע לביטוח תאונות אישיות לתלמידים תוכלו לפנות ליועצי הביטוח שלנו שישמחו לסייע לכם למצוא תשובות לכל השאלות שלכם.

בנוסף, חשוב להבין כי לרוב הביטוחים דומים אחד לשני היות ויש מספר סעיפים אותם משרד החינוך מחייב להכניס לפוליסת הביטוח.

נקודות אפורות
מחירים מנצחים, פוליסות מושלמות
אימוג'י לבבות בעיניים
הראל

חוסן למחר פלוס

פוליסת ביטוח תאונות אישיות מבית הראל
הנה תיאור מגניב שהייתי רושם על פוליסה כלשהי , מעניין איך זה יוצג והאם זה יותר מדי
כלל

מדיכלל הגנה עצמית

פוליסת ביטוח תאונות אישיות מבית כלל
הנה תיאור מגניב שהייתי רושם על פוליסה כלשהי , מעניין איך זה יוצג והאם זה יותר מדי
הראל

אמצע החיים למשפחה

פוליסת ביטוח תאונות אישיות מבית הראל
הנה תיאור מגניב שהייתי רושם על פוליסה כלשהי , מעניין איך זה יוצג והאם זה יותר מדי
הראל

חוסן למחר

פוליסת ביטוח תאונות אישיות מבית הראל
הנה תיאור מגניב שהייתי רושם על פוליסה כלשהי , מעניין איך זה יוצג והאם זה יותר מדי

כמה עולה ביטוח תאונות אישיות לתלמידים?

ועדת החינוך של הכנסת קובעת מדי שנה מחיר מקסימום לביטוח תאונות אישיות לתלמידים. לרוב מדובר במחיר סמלי, כזה שאינו מכסה את עלות הביטוח האמיתית. בשנים האחרונות עלות הביטוח המקסימלית נעה סביב 50 ₪.

מעבר לכך, ניתן לרכוש ביטוח משלים שכולל את המקרים שבהם התלמיד איננו מבוטח, עלות הביטוח המשלים איננה גבוהה אך יכולה להיות משמעותית במיוחד במקרים בהם התלמיד איננו מכוסה על ידי מערכת החינוך.

איזה ביטוח תאונות אישיות לתלמידים הכי טוב?

כפי שצויין לעיל, רוב הרשויות המקומיות מציעות את אותו ביטוח לתלמידים, חלק מהרשויות, בעיקר הרשויות האמידות, מוסיפות סעיפים נוספים, שאינם כלולים בסעיפים אותם משרד החינוך מחייב להכניס לביטוח.

כדי לברר מה הם הסעיפים המופיעים בביטוח תאונות אישיות של הרשות המקומית שלכם תוכלו לפנות לאחד מיועצי הביטוח שלנו, לאחר הבירור תוכלו לרכוש ביטוח משלים, שיכסה את המקרים בהם התלמיד איננו מכוסה על ידי משרד החינוך.

חברות ביטוח המציעות ביטוח תאונות אישיות לתלמידים

חלק מחברות הביטוח המובילות בתחום הן איילון, AIG וכלל שעובדות עם רשויות מקומיות רבות ברחבי המדינה. בנוסף כמעט כל חברות הביטוח הגדולות כמו שומרה, מגדל, ביטוח ישיר ועוד מציעות ביטוחים משלימים לביטוח של משרד החינוך.

מה חשוב לדעת לפני שקונים ביטוח תאונות אישיות לתלמידים?

חשוב לדעת מה מספקת לכם פוליסת הביטוח של הרשות המקומית. רק לאחר שתשיגו את הידע הזה תוכלו להבין האם יש צורך לרכוש ביטוח משלים ואילו סעיפים צריכים להיכלל בביטוח הזה. את כל הידע הזה תוכלו לקבל באמצעות יועצי הביטוח שלנו שמכירים את פוליסות הביטוח של הרשויות המקומיות.

ביטוח תאונות אישיות לתלמידים בהנחה בלעדית