ביטוח חיים לחולי אפילפסיהמגיע לכם עד 50% הנחה

לוגו חברת הפניקס ביטוח
לוגו חברת איילון
לוגו חברת AIG
לוגו חברת ביטוח מנורה
לוגו חברת ביטוח ליברה
לוגו של כלל חברת ביטוח

ביטוח חיים לחולי אפילפסיהפוליסת מותאמת אישית

מחלת האפילפסיה היא מחלה קשה המשפיעה בחלק מהמקרים בצורה משמעותית על אורח החיים התקין של החולים בה, בהתאם, חולים באפילפסיה שמבקשים לרכוש לעצמם ביטוח חיים נתקלים במקרים רבים בקשיים, הן באיתור פוליסת ביטוח חיים מתאימה והן במציאת פוליסה שעלותה סבירה.

חברות הביטוח אינן ממהרות לבטח חולים באפילפסיה לאור העובדה שהחולים במחלה נמצאים בסיכון גבוה יחסית לתבוע את חברת הביטוח, חברות הביטוח מחזיקות בנתונים לפיהן הסבירות לאבד את כושר העבודה בקרב חולים במחלה גבוהה בהרבה מהסיכוי לאובדן כושר עבודה של מי שאינו לוקה במחלה.

מה זה ביטוח חיים לחולי אפילפסיה?שונה מביטוח רגיל

ביטוח חיים מאפשר למבוטחים בביטוח ולבני המשפחה שלהם להיות זכאים לפיצוי במצב בו המבוטח נפטר, או מאבד את כושר העבודה שלו. במקרה פטירה הסכום יועבר למוטבים המופיעים בפוליסה שהם לרוב בני משפחת המבוטח.

בין המבוטח לחברת הביטוח נחתם חוזה אשר קובע את הסכום אליו המוטבים יהיו זכאים אם המבוטח ימצא את מותו, חס וחלילה, מה שיוביל לתביעה מוצדקת של חברת הביטוח, כמו כן, במסגרת החתימה על פוליסת הביטוח נקבעת הפרמיה החודשית וזהות המוטבים שיהיו זכאים לקבל את הכסף.

רכישת ביטוח חיים לחולי אפילפסיה היא אתגר לא פשוט עקב המצב הרפואי שלהם, יחד עם זאת, חברות הביטוח מאפשרות בימים אלה גם לאנשים חולי אפילפסיה לרכוש לעצמם ביטוח חיים, במסגרת פוליסת ביטוח חיים מיוחדת, הפוליסה הזאת מאפשרת למבוטח לרכוש אותה מבלי לדרוש ממנו למלא הצהרת בריאות לפני הרכישה, מסיבה זאת חברת הביטוח לא יכולה לסרב להעביר למבוטח או למוטבים שלו את הסכום המופיע בפוליסה על בסיס הסתרת מידע רפואי, סעיף בו חברות הביטוח עושות שימוש לעיתים קרובות במקרה של פוליסות ביטוח החיים הסטנדרטיות.

ברוב המקרים קהל היעד של פוליסות הביטוח האלו הם אנשים מבוגרים בגילאי ה-60 ומעלה, למרות זאת, גם צעירים יכולים לרכוש את הפוליסה הזאת, במתווה כמעט זהה וכך יכולים אנשים חולים בכל גיל לרכוש לעצמם פוליסת ביטוח חיים. תשלום הפיצוי המופיע בפוליסה מועבר ברוב המקרים כ-פעימה בודדת כאשר סכום הפיצוי גבוהה למדי, ברוב המקרים מעל חצי מיליון ₪.

כמובן שמתווה הביטוח הזה מכיל בתוכו גם חסרונות, המחיר של הפוליסה גבוהה ביחס לפוליסת ביטוח רגילה לאדם בריא ובנוסף, חברת הביטוח לא תצטרך להעביר פיצוי במקרה של פטירה במהלך שלוש השנים הראשונות לתקופה הביטוח, כל עוד סיבת המוות איננה תאונה, במהלך שלוש השנים הללו אם המבוטח מוצא את מותו, מסיבה שאינה תאונה, חברת הביטוח לא תעביר פיצוי ואף תחזיר למוטבים של המבוטח חלק גדול מן התשלומים שהעביר להם במהלך החודשים בהם היה מבוטח.

קל לראות למה המתווה הזה פופולארי מאוד בקרב חולי אפילפסיה, הוא מאפשר להם לרכוש לעצמם ביטוח חיים, במתווה כמעט רגיל שיאפשר להם לקבל את הפיצוי כמעט בכל מקרה לאחר שלוש שנים מרגע הרכישה של הפוליסה, ללא קשר למצבם הרפואי ולנסיבות שהובילו לדרישת פיצוי.

נזכיר, לא כל פוליסות הביטוח הקיימות בשוק הן מן הסוג הזה, פוליסות ביטוח מחוררות, שמאפשרות לחברות הביטוח להתחמק מתשלום במקרים רבים קיימות גם בימים אלה ולכן חשוב מאוד להבין בדיוק מתי אתם והמוטבים שלכם יהיו זכאים לקבל את הפיצוי שנקבע בפוליסה ומתי לא, יועצי הביטוח שלנו ישמחו לסייע לכם להבין את כל סעיפי פוליסת הביטוח שאתם שוקלים לרכוש ואף לסייע באיתור פוליסה שתתאים בדיוק לכם.

כמה עולה ביטוח חיים לחולי אפילפסיה?מחיר הוגן לתמורה

המחיר של פוליסת ביטוח חיים לחולי אפילפסיה לרוב גבוה באופן משמעותי מהעלות של ביטוח חיים לאנשים שאינם סובלים מן המחלה, זאת מכיוון שחברות הביטוח לא מעוניינות "להפסיד כסף" על הלקוחות שמגיעים אליהם, פערי המחיר יכולים להיות גבוהים במיוחד ולהגיע גם לעשרות ומאות אחוזים.

פוליסות ביטוח חיים החופש לבחור פוליסה נכונה

שוהם

ביטוח חיים

ביטוח חיים
מגן

ביטוח חיים

ביטוח חיים
רצף הכנסה

ביטוח חיים

ביטוח חיים
מומלץ!
ריסק 1

ביטוח חיים

ביטוח חיים

החשיבות של ביטוח חיים לחולי אפילפסיהאל תוותר כל הכיסוי

ביטוח חיים הוא אחד הביטוחים הכי חשובים שאפשר לרכוש, הביטוח הזה מאפשר למבוטח להבטיח את המצב הכלכלי של משפחתו גם במצב הוא לא יוכל לפרנס את המשפחה. כאשר המבוטח מהווה חלק משמעותי מכלכלת המשפחה הביטוח חשוב שבעתיים זאת לאור העובדה שהמשפחה מסתמכת מאוד על המשכורת שהוא מעביר למשק הבית מדי חודש.

איך לקנות ביטוח חיים לחולי אפילפסיה?הצמדו לחברות הגדולות

הדרך הטובה ביותר לרכישת ביטוח חיים לחולי אפילפסיה היא על ידי סקירה מקיפה של כל האפשרויות הקיימות בשוק ביטוחי החיים, יועצי הביטוח שלנו ישמחו לסייע לכם למצוא את פוליסת הביטוח הכי טובה עבורכם, כזאת שתשלב בין איכות לבין מחיר.

מה חשוב לדעת לפני שקונים ביטוח חיים?חשוב לעשות שיעורי בית

ביטוח חיים הינו כיסוי אשר מעניק פיצוי כספי במקרה מוות של המבוטח, הפיצוי משולם לבני משפחתו של המבוטח כתשלום אחד פטור ממס או כקצבה חודשית לתקופת זמן קצובה.

המפתח לפוליסת ביטוח חיים נכונה הוא חישוב נכון של סכום הפיצוי ועדכון גובה הביטוח בהתאם לשינויים במבנה המשפחתי.  

עיקר הכיסוי בביטוח חיים מתייחס למקרה של פטירת המבוטח, יחד עם זאת, ניתן להוסיף ולהרחיב את הפוליסה גם למקרה של נכות חמורה ואובדן כושר עבודה.

ישנן מגוון שיטות ומחשבונים לחישוב סכום הפיצוי בביטוח חיים, אך המכנה המשותף לכולם הוא מכפלה של השכר נטו של המפרנס הגבוה יותר (בין אם זה הגבר או האישה).

המכפלות הסולידיות הם סביב ה-200 ואילו המחמירים היו בוחרים ב-300 ליתר ביטחון.

על הסכום שהתקבל יש להוסיף או לגרוע סכומים בהתאם למשפחה שלכם, גיל הילדים, נכסים נדל"ן ברשותכם, ירושה עתידית ועוד.

גובה הפיצוי בביטוח חיים יכול להשתנות מעת לעת, מבוטח אינו מתחייב לגובה הפיצוי שרכש ביום הראשון.

מבוטחים רבים נוטים להגדיל או להקטין את גובה הפיצוי בהתאם לשינויים במצבם המשפחתי.

פוליסת ביטוח חיים תקפה לזמן מוגבל שכן היא נועדה לכסות ביטוח מפני במקרה מוות בטרם עת.

מרבית הפוליסות תקפות עד גיל 65, אך לעיתים ניתן למצוא פוליסות אשר תקפות עד גיל 70 ובמקרים נדירים, חברות ביטוח משווקות פוליסות עד גיל 80 לתקופת זמן מוגבלת.

מחירו של ביטוח חיים מורכב מכמה פרמטרים כגון גיל המבוטח, מין, תחום תעסוקה, עישון, גנטיקה משפחתית ועוד.

לצורך חישוב גובה הפרמיה, חברות הביטוח מציגות מחיר אחיד אשר ישתנה בעשרות אחוזים בהתאם לתשובות המבוטח לשאלון הרפואי.

מרבית חברות הביטוח מציעות שני מסלולים לבחירת המבוטחים

  • מסלול תשלום חד פעמי פטור ממס
  • מסלול קצבה חודשי לשארים

כיום ביטוח חיים אינו עניין יקר, בין אם זה בגלל עלית יוקר המחייה או הרפורמות בענף הביטוח, עלות של ביטוח חיים סביר להורה צעיר

פוליסות ביטוח חיים אינן תלויות זו בזו ולכן ניתן לרכוש יותר מפוליסה אחת וכך לקבל פיצוי מוגדל יותר

קרן פנסיה וביטוח מנהלים עשויות להכיל רכיב ביטוח חיים ריסק טהור, אך הוא מוגבל ותלוי בגובה ההכנסה שלכם וכפוף לשינויים בתקנון קרנות הפנסיה וכו'.

ביטוח חיים נפרד הינו קבוע בחוזה מול חברת הביטוח ומעניק לכם שקט בידיעה שאתם ובני משפחתכם מכוסים.

ביטוח חיים למשכנתא כפוך לשווי הנכס ואילו הבנק המלווה הוא המוטב היחיד.

ביטוח חיים נפרד כפוך לצרכי המשפחה והם המוטבים, לכן מומלץ להפריד בין הביטוחים הללו.

גיל הכניסה המינימלי לביטוח חיים הינו 24 ואילו הגיל המקסימלי לרכישת ביטוח הוא 64. בנוסף נדרש לעבור שאלון רפואי כתנאי קבלה לביטוח. יחד עם זאת, מעת לעת חברות ביטוח משנות את תנאי הקבלה לתקופה קצרה.

סביר להניח שכן, מצד אחד, חברות הביטוח שדרגו את סוגי פוליסות ביטוח חיים עם הנחות ואפשרויות הרחבה רבות. מצד שני, ייתכן שהמבנה המשפחתי שלכם השתנה ואתם זקוקים לכיסוי נמוך יותר וכתוצאה מכך תוכלו להנות מתשלום נמוך.  

בתקופת שגרה קשה לנו להעריך במדויק את ההשפעה שתהיה לאובדן בטרם עת של אחד מבני המשפחה, אך הסיכון למשבר כלכלי קשה בקרב המשפחה הינו גדול.

כל אדם בעל משפחה וילדים מומלץ לשקול לרכוש ביטוח חיים בגובה פיצוי סביר, עדיף כיסוי נמוך מהנדרש מאשר לחיות ללא כיסוי של ביטוח חיים לחלוטין.

כן. מרבית חברות הביטוח מאפשרות תשלום חודשי צמוד למדד.

לא, סכום הביטוח שמשולם למוטבים הינו פטור ממס. יחד עם זאת, מבוטח שרכש ביטוח חיים למקרה מוות למשפחתו הגרעינית , זכאי להנחה בתשלום מס (לפי סעיף 45א').

זה לא מכובד להעתיק