ביטוח חיים לחולי כליותמגיע לכם עד 50% הנחה

לוגו חברת הפניקס ביטוח
לוגו חברת איילון
לוגו חברת AIG
לוגו חברת ביטוח מנורה
לוגו חברת ביטוח ליברה
לוגו של כלל חברת ביטוח

ביטוח חיים לחולי כליותכיסוי פיננסי למקרה חירום

פוליסת ביטוח חיים לחולי כליות דומה במהותה לפוליסת ביטוח חיים אחרת, ההבדל המשמעותי הוא שהרכישה שלה לא פשוטה, חברות הביטוח מנסות להימנע מביטוח של אנשים שיש סבירות גבוהה שמצבם הרפואי עלול להידרדר.

חולי כליות הם אולי האוכלוסייה שנמצאת בסיכון הכי גבוה לסבול מהדרדרות במצבם הרפואי ולכן הם מתקשים ברכישת פוליסת ביטוח חיים כאשר לרוב עומדת בפניהם הבחירה בין פוליסת ביטוח יקרה משמעותית מהפוליסות המוצעות לאנשים בריאים לבין פוליסת ביטוח לא מספיק טובה שיש בה חורים רבים. מעבר לכך, יש לא מעט מקרים בהם חברות הביטוח בוחרות שלא לבטח חולי כליות כלל.

מה זה ביטוח חיים לחולי כליות?פוליסה מותאמת אישית

המטרה המרכזית של ביטוח חיים להעניק לבני משפחת המבוטח ולמבוטח עצמו סכום כסף גדול אם המבוטח, חס וחלילה, נפטר או במצב בו הוא איבד את כושר העבודה.

לרוב נהוג להעניק את הפיצוי בפעימה אחת או כקצבה חודשית, שלמעשה תהווה תחליף למשכורת שאבדה לאור ההידרדרות במצב או בגלל פטירה של המבוטח.

רוב המבוטחים מבטחים את עצמם בביטוח חיים כדי להעניק הגנה לבני המשפחה שלהם ולעצמם מפני הידרדרות במצבם הרפואי, אם המבוטח לא יוכל לפרנס את משפחתו ואת עצמו, הפיצוי המגיע מחברת הביטוח יוכל לשמש כמקור הכנסה חלופי שידאג שמצבה הכלכלי של משפחת המבוטח לא ייפגע. הביטוח הזה קריטי במיוחד לאנשים המשמשים כמפרנסים עיקריים במשפחה כמו הורים לילדים או אצל בני זוג שיש פער גדול בהכנסות ביניהם.

בשוק הביטוח ניתן למצוא כמות גדולה מאוד של פוליסות ביטוח, כאשר ברוב המקרים ההבדלים ביניהן קטנות למדי. לאור העובדה הזאת חלק גדול מהמבוטחים בוחרים לרכוש את פוליסת הביטוח הכי זולה שהם יכולים למצוא.

בחירה כזאת יכולה להביא לתוצאות בעייתיות, במיוחד כאשר המבוטח סובל ממחלות כליה. זאת לאור העובדה שבחלק לא קטן מהמקרים חברות הביטוח מנסות לצמצם את הסיכון עבורן ובוחרות להכניס סעיפים המחריגים בפוליסה הידרדרות רפואית הנובעת כתוצאה ממחלת הכליה. במקרה כזה המבוטח רוכש ביטוח חיים יקר וברגע האמת עלול להיוותר ללא פיצוי.

לכן אנחנו מאוד ממליצים להתייעץ עם מומחים בתחום הביטוח ובפרט בתחום ביטוח החיים. שיחה עם יועץ ביטוח תוכל לעזור לכם להבין את היתרונות והחסרונות של הפוליסה שאותה אתם שוקלים לרכוש. יכול מאוד להיות שהשיחה הזאת תאיר כמה סעיפים בעיתיים שתוכלו לדרוש מחברת הביטוח לתקן.

יועצי הביטוח שלנו ישמחו לסייע לכם ולמצוא עבורכם את פוליסת הביטוח הכי מתאימה, הם ימצאו עבורכם פוליסת בטוח שתעניק לכם הגנה מקיפה וכוללנית אשר תאזן מצד אחד בין הצרכים הביטוחיים שלכם לבין מחיר משתלם וכדאי.

כמה עולה ביטוח חיים לחולי כליות?פרמייה יקרה מהרגיל

אנשים רבים שואלים את עצמם כמה עולה ביטוח חיים לחולי כליות והאם זה בכלל משתלם, התשובה לכך היא שאם מצליחים למצוא את פוליסת הביטוח הנכונה הרי שזה משתלם, חשוב לזכור שחולי כליות נמצאים בקבוצת סיכון.

כאשר תפנו לחברות הביטוח כדי לברר על פוליסות ביטוח והמחיר שלהן החברות ישאלו אתכם על מצבכם הרפואי, ברגע שהן יבינו שאתם חולי כליות הם ימקדו את השאלות במחלה וינסו להבין מה חומרתה.

מיד לאחר מכן תגלו המחיר של פוליסת הביטוח גבוה בהרבה מהמחיר של פוליסת ביטוח לאדם בריא שלא סובל ממחלות בכליות. ההבדל במחיר בין פוליסות ביטוח מיוחדות לחולי כליות לבין מבוטחים בריאים יכול להגיע לעשרות אחוזים, אולם אם הפוליסה טובה, רוב המומחים יגידו שכדאי לרכוש את הביטוח.

פוליסות ביטוח חיים החופש לבחור פוליסה נכונה

משפחה בטוחה פלוס

ביטוח חיים

ביטוח חיים
מומלץ!
ריסק 1

ביטוח חיים

ביטוח חיים
מומלץ!
מגן לעתיד

ביטוח חיים

ביטוח חיים
מומלץ!
מוות מתאונה

ביטוח חיים

ביטוח חיים

החשיבות של ביטוח חיים לחולי כליותכיסוי פיננסי חיוני ונחוץ

החשיבות של ביטוח חיים לחולי כליות באה לידי ביטוי בהבטחת העתיד הכלכלי של המשפחה במקרה שהמצב הבריאותי של המבוטח מדרדר, ביטוח החיים ידאג כי הם יהנו מהכנסה משמעותית לאורך שנים, בין אם יבחרו למשוך את הכסף בפעימה אחת ובין אם יבחרו לפרוש את מתן הסכום על פני שנים ארוכות.

בנוסף, חשוב לזכור כי רכישת ביטוח חיים גם תגן עליכם במקרה של אובדן כושר עבודה, כך תוכלו להיות בטוחים שמצבכם הכלכלי לא ידרדר בזמן המאבק במחלה.

איך לקנות ביטוח חיים לחולי כליות?עדיפות לחברות הגדולות

כפי שכבר בטח הבנתם תהליך הרכישה של ביטוח חיים עלול להיות בעייתי, לכן חשוב מאוד לקבל ליווי מקצועי במהלך החיפוש אחרי פוליסת ביטוח. יועצי הביטוח שלנו ישמחו לסייע לכם למצוא את הביטוח הכי טוב עבורכם.

מה חשוב לדעת לפני שקונים ביטוח חיים?חשוב לעשות שיעורי בית

ביטוח חיים הינו כיסוי אשר מעניק פיצוי כספי במקרה מוות של המבוטח, הפיצוי משולם לבני משפחתו של המבוטח כתשלום אחד פטור ממס או כקצבה חודשית לתקופת זמן קצובה.

המפתח לפוליסת ביטוח חיים נכונה הוא חישוב נכון של סכום הפיצוי ועדכון גובה הביטוח בהתאם לשינויים במבנה המשפחתי.  

עיקר הכיסוי בביטוח חיים מתייחס למקרה של פטירת המבוטח, יחד עם זאת, ניתן להוסיף ולהרחיב את הפוליסה גם למקרה של נכות חמורה ואובדן כושר עבודה.

ישנן מגוון שיטות ומחשבונים לחישוב סכום הפיצוי בביטוח חיים, אך המכנה המשותף לכולם הוא מכפלה של השכר נטו של המפרנס הגבוה יותר (בין אם זה הגבר או האישה).

המכפלות הסולידיות הם סביב ה-200 ואילו המחמירים היו בוחרים ב-300 ליתר ביטחון.

על הסכום שהתקבל יש להוסיף או לגרוע סכומים בהתאם למשפחה שלכם, גיל הילדים, נכסים נדל"ן ברשותכם, ירושה עתידית ועוד.

גובה הפיצוי בביטוח חיים יכול להשתנות מעת לעת, מבוטח אינו מתחייב לגובה הפיצוי שרכש ביום הראשון.

מבוטחים רבים נוטים להגדיל או להקטין את גובה הפיצוי בהתאם לשינויים במצבם המשפחתי.

פוליסת ביטוח חיים תקפה לזמן מוגבל שכן היא נועדה לכסות ביטוח מפני במקרה מוות בטרם עת.

מרבית הפוליסות תקפות עד גיל 65, אך לעיתים ניתן למצוא פוליסות אשר תקפות עד גיל 70 ובמקרים נדירים, חברות ביטוח משווקות פוליסות עד גיל 80 לתקופת זמן מוגבלת.

מחירו של ביטוח חיים מורכב מכמה פרמטרים כגון גיל המבוטח, מין, תחום תעסוקה, עישון, גנטיקה משפחתית ועוד.

לצורך חישוב גובה הפרמיה, חברות הביטוח מציגות מחיר אחיד אשר ישתנה בעשרות אחוזים בהתאם לתשובות המבוטח לשאלון הרפואי.

מרבית חברות הביטוח מציעות שני מסלולים לבחירת המבוטחים

  • מסלול תשלום חד פעמי פטור ממס
  • מסלול קצבה חודשי לשארים

כיום ביטוח חיים אינו עניין יקר, בין אם זה בגלל עלית יוקר המחייה או הרפורמות בענף הביטוח, עלות של ביטוח חיים סביר להורה צעיר

פוליסות ביטוח חיים אינן תלויות זו בזו ולכן ניתן לרכוש יותר מפוליסה אחת וכך לקבל פיצוי מוגדל יותר

קרן פנסיה וביטוח מנהלים עשויות להכיל רכיב ביטוח חיים ריסק טהור, אך הוא מוגבל ותלוי בגובה ההכנסה שלכם וכפוף לשינויים בתקנון קרנות הפנסיה וכו'.

ביטוח חיים נפרד הינו קבוע בחוזה מול חברת הביטוח ומעניק לכם שקט בידיעה שאתם ובני משפחתכם מכוסים.

ביטוח חיים למשכנתא כפוך לשווי הנכס ואילו הבנק המלווה הוא המוטב היחיד.

ביטוח חיים נפרד כפוך לצרכי המשפחה והם המוטבים, לכן מומלץ להפריד בין הביטוחים הללו.

גיל הכניסה המינימלי לביטוח חיים הינו 24 ואילו הגיל המקסימלי לרכישת ביטוח הוא 64. בנוסף נדרש לעבור שאלון רפואי כתנאי קבלה לביטוח. יחד עם זאת, מעת לעת חברות ביטוח משנות את תנאי הקבלה לתקופה קצרה.

סביר להניח שכן, מצד אחד, חברות הביטוח שדרגו את סוגי פוליסות ביטוח חיים עם הנחות ואפשרויות הרחבה רבות. מצד שני, ייתכן שהמבנה המשפחתי שלכם השתנה ואתם זקוקים לכיסוי נמוך יותר וכתוצאה מכך תוכלו להנות מתשלום נמוך.  

בתקופת שגרה קשה לנו להעריך במדויק את ההשפעה שתהיה לאובדן בטרם עת של אחד מבני המשפחה, אך הסיכון למשבר כלכלי קשה בקרב המשפחה הינו גדול.

כל אדם בעל משפחה וילדים מומלץ לשקול לרכוש ביטוח חיים בגובה פיצוי סביר, עדיף כיסוי נמוך מהנדרש מאשר לחיות ללא כיסוי של ביטוח חיים לחלוטין.

כן. מרבית חברות הביטוח מאפשרות תשלום חודשי צמוד למדד.

לא, סכום הביטוח שמשולם למוטבים הינו פטור ממס. יחד עם זאת, מבוטח שרכש ביטוח חיים למקרה מוות למשפחתו הגרעינית , זכאי להנחה בתשלום מס (לפי סעיף 45א').

זה לא מכובד להעתיק