ביטוח חיים לחולי סוכרתמגיע לכם עד 50% הנחה

לוגו חברת הפניקס ביטוח
לוגו חברת איילון
לוגו חברת AIG
לוגו חברת ביטוח מנורה
לוגו חברת ביטוח ליברה
לוגו של כלל חברת ביטוח

ביטוח חיים לחולי סוכרתכיסוי כלכלי למקרה חירום

איתור ביטוח חיים עבור חולי סוכרת היא משימה לא פשוטה, מחלת הסוכרת מוכרת ככזאת המכניסה את החולים בה לקבוצת סיכון משמעותית, מה שגורם לחברות הביטוח להסתייג מלמכור לחולים בה ביטוחים באופן כללי וביטוחי חיים בפרט.

חולה סוכרת שירצה לקנות פוליסת ביטוח חיים סטנדרטית יהיה חייב להשיב על שאלון רפואי שכולל בתוכו שאלות רבות שיחשפו לחברת הביטוח את מצבו הרפואי של המבוטח הפוטנציאלי, כאשר חברת הביטוח תבין שהיא עומדת לבטח אדם חולה סוכרת היא תערים עליו קשיים ותעלה את המחיר עבור הביטוח בצורה משמעותית. מעבר לכך, בחלק מהמקרים חברות הביטוח מכניסות סעיפים המחריגים תשלום במקרה של החמרה במצב רפואי קיים מה שעלול להפוך את פוליסת הביטוח ללא מקיפה בעליל.

מה זה ביטוח חיים לחולי סוכרת?פוליסת ביטוח עם החרגות

רבים מבין חולי הסוכרת שואלים את עצמם האם ביטוח החיים לחולי סוכרת שונה מביטוח החיים לאנשים בריאים. התשובה לשאלה הזאת יחסית מורכבת, במובנים רבים ביטוח החיים שמוצע לחולי סוכרת זהה לביטוח שמוצע לאנשים שלא חולים במחלות המשפיעות על חברות הביטוח בעוד שבמובנים אחרים הביטוח שונה לחלוטין, במיוחד אם מדברים על סוג הביטוח המיועד לאנשים שחולים במחלות קשות.

מבחינת הדמיון, ביטוח החיים עבור חולה הסכרת זהה מבחינת הפיצוי שהוא מעניק, כל אדם שרכש ביטוח חיים למעשה מבטיח שבמקרה של מוות או אובדן כושר עבודה חברת הביטוח תפצה אותו או את המוטבים שלו באופן משמעותי לאחר המוות או לאחר אובדן כושר עבודה.

כמו כן, הדמיון בא לידי ביטוי בעובדה שהמוטבים או המבוטח עצמו, במקרה של אובדן כושר עבודה, יוכלו לבחור אם לקבל את הכסף בפעימה בודדת או לאורך שנים כמשכורת שלמעשה מהווה מקור הכנסה אלטרנטיבי למשכורת שאבדה.

ביטוח החיים פופולרי בקרב אנשים בריאים ובקרב אנשים הסובלים מסוכרת כאחד בגלל העובדה שהוא למעשה מהווה תעודת ביטוח למשפחה של המבוטח, מבוטחים האחראים לפרנסה של המשפחה שלהם יכולים להבטיח את איכות החיים של המשפחה במשך שנים גם אם הם לא יוכלו להמשיך לפרנס אותם.

השוני בא לידי ביטוי בסוג הביטוח המיועד לאנשים שחולים בסוכרת. הביטוח המיועד למי שסובל מסוכרת ולמעשה מכל מחלה קשה אחרת הוא ביטוח שלא דורש מהמבוטח למלא שאלון רפואי, במקרה זה חברת הביטוח לא יכולה לסרב לשלם את הפיצוי בעקבות התדרדרות בבעיה קיימת או בגלל טענה הנוגעת להסתרת מידע רפואי.

תנאי הפוליסה הזאת מעט שונים מתנאי הפוליסה הרגילים, המבוטח לא יקבל פיצוי במקרה פטירה במהלך שלוש השנים הראשונות לתחולת הביטוח, כאשר במקרה של מוות במהלך שלוש השנים הללו חברת הביטוח לרוב מחזירה כ-70 עד 100 אחוז מהתשלומים שהועברו אליה במהלך השנים הראשונות.

הביטוח הזה פופולרי במיוחד בקרב חולי סוכרת לאור העובדה שביטוח חיים שדורש מהמבוטח למלא שאלון רפואי גורם לכך שהמבוטח לא מקבל פיצוי במקרים רבים, בגלל סעיף המחריג תשלום במקרה של התדרדרות במצב הרפואי כתוצאה מבעיה קיימת.

כמה עולה ביטוח חיים לחולי סוכרת?פרמייה יקרה במעט

כפי שבוודאי חשדתם, חולה בסוכרת ישלם לרוב סכומי כסף גבוהים יותר מאדם בריא בעבור ביטוח חיים, בין אם יבחר לרכוש את הביטוח המיוחד ובין אם יבחר לרכוש את הביטוח הרגיל, על כל הפגמים שלו. הסיבה לכך היא שחברות הביטוח לא "אוהבות" לבטח אנשים שחולים במחלות קשות לאור העובדה שיש סיכוי גבוהה יחסית להידרדרות במצב הרפואי שעלולה להביא לתביעה של חברת הביטוח לדרישת פיצוי. לאור החששות של חברות הביטוח הן נוהגות לגבות פרמיה חודשית שגבוה בעשרות אחוזים ביחס לפרמיה חודשית עבור ביטוח חיים סטנדרטי.

פוליסות ביטוח חיים החופש לבחור פוליסה נכונה

כלל כפול למשפחה

ביטוח חיים

ביטוח חיים
רצף הכנסה

ביטוח חיים

ביטוח חיים
משפחה בטוחה פלוס

ביטוח חיים

ביטוח חיים
מומלץ!
ריסק 1

ביטוח חיים

ביטוח חיים

החשיבות של ביטוח חיים לחולי סוכרתמה חשוב לבדוק?

מי שחולה בסוכרת נמצא בסכנה גבוהה יחסית לאבד את כושר העבודה שלו ובמקרים קיצוניים יותר גם את חייו במהלך המאבק עם המחלה, לכן חשוב מאוד, בפרט אם יש אנשים הנתמכים על החולה מבחינה כלכלית לרכוש לעצמו ביטוח חיים מקיף שיסייע למשפחה להתמודד עם אובדן ההכנסה המגיעה מחולה.

איך לקנות ביטוח חיים לחולי סוכרת?חברות ביטוח מתמחות

רכישת ביטוח חיים עבור חולים במחלות קשות ועבור חולי סוכרת בפרט היא, כפי שציינו, איננה פשוטה, לאור זאת אנו ממליצים לנהל שיחת ייעוץ עם מומחה בתחום הביטוח לפני שתחפשו ביטוח באופן עצמאי וגם במהלך החיפוש ובמיוחד לפני רכישת הפוליסה עצמה. יועצי הביטוח שלנו ישמחו לסייע לכם לאתר את פוליסת הביטוח הכי מתאימה עבורכם, כזאת שמצד אחד תעניק לכם כיסוי מקיף ככל האפשר ומצד שני לא תהיה יקרה בצורה יוצאת דופן.

מה חשוב לדעת לפני שקונים ביטוח חיים?חשוב לעשות שיעורי בית

ביטוח חיים הינו כיסוי אשר מעניק פיצוי כספי במקרה מוות של המבוטח, הפיצוי משולם לבני משפחתו של המבוטח כתשלום אחד פטור ממס או כקצבה חודשית לתקופת זמן קצובה.

המפתח לפוליסת ביטוח חיים נכונה הוא חישוב נכון של סכום הפיצוי ועדכון גובה הביטוח בהתאם לשינויים במבנה המשפחתי.  

עיקר הכיסוי בביטוח חיים מתייחס למקרה של פטירת המבוטח, יחד עם זאת, ניתן להוסיף ולהרחיב את הפוליסה גם למקרה של נכות חמורה ואובדן כושר עבודה.

ישנן מגוון שיטות ומחשבונים לחישוב סכום הפיצוי בביטוח חיים, אך המכנה המשותף לכולם הוא מכפלה של השכר נטו של המפרנס הגבוה יותר (בין אם זה הגבר או האישה).

המכפלות הסולידיות הם סביב ה-200 ואילו המחמירים היו בוחרים ב-300 ליתר ביטחון.

על הסכום שהתקבל יש להוסיף או לגרוע סכומים בהתאם למשפחה שלכם, גיל הילדים, נכסים נדל"ן ברשותכם, ירושה עתידית ועוד.

גובה הפיצוי בביטוח חיים יכול להשתנות מעת לעת, מבוטח אינו מתחייב לגובה הפיצוי שרכש ביום הראשון.

מבוטחים רבים נוטים להגדיל או להקטין את גובה הפיצוי בהתאם לשינויים במצבם המשפחתי.

פוליסת ביטוח חיים תקפה לזמן מוגבל שכן היא נועדה לכסות ביטוח מפני במקרה מוות בטרם עת.

מרבית הפוליסות תקפות עד גיל 65, אך לעיתים ניתן למצוא פוליסות אשר תקפות עד גיל 70 ובמקרים נדירים, חברות ביטוח משווקות פוליסות עד גיל 80 לתקופת זמן מוגבלת.

מחירו של ביטוח חיים מורכב מכמה פרמטרים כגון גיל המבוטח, מין, תחום תעסוקה, עישון, גנטיקה משפחתית ועוד.

לצורך חישוב גובה הפרמיה, חברות הביטוח מציגות מחיר אחיד אשר ישתנה בעשרות אחוזים בהתאם לתשובות המבוטח לשאלון הרפואי.

מרבית חברות הביטוח מציעות שני מסלולים לבחירת המבוטחים

  • מסלול תשלום חד פעמי פטור ממס
  • מסלול קצבה חודשי לשארים

כיום ביטוח חיים אינו עניין יקר, בין אם זה בגלל עלית יוקר המחייה או הרפורמות בענף הביטוח, עלות של ביטוח חיים סביר להורה צעיר

פוליסות ביטוח חיים אינן תלויות זו בזו ולכן ניתן לרכוש יותר מפוליסה אחת וכך לקבל פיצוי מוגדל יותר

קרן פנסיה וביטוח מנהלים עשויות להכיל רכיב ביטוח חיים ריסק טהור, אך הוא מוגבל ותלוי בגובה ההכנסה שלכם וכפוף לשינויים בתקנון קרנות הפנסיה וכו'.

ביטוח חיים נפרד הינו קבוע בחוזה מול חברת הביטוח ומעניק לכם שקט בידיעה שאתם ובני משפחתכם מכוסים.

ביטוח חיים למשכנתא כפוך לשווי הנכס ואילו הבנק המלווה הוא המוטב היחיד.

ביטוח חיים נפרד כפוך לצרכי המשפחה והם המוטבים, לכן מומלץ להפריד בין הביטוחים הללו.

גיל הכניסה המינימלי לביטוח חיים הינו 24 ואילו הגיל המקסימלי לרכישת ביטוח הוא 64. בנוסף נדרש לעבור שאלון רפואי כתנאי קבלה לביטוח. יחד עם זאת, מעת לעת חברות ביטוח משנות את תנאי הקבלה לתקופה קצרה.

סביר להניח שכן, מצד אחד, חברות הביטוח שדרגו את סוגי פוליסות ביטוח חיים עם הנחות ואפשרויות הרחבה רבות. מצד שני, ייתכן שהמבנה המשפחתי שלכם השתנה ואתם זקוקים לכיסוי נמוך יותר וכתוצאה מכך תוכלו להנות מתשלום נמוך.  

בתקופת שגרה קשה לנו להעריך במדויק את ההשפעה שתהיה לאובדן בטרם עת של אחד מבני המשפחה, אך הסיכון למשבר כלכלי קשה בקרב המשפחה הינו גדול.

כל אדם בעל משפחה וילדים מומלץ לשקול לרכוש ביטוח חיים בגובה פיצוי סביר, עדיף כיסוי נמוך מהנדרש מאשר לחיות ללא כיסוי של ביטוח חיים לחלוטין.

כן. מרבית חברות הביטוח מאפשרות תשלום חודשי צמוד למדד.

לא, סכום הביטוח שמשולם למוטבים הינו פטור ממס. יחד עם זאת, מבוטח שרכש ביטוח חיים למקרה מוות למשפחתו הגרעינית , זכאי להנחה בתשלום מס (לפי סעיף 45א').

זה לא מכובד להעתיק