ביטוח חיים לחולי סוכרת

תוכלו לחסוך עד כ-מאות שקלים בחודש
מבלי לוותר על איכות הביטוח
דירוג ביטוחים

4.7 שביעות רצון הקוראים שלנו

כל מה שתצטרכו על מנת לבחור ביטוח מעולה

ביטוח חיים לחולי סוכרת?

איתור ביטוח חיים עבור חולי סוכרת היא משימה לא פשוטה, מחלת הסוכרת מוכרת ככזאת המכניסה את החולים בה לקבוצת סיכון משמעותית, מה שגורם לחברות הביטוח להסתייג מלמכור לחולים בה ביטוחים באופן כללי וביטוחי חיים בפרט.

חולה סוכרת שירצה לקנות פוליסת ביטוח חיים סטנדרטית יהיה חייב להשיב על שאלון רפואי שכולל בתוכו שאלות רבות שיחשפו לחברת הביטוח את מצבו הרפואי של המבוטח הפוטנציאלי, כאשר חברת הביטוח תבין שהיא עומדת לבטח אדם חולה סוכרת היא תערים עליו קשיים ותעלה את המחיר עבור הביטוח בצורה משמעותית. מעבר לכך, בחלק מהמקרים חברות הביטוח מכניסות סעיפים המחריגים תשלום במקרה של החמרה במצב רפואי קיים מה שעלול להפוך את פוליסת הביטוח ללא מקיפה בעליל.

מה זה ביטוח חיים לחולי סוכרת?

רבים מבין חולי הסוכרת שואלים את עצמם האם ביטוח החיים לחולי סוכרת שונה מביטוח החיים לאנשים בריאים. התשובה לשאלה הזאת יחסית מורכבת, במובנים רבים ביטוח החיים שמוצע לחולי סוכרת זהה לביטוח שמוצע לאנשים שלא חולים במחלות המשפיעות על חברות הביטוח בעוד שבמובנים אחרים הביטוח שונה לחלוטין, במיוחד אם מדברים על סוג הביטוח המיועד לאנשים שחולים במחלות קשות.

מבחינת הדמיון, ביטוח החיים עבור חולה הסכרת זהה מבחינת הפיצוי שהוא מעניק, כל אדם שרכש ביטוח חיים למעשה מבטיח שבמקרה של מוות או אובדן כושר עבודה חברת הביטוח תפצה אותו או את המוטבים שלו באופן משמעותי לאחר המוות או לאחר אובדן כושר עבודה.

כמו כן, הדמיון בא לידי ביטוי בעובדה שהמוטבים או המבוטח עצמו, במקרה של אובדן כושר עבודה, יוכלו לבחור אם לקבל את הכסף בפעימה בודדת או לאורך שנים כמשכורת שלמעשה מהווה מקור הכנסה אלטרנטיבי למשכורת שאבדה.

ביטוח החיים פופולרי בקרב אנשים בריאים ובקרב אנשים הסובלים מסוכרת כאחד בגלל העובדה שהוא למעשה מהווה תעודת ביטוח למשפחה של המבוטח, מבוטחים האחראים לפרנסה של המשפחה שלהם יכולים להבטיח את איכות החיים של המשפחה במשך שנים גם אם הם לא יוכלו להמשיך לפרנס אותם.

השוני בא לידי ביטוי בסוג הביטוח המיועד לאנשים שחולים בסוכרת. הביטוח המיועד למי שסובל מסוכרת ולמעשה מכל מחלה קשה אחרת הוא ביטוח שלא דורש מהמבוטח למלא שאלון רפואי, במקרה זה חברת הביטוח לא יכולה לסרב לשלם את הפיצוי בעקבות התדרדרות בבעיה קיימת או בגלל טענה הנוגעת להסתרת מידע רפואי.

תנאי הפוליסה הזאת מעט שונים מתנאי הפוליסה הרגילים, המבוטח לא יקבל פיצוי במקרה פטירה במהלך שלוש השנים הראשונות לתחולת הביטוח, כאשר במקרה של מוות במהלך שלוש השנים הללו חברת הביטוח לרוב מחזירה כ-70 עד 100 אחוז מהתשלומים שהועברו אליה במהלך השנים הראשונות.

הביטוח הזה פופולרי במיוחד בקרב חולי סוכרת לאור העובדה שביטוח חיים שדורש מהמבוטח למלא שאלון רפואי גורם לכך שהמבוטח לא מקבל פיצוי במקרים רבים, בגלל סעיף המחריג תשלום במקרה של התדרדרות במצב הרפואי כתוצאה מבעיה קיימת.

נקודות אפורות
מחירים מנצחים, פוליסות מושלמות
אימוג'י לבבות בעיניים
כלל

כלל כפול למשפחה

פוליסת ביטוח חיים מבית כלל
הנה תיאור מגניב שהייתי רושם על פוליסה כלשהי , מעניין איך זה יוצג והאם זה יותר מדי
כלל

ספיר

פוליסת ביטוח חיים מבית כלל
הנה תיאור מגניב שהייתי רושם על פוליסה כלשהי , מעניין איך זה יוצג והאם זה יותר מדי
הכשרה

משפחה בטוחה פלוס

פוליסת ביטוח חיים מבית הכשרה
הנה תיאור מגניב שהייתי רושם על פוליסה כלשהי , מעניין איך זה יוצג והאם זה יותר מדי
פוליסה מומלצת
מנורה

מוות מתאונה

פוליסת ביטוח חיים מבית מנורה מבטחים
הנה תיאור מגניב שהייתי רושם על פוליסה כלשהי , מעניין איך זה יוצג והאם זה יותר מדי

כמה עולה ביטוח חיים לחולי סוכרת?

כפי שבוודאי חשדתם, חולה בסוכרת ישלם לרוב סכומי כסף גבוהים יותר מאדם בריא בעבור ביטוח חיים, בין אם יבחר לרכוש את הביטוח המיוחד ובין אם יבחר לרכוש את הביטוח הרגיל, על כל הפגמים שלו. הסיבה לכך היא שחברות הביטוח לא "אוהבות" לבטח אנשים שחולים במחלות קשות לאור העובדה שיש סיכוי גבוהה יחסית להידרדרות במצב הרפואי שעלולה להביא לתביעה של חברת הביטוח לדרישת פיצוי. לאור החששות של חברות הביטוח הן נוהגות לגבות פרמיה חודשית שגבוה בעשרות אחוזים ביחס לפרמיה חודשית עבור ביטוח חיים סטנדרטי.

החשיבות של ביטוח חיים לחולי סוכרת

מי שחולה בסוכרת נמצא בסכנה גבוהה יחסית לאבד את כושר העבודה שלו ובמקרים קיצוניים יותר גם את חייו במהלך המאבק עם המחלה, לכן חשוב מאוד, בפרט אם יש אנשים הנתמכים על החולה מבחינה כלכלית לרכוש לעצמו ביטוח חיים מקיף שיסייע למשפחה להתמודד עם אובדן ההכנסה המגיעה מחולה.

איך לקנות ביטוח חיים לחולי סוכרת?

רכישת ביטוח חיים עבור חולים במחלות קשות ועבור חולי סוכרת בפרט היא, כפי שציינו, איננה פשוטה, לאור זאת אנו ממליצים לנהל שיחת ייעוץ עם מומחה בתחום הביטוח לפני שתחפשו ביטוח באופן עצמאי וגם במהלך החיפוש ובמיוחד לפני רכישת הפוליסה עצמה. יועצי הביטוח שלנו ישמחו לסייע לכם לאתר את פוליסת הביטוח הכי מתאימה עבורכם, כזאת שמצד אחד תעניק לכם כיסוי מקיף ככל האפשר ומצד שני לא תהיה יקרה בצורה יוצאת דופן.

ביטוח חיים לחולי סוכרת בהנחה בלעדית