כל מה שחשוב לדעת

אל תחמיצו עדכונים מאיתנו
הרשמו וקבלו מאיתנו ניוזלטר משובח מעת לעת
פוליסות ביטוח דירה מומלצות
Safe Home

ביטוח דירה

אדירה ארד

ביטוח דירה

HOME פלוס

ביטוח דירה

מידע נוסף על ביטוח דירה
לא נמצאו עמודים נוספים
בלוג ביטוח דירה

בעזרת שמאי ביטוח תקבלו כל מה שמגיע לכם

מה תפקידו של שמאי ביטוח? מדוע אנחנו נמנעים מלהיעזר בשמאי? ריכזנו את כל מה שצריך לדעת לפני שמבקשים חוות דעת מוסמכת משמאי ביטוח
Picture of צוות ביטוח

צוות ביטוח

שמאי ביטוח

הבית הוא הנכס החשוב והיקר ביותר שיש ברשות רוב האנשים, במקרה של נזק שנגרם לקניין יקר הערך הזה, הנטל עלול להיות גדול מכדי שתוכלו לשאת בו וכדאי מאוד לבטח אותו לכל מקרה שבו לא תוכלו לקבל פיצויים על הנזקים ותצטרכו לשאת בעלויות. תיקון הנזקים הנגרמים עלולים להיות מייגעים ולהגיע לעלויות גבוהות מאוד. לפניכם כל הפרטים החשובים שצריך לדעת על ביטוח דירה:

מהו ביטוח דירה?

ביטוח דירה מורכב משני חלקים: ביטוח מבנה לדירה עצמה (קירות, תקרות, רצפות, דלתות חלונות, ותשתיות כמו חשמל ומים) וכמו כן ביטוח לתכולתה. ניתן לרכוש אותם יחד, או כל אחד לחוד. ביטוח בסיסי כזה מתייחס לסעיפים כמו פריצות וגניבות, וכיסוי נזקים עקב שיטפונות, סערות כדומה.

לעומת זאת, כדי להגן על רכוש אישי יקר ערך, צריך לרכוש הרחבות מותאמות לתוכניות הביטוח. אם יש לכם תכולה יקרה ואתם מעוניינים בפיצוי התואם את ערך הרכוש שלכם, חשוב מאוד לדרוש מחברת הביטוח איש מקצוע- שמאי שיקבע מה ערך התכולה.

פרטים חשובים

חשוב לשים לב מה מכסה הביטוח- ביטוח דירה לא מכסה כל מקרה, ויש לבדוק בסעיפי הביטוח אילו סייגים קיימים בו.

בנוסף, כדאי כמובן לבדוק מה ערכו של המבנה אותו אתם רוצים לבטח, וערך תכולתו כדי לוודא שעלות הביטוח מתאימה משתלמת ביחס העלות לעומת הכיסוי שלו. פעמים רבות גובה הכיסוי אינו תואם את גובה ערכו של הנזק.

רק בעזרת שמאי ביטוח מקצועי תוכלו לוודא כי גובה הביטוח נקבע בהתאם לערך האמיתי של רכושכם.

מתי פוגשים את השמאי?

שירותיו של השמאי מתאפשרים רק באחד מן השניים- או בעת חתימה על הסכם הביטוח, כאשר הוא מעריך מבעוד מועד את שווי הרכוש שלכם ותכולת הדירה. ערכים אלו אותם קבע יכנסו לפוליסה וישרתו אתכם במידה ותצטרכו להפעיל את הפוליסה בעתיד, מחיר הפוליסה והכיסוי העתידי יקבעו בהתאם להערכות אלו שיקבע השמאי.

אפשרות נוספת, לפגוש את השמאי לאחר שהנזק נגרם למבנה והגשתם תביעת ביטוח דירה. במקרה הזה, שמאי יבדוק את הנסיבות שגרמו לנזק כדי להעריך ולקבוע האם הנזק נגרם עקב סיבה שאינה כלולה בפוליסה בה אתם מבוטחים.

כיצד להוזיל את עלויות הביטוח?

הדבר הראשון שכדאי לעשות, הוא השוואות מחירים. בבחירת סוג הביטוח תוכלו לצמצם ולבחור רק בתוכנית הבסיסית ביותר,  ולהעלות את גובה ההשתתפות העצמית. תמיד תוכלו להסכים על הערכה בשווי נמוך יותר מהערך האמיתי של תכולת הדירה שימו לב כי הוזלה על רקע כזה אינה בהכרח מומלצת משום שהיא לוקחת סיכון שבמקרה ויגרם נזק, הביטוח לא יכסה את העלות האמיתית שלו, לכן דווקא כדאי לסמוך על שמאי מומחה כך שההערכה תתבצע לפני רכישת הביטוח ומחירו יקבע בהתאם לצורך עתידי אפשרי בו.

אהבתם? שתפו עם חברים
Picture of צוות ביטוח

צוות ביטוח

צוות הכותבים של אתר ביטוח מורכב מאנשי מקצוע בעלי רישיון ממשרד האוצר לעסוק בתחום או אנשי מקצוע אשר שואפים להנגיש את המידע לקהל הרחב. אנחנו צמאים לידע ונשמח לשמוע ממכם על נושאים או תחומים נוספים שתרצו שנכתוב עליהם.

זה לא מכובד להעתיק