ביטוח מבנה למשכנתא

תוכלו לחסוך עד כ-מאות שקלים בחודש
מבלי לוותר על איכות הביטוח
דירוג ביטוחים

4.7 שביעות רצון הקוראים שלנו

כל מה שתצטרכו על מנת לבחור ביטוח מעולה

ביטוח מבנה למשכנתא

ביטוח מבנה למשכנתא הוא אחד מהביטוחים המרכיבים ביטוח משכנתא שנוטלי משכנתאות חייבים לרכוש. לצד ביטוח חיים למשכנתא ביטוח מבנה למשכנתא הוא מוצר ביטוח משלים שעוזר לבנק שמעניק את ההלוואה להבטיח כי הוא יקבל את הכספים שהעניק. ביטוח מבנה למשכנתא נכנס לפעולה במקרים של נזקים משמעותיים במיוחד למבנה שבגינו נלקחה המשכנתא

מה זה ביטוח מבנה למשכנתא? 

ביטוח חיים למשכנתא מספק הגנה למבוטח, למשפחתו ולבנק במצב בו יש פגיעה פיזית משמעותית בדירה או בתשתיות קריטיות שלה. ביטוח זה מכסה את הנזקים שנגרמו לבית כתוצאה מאותה פגעה ומגן על נוטל ההלוואה מפני פגיעה כספית משמעותית הכרוכה בתיקון הנזקים.

ביטוח מבנה למשכנתא מכסה נזקים משמעותיים שעלולים לקרות לבניין כמו נזקים שמזג האוויר עלול לגרום וגם במידה והתרחש אסון כזה או אחר כמו שריפה, רעידת אדמה או תאונה משמעותית שהובילה לנזק למבנה. 

ביטוח מבנה למשכנתא כולל כיסוי רק למבנה עצמו, רוכש הביטוח לא יקבל פיצוי עבור נזקים שנגמרו לתכולת הבית ולשם כך יש לרכוש ביטוח נפרד – ביטוח תכולה.

לרוב נהוג שלא לרכוש ביטוח מבנה לעלות המלאה של הבית אלא רק בסכום שיידרש לטובת בנייתה מחדש מאפס, הרי בכל מקרה האדמה נשארת במקומה ולכן לא צריך לבטח גם את עלות האדמה. לכן ברוב הגדול של המקרים גובה הפיצוי שנקבע בפוליסה לא ישקף את הערך המלא של המבנה. 

בנוסף, יש אפשרות לרכוש ביטוח שלא מכסה את עלות הבנייה מחדש באופן מלא, אולם האפשרות הזאת לא מומלצת במיוחד לאור העובדה שכאשר מפעילים את פוליסת הביטוח לרוב מדובר בנזקים משמעותיים שעלותם גבוהה במיוחד ויכולה להגיע למאות אלפי שקלים, סכומים שלא כל זוג יכול לשלם בקלות.

בנוסף ניתן לרכוש מספר הרחבות לביטוח הזה, אחד הפופולאריים שבהם הוא הרחבת דירה חלופית. במצב כזה חברת הביטוח תשלם לכם את הסכום הדרוש לכם לטובת שכירת דירה אחרת בזמן שהדירה שלכם נמצאת בהליכי שיקום.

נקודות אפורות
מחירים מנצחים, פוליסות מושלמות
אימוג'י לבבות בעיניים

כמה עולה ביטוח מבנה למשכנתא?

העלות של ביטוח מבנה למשכנתא, בניגוד לביטוחים רבים אחרים לא מושפעת מזהות הלווה אלא רק מהנכס המבוטח, היות ולזהות המבוטח אין קשר לסיכוי שיקרה לדירה אסון משמעותי. לכן, הגורמים שהכי משפיעים על המחיר של הביטוח הם הסכנה שנשקפת למבנה, למשל בניינים ישנים נמצאים בסיכון גבוהה יותר לשריפה כתוצאה מתשתית חשמל במצב ירוד או כתוצאה מבעיה ביסודות והעלות של בניית הנכס מחדש.

החשיבות של ביטוח מבנה למשכנתא 

החשיבות של רכישת ביטוח מבנה למשכנתא היא אדירה, תארו לעצמכם שהדירה שכרגע רכשתם באמצעות משכנתא בגובה מאות אלפי שקלים עלתה באש כתוצאה משריפה, העלויות הכרוכות בשיקומה והחזרתה למצב תקין יכולים להגיע למאות אלפי שקלים.

כדי לשלם על הנזקים רוב הזוגות יצטרכו לקחת הלוואה נוספת, לרוב בתנאים לא טובים במיוחד ובנוסף אותם זוגות יצטרכו למצוא מקום מגורים חלופי בתקופת השיפוצים, הוצאה נוספת של אלפי שקלים בכל חודש.

לדוגמא, זוג שהיה משלם 5,000 ₪ בכל חודש משכנתא יצטרך להמשיך לשלם את אותו הסכום ועליו להוסיף את החזר ההלוואה שלקח לטובת שחזור הדירה בגובה כמה אלפי שקלים נוספים, בנוסף הוא יצטרך לשלם שכירות לדירה החדשה, כך יכול להיות הוצאה חודשית של 5,000 ₪ בחודש על דיור תגדל פי כמה ואותו זוג יצטרך לשלם כ-12,000 ₪ בכל חודש רק על דיור.

כעת אותו זוג שרכש ביטוח מבנה למשכנתא וגם רכש הרחבה למימון דיור חלופי לא יפגע כלל מבחינה כלכלית ומכאן נובעת החשיבות האדירה של הביטוח.

איך לקנות ביטוח חיים למשכנתא?

אנו ממליצים בחום לפנות ליועצי הביטוח שלנו שיוכלו לאתר עבורכם פוליסת ביטוח מבנה למשכנתא שתהיה זולה בהרבה מהביטוחים המוצעים לכם על יד הבנק בו אתם מתכוונים לקחת את המשכנתא.

ביטוח משכנתא מותאם לכל אחד
ביטוח מבנה למשכנתא בהנחה בלעדית