תביעת ביטוח תאונות אישיותמגיע לכם פיצוי כספי

לוגו חברת הפניקס ביטוח
לוגו חברת איילון
לוגו חברת AIG
לוגו חברת ביטוח מנורה
לוגו חברת ביטוח ליברה
לוגו של כלל חברת ביטוח

תביעת ביטוח תאונות אישיותהדרך שלכם לפיצוי כספי

ביטוח תאונות אישיות הוא אחד מהביטוחים הנפוצים בישראל, לצערנו לעיתים יש צורך להפעיל ולהגיש תביעת ביטוח תאונות אישיות. במקרה זה חברת הביטוח תבחן את התביעה ותודיע האם היא מתכוונת לשלם פיצוי לאחר שתכריע האם המקרה בגינו הוגשה התביעה עומד בתנאי פוליסת הביטוח.

תביעת ביטוח תאונות אישיות הוא למעשה פנייה של המבוטח אל חברת הביטוח בבקשה להעניק לו את הסכום המופיע בפוליסה, או את חלקו, בהתאם לנסיבות התאונה ולנסיבות הפגיעה. חברת הביטוח מצידה בוחנת את הבקשה ומחזירה תשובה לגבי תקפות התביעה.

מדובר בתהליך לא מסובך מדי, לרוב חברות הביטוח לא מערימות קשיים גדולים במיוחד לפני הגשת התביעה אשר ברוב המקרים מתנהלת בצורה יעילה. לעיתים רחוקות יותר, חברות הביטוח חוששות כי מדובר בהונאת ביטוח ובמקרה כזה הן יחקרו את האירוע ואת הנסיבות בגינן הוגשה התביעה.

כמו כן, לעיתים חברת הביטוח תחשוד כי נסיבות המקרה או חומרת הפגיעה לא מצדיקות את הפעלת הביטוח ותשלום התביעה ובמקרה כזה יעמדו בפני המבוטח שתי אפשרויות, ויתור על התביעה או פנייה לבית המשפט על מנת שיפסוק בעניין.

חשוב להדגיש כי מקרים מסוג זה לא מתרחשים לעיתים קרובות, לכן אין סיבה לחשוש מהגשת התביעה, או להימנע מרכישת ביטוח מחשש שברגע האמת חברת הביטוח תסרב לשלם את הסכום שמגיע לכם.

מהו ביטוח תאונות אישיות?כמה אתם מכוסים?

ביטוח תאונות אישיות מעניק למבוטח הגנה מפני פגיעה חמורה שהתרחשה עקב תאונה. הפגיעות אשר נכנסות תחת הגדרת תאונות אישיות הן, מוות, נכות, אובדן כושר עבודה, כוויות, אשפוז ומקרים רפואיים קשים אחרים. ביטוח זה מעניק למבוטח סכום כסף משמעותי בפעימה אחת במקרה שבו התרחשה תאונה שהצדיקה את הפעלת הביטוח.

הפוליסות השונות מכסות מקרים שונים ויש שוני די גדול בין פוליסה אחת לשנייה לעיתים גם בין פוליסות המוצעות על ידי אותה חברת ביטוח, לכן אם אתם שוקלים לרכוש ביטוח תאונות אישיות כדאי לפנות ליועץ ביטוח כדי שיכוון אתכם לביטוח שהכי מתאים לכם.

מה נחשב "תאונה" כהגדרה בביטוח?לא כל מכה ניתן לתבוע

ההגדרה לתאונה משתנה לעיתים קרובות מפוליסה אחת לשנייה, אולם באופן כללי ניתן לתאר תאונה כאירוע שהתרחש באופן בלתי צפוי שנגרם על ידי גורם חיצוני, לא בזדון, שהוביל באופן בלעדי לפגיעה אשר נכללת תחת ההגדרות המופיעות בפוליסת הביטוח.

כלומר, רוב חברות הביטוח שמות דגש על מספר תנאים, הראשון שמדובר באירוע בלתי צפוי, כלומר כזה שלא ניתן היה לחזות מראש את תוצאותיו, במקרים גבוליים חברת הביטוח עלולה לטעון לרשלנות מצידו של המבוטח.

הנושא השני עליו רוב חברות הביטוח שמות דגש הוא עניין הבלעדיות, כדי לקבל את הפיצוי המופיע בפוליסה במלואו המבוטח יצטרך להראות שהתאונה היא הסיבה היחידה שהובילה לפגיעה ושלא היוותה זרז או גורם משני או חלקי בהתרחשות הפגיעה.

הנושא השלישי הוא עניין המקריות וחוסר הזדון, גם כאן יש דגש אליו מתייחסות חברות הביטוח. הפגיעה צריכה להיות פגיעה מקרית ולא מתוכננת. לצורך העניין, בחלק גדול של הפוליסות, פגיעה שנגרמה כתוצאה מקטטה לא תחשב תאונה אישית כיוון שהיא לא כוללת את אלמנט המקריות וחוסר הזדון. חלק גדול מחברות הביטוח אף מוסיפות במפורש, פגיעה שנגרמה כתוצאה מתקיפה פיזית או מילולית לא תזכה את המבוטח בפיצוי.

פוליסות ביטוח תאונות אישיות החופש לבחור פוליסה נכונה

מדיכלל הגנה עצמית

ביטוח תאונות אישיות

ביטוח תאונות אישיות
אמצע החיים למשפחה

ביטוח תאונות אישיות

ביטוח תאונות אישיות
מומלץ!
אי כושר מתאונה

ביטוח תאונות אישיות

ביטוח תאונות אישיות
אשפוז מתאונה

ביטוח תאונות אישיות

ביטוח תאונות אישיות

תהליך תביעת ביטוח תאונות אישיותקל יחסית אבל ארוך

תהליך תביעת ביטוח תאונות אישיות הוא פשוט למדי, המבוטח צריך לגשת לאתר של חברת הביטוח, או ליצור קשר עם סוכן הביטוח איתו הוא עובד ולפעול בהתאם להנחיות. לרוב כדי להגיש תביעה צריך להכין מספר דברים.

בין היתר צריך לדעת לספק תיאור מדויק ככל האפשר של האירוע, הנסיבות בהן התרחש, התאריך בו התרחש והגורמים שהיו מעורבים בו. בנוסף חשוב לדעת לתאר את כלל הפגיעות שנגרמו כתוצאה מהאירוע, תאריכי אשפוז שהתרחשו בעקבותיו, אם היו ועוד.

לאחר מכן, חלק גדול מחברות הביטוח ידרשו מהמובטח למלא שאלון תביעות אישיות של החברה, הכולל מידע על פרטי המקרה, גובה הפיצוי המבוקש, טופס ויתור על חיסיון רפואי ועוד.

לבסוף, חברת הביטוח תבחן את כלל הפרטים והטפסים ותעניק למבוטח תשובה בנוגע לזכאות לפיצוי וגובה הפיצוי לו הוא זכאי.

טפסים הנדרשים לתביעת ביטוח תאונות אישיותעדיף להגיע מוכנים

המסמכים אותם יהיה צורך להגיש לחברת הביטוח כוללים את טופס התביעה שמספקת חברת הביטוח, כל המסמכים הרפואיים שהונפקו על ידי בית החולים בעקבות האירוע, אישורים רפואיים מרופאים הקשורים לתחום הפגיעה, טפסים שהונפקו על ידי ביטוח לאומי הקשורים לתביעה, למשל במקרים בהם הוגשה תביעת נכות לביטוח הלאומי, תצלום תעודת זהות וטופס ויתור על חיסיון רפואי.

מסמכים רלוונטים לתביעת ביטוח תאונות אישיותבהתאם לחברת הביטוח

מה חשוב לדעת לפני שקונים ביטוח בריאות?חשוב לעשות שיעורי בית

ביטוח חיים, בריאות, אובדן כושר עבודה וכו' – כולם מצוינים ונועדו למטרה העיקרית והיא להגן עליכם.
יחד עם זאת, ביטוח תאונות אישיות מבטיח פיצוי כספי מוסכם וידוע מראש במקרה של פגיעה כתוצאה מתאונה. היקף הכיסוי של ביטוח תאונות אישיות מתאים בצורה מושלמת לצד הביטוחים הנוספים אשר ברשותכם.
הקדישו דקה לקרוא את המדריך המלא שלנו באתר.

ישנן מגוון פוליסות ביטוח תאונות אישיות בחברות הביטוח השונות בהם ניתן להוסיף ולגרוע כיסוים כגון נכות תעסוקתית, ספורט אתגרי וכדומה.
וודאו לפני רכישת ביטוח תאונות אישיות שאתם מתייעצים עם איש מקצוע ופרטו בפניו את התחביבים "המסוכנים" שלכם.

כיסוי הפוליסה הוא נרחב וכולל כל מקום בעולם ובכל שעה ויום.
לגבי סוג התאונה, פוליסת ביטוח תאונות אישיות מכסה תאונות אשר התרחשו בבית, בעבודה, בדרכים וכדומה.

פוליסות ביטוח תאונות אישיות אינן מכסות פעילויות בהם יש אפשרות לפגיעה עצמית מכוונת כגון: פעילות צבאית אקטיבית, ניסיון התאבדות, פציעות במסגרת סמים, השתכרות ועוד.

לא. בשונה מפוליסות ביטוח בריאות בהם אתם תקבלו החזר כספי בהתאם לחשבונית בגין טיפול רפואי.

בביטוח תאונות אישיות הפיצוי ניתן ללא הגבלה ותוכלו להשתמש בו לכל מטרה.

כמובן, בפוליסת ביטוח תאונות אישיות ניתן להוסיף את בן או בת הזוג לכיסוי הקיים.

מרבית הפוליסות מאפשרות לכם להוסיף ילדים עד גיל 17.

כמובן, במידה ויש ברשותכם מספר פוליסות ביטוח תאונות אישיות, תזכו בפיצוי כפול.

הכוונה היא לתאונה ספונטנית שבה נגרמה למבוטח פציעה או פגיעה גופנית.

אין אדם אשר חסין מכל תאונה אפשרית שיכולה לקרות, לכן כל אדם ללא קשר לגיל או למצבו האישי, מומלץ לשקול רכישה של כיסוי ביטוח תאונות אישיות ברמות כיסוי שונות.

לא. בעת רכישה של ביטוח תאונות אישיות, אין צורך בהצהרת בריאות.

ספורט אתגרי מעלה משמעותית את הסיכוי לפציעה של המבוטח, השתתפות יזומה של המבוטח בפעילות בעלת סיכון גבוה אינה מכוסה בפוליסת ביטוח תאונות אישיות רגיל.

במידה ואתם נוטים לעסוק בספורט כזה, חשוב להתייעץ עם איש מקצוע ולרכוש כיסוי רלוונטי.

זה לא מכובד להעתיק