ביטוח חיים לחולי קרוהן וקוליטיסמגיע לכם עד 50% הנחה

לוגו חברת הפניקס ביטוח
לוגו חברת איילון
לוגו חברת AIG
לוגו חברת ביטוח מנורה
לוגו חברת ביטוח ליברה
לוגו של כלל חברת ביטוח

ביטוח חיים לחולי קרוהן וקוליטיסכיסוי פיננסי קריטי וחשוב

מחלות הקרוהן והקוליטיס נחשבות למחלות קשות המשפיעות בצורה משמעותית על מצבם הפיזי של החולים, לאור זאת, רכישת ביטוח חיים עלולה להיות מאתגרת במיוחד עבורם. חברות הביטוח בודקות באופן תמידי את המצב הרפואי של האנשים שפונים אליהן כדי לקבל ביטוח חיים לפני שהן מבטחות אותם ולפני הקביעה לגבי המחיר של הביטוח.

באופן טבעי, מי שסובל מקרוהן וקוליטיס נתפס בעיני חברת הביטוח כמי שעלול להיות זקוק לביטוח יותר משאר האנשים ולכן היא לרוב גובה עבור הביטוח מחיר גבוהה בהרבה מהמחיר אותו היא תגבה מאדם בעל אותם מאפיינים שלא סובל מקרוהן או מקוליטיס. מעבר לכך, במקרים קיצוניים יותר היא אף עלולה לסרב לבטח את האדם שפנה אליה.

מה זה ביטוח חיים לחולי קרוהן וקוליטיס?פוליסה בהתאמה אישית

ננסה להסביר מהו ביטוח חיים לחולי קרוהן וקוליטיס ומה ההבדל בינו לבין ביטוח חיים רגיל, לפני כן חשוב להבין מה מציע ביטוח חיים למי שרכש אותו. ביטוח חיים הוא ביטוח שחברת הביטוח מעניקה ללקוח שלה אשר נועד להגן עליו במקרה של אובדן כושר עבודה או על משפחתו והמוטבים המופיעים בביטוח במקרה פטירה.

המבוטח או האנשים שקבע שאליהם יועברו כספי הביטוח, יקבלו מחברת הביטוח סכום כסף גדול בפעימה אחת או שיקבלו קצבה במשך שנים. חשוב לציין כי המבוטח יכול לחלק את הסכום ליותר ממוטב אחד.

בשוק הביטוח הפרטי נהוג להציע שתי פוליסות ביטוח לקהל הלקוחות:

האפשרות הראשונה היא רכישת פוליסת ריסק למקרה מוות – במסגרת הביטוח הזה המוטבים יקבלו סכום כסף חד פעמי או קצבה חודשית.

האפשרות השנייה היא פוליסה ביטוח אובדן כושר עבודה–  במקרה זה, המבוטח הוא מי שיקבל את הכסף, גם כאן הוא יוכל לבחור בין קצבה לבין קבלת הסכום בפעימה אחת.

מעבר לכך, יש עוד כמה ביטוחים אשר ניתן לסווג תחת ביטוח חיים אולם הם פחות נפוצים, בין הביטוחים האלה ניתן למנות ביטוח חיים למשכנתא וביטוח חיים לתאונות.

שוק הביטוח מכיל כמות גדולה של חברות שמציעות פוליסות ביטוח, ההבדלים ביניהן לא תמיד ברור למי שלא מבין בתחום הביטוח ולכן חשוב מאוד להתייעץ עם גורם מקצועי לפני שרוכשים פוליסת ביטוח. ההבדלים הקטנים הללו הופכים למשמעותיים במיוחד כאשר מדובר בפוליסות ביטוח יותר בעייתיות כמו במקרה של חולי הקרוהן והקוליטיס, זאת לאור העובדה שבחלק מהמקרים חברות הביטוח יציעו ביטוח זול יחסית, אבל כזה שלא נותן כיסוי מספיק טוב ומחריג תביעה שתנבע כתוצאה מהחמרה של המצב הקיים.

לאור זאת, כדאי מאוד לרכוש ביטוח לאחר הבנה מעמיקה של פוליסת הביטוח וקריאת הסעיפים הקטנים המופיעים בפוליסה. חשוב לבדוק שחברת הביטוח תעניק לכם ביטוח גם אם תתרחש החמרה במצבכם הרפואי ובפרט במקרה בו תאבדו את כושר העבודה שלכם. אחת הדרכים הכי טובות להבטיח את הזכויות שלכם היא להתייעץ עם מומחה בתחום הביטוח.

יועצי הביטוח שלנו יוכלו לסייע לכם למצוא את פוליסת הביטוח הכי טובה עבורכם, כזאת שתתן לכם את ההגנה המקסימלית האפשרית מצד אחד ושתהיה זולה באופן יחסי מן הצד השני.

כמה עולה ביטוח חיים לחולי קרוהן וקוליטיס?פרמייה בעלות משתנה

מחיר הביטוח עבור חולים בקרוהן וקוליטיס גבוה בהרבה מהמחיר של פוליסת ביטוח לאדם בעל מאפיינים דומים שלא חולה באחת המחלות הללו, ההבדלים יכולים להיות גבוהים במיוחד ולהגיע גם לטווח שבין החמישים לשמונים אחוזים.

פוליסות ביטוח חיים החופש לבחור פוליסה נכונה

שוהם

ביטוח חיים

ביטוח חיים
מומלץ!
מגן לעתיד

ביטוח חיים

ביטוח חיים
כלל כפול למשפחה

ביטוח חיים

ביטוח חיים
מומלץ!
ריסק 1

ביטוח חיים

ביטוח חיים

החשיבות של ביטוח חיים לחולי קרוהן וקוליטיסאל תשארו בלי כיסוי

החשיבות של ביטוח חיים לחולי קרוהן וקוליטיס היא אדירה, רק רכישת ביטוח תבטיח את העתיד הכלכלי שלכם ושל משפחתכם במקרה של הידרדרות במחלה לרמה כזאת שתמנע מכם את האפשרות לפרנס את עצמכם או את בני המשפחה שלכם.

חשוב לזכור שחולי קרוהן וקוליטיס נמצאים בסיכון גבוהה ביחס לשאר האוכלוסייה לסבול מפגיעה בכושר ההשתכרות, באופן זמני או קבוע, ולכן חשוב מאוד שתשקלו לרכוש ביטוח חיים לעומק.

איך לקנות ביטוח חיים לחולי קרוהן וקוליטיס?חברות מתמחות בלבד

רכישת ביטוח חיים לחולי קרוהן וקוליטיס היא מאתגרת, בעיקר מכיוון שחברות הביטוח לא ששות לבטח את מי שחולה באחת מהמחלות הללו. מסיבה זאת, חשוב מאוד לקבל ליווי מקצועי בטרם רכישת הביטוח. יועצי הביטוח שלנו ישמחו להעניק לכם את הליווי הזה ולהבטיח לכם ביטוח חיים טוב ומקיף.

מה חשוב לדעת לפני שקונים ביטוח חיים?חשוב לעשות שיעורי בית

ביטוח חיים הינו כיסוי אשר מעניק פיצוי כספי במקרה מוות של המבוטח, הפיצוי משולם לבני משפחתו של המבוטח כתשלום אחד פטור ממס או כקצבה חודשית לתקופת זמן קצובה.

המפתח לפוליסת ביטוח חיים נכונה הוא חישוב נכון של סכום הפיצוי ועדכון גובה הביטוח בהתאם לשינויים במבנה המשפחתי.  

עיקר הכיסוי בביטוח חיים מתייחס למקרה של פטירת המבוטח, יחד עם זאת, ניתן להוסיף ולהרחיב את הפוליסה גם למקרה של נכות חמורה ואובדן כושר עבודה.

ישנן מגוון שיטות ומחשבונים לחישוב סכום הפיצוי בביטוח חיים, אך המכנה המשותף לכולם הוא מכפלה של השכר נטו של המפרנס הגבוה יותר (בין אם זה הגבר או האישה).

המכפלות הסולידיות הם סביב ה-200 ואילו המחמירים היו בוחרים ב-300 ליתר ביטחון.

על הסכום שהתקבל יש להוסיף או לגרוע סכומים בהתאם למשפחה שלכם, גיל הילדים, נכסים נדל"ן ברשותכם, ירושה עתידית ועוד.

גובה הפיצוי בביטוח חיים יכול להשתנות מעת לעת, מבוטח אינו מתחייב לגובה הפיצוי שרכש ביום הראשון.

מבוטחים רבים נוטים להגדיל או להקטין את גובה הפיצוי בהתאם לשינויים במצבם המשפחתי.

פוליסת ביטוח חיים תקפה לזמן מוגבל שכן היא נועדה לכסות ביטוח מפני במקרה מוות בטרם עת.

מרבית הפוליסות תקפות עד גיל 65, אך לעיתים ניתן למצוא פוליסות אשר תקפות עד גיל 70 ובמקרים נדירים, חברות ביטוח משווקות פוליסות עד גיל 80 לתקופת זמן מוגבלת.

מחירו של ביטוח חיים מורכב מכמה פרמטרים כגון גיל המבוטח, מין, תחום תעסוקה, עישון, גנטיקה משפחתית ועוד.

לצורך חישוב גובה הפרמיה, חברות הביטוח מציגות מחיר אחיד אשר ישתנה בעשרות אחוזים בהתאם לתשובות המבוטח לשאלון הרפואי.

מרבית חברות הביטוח מציעות שני מסלולים לבחירת המבוטחים

  • מסלול תשלום חד פעמי פטור ממס
  • מסלול קצבה חודשי לשארים

כיום ביטוח חיים אינו עניין יקר, בין אם זה בגלל עלית יוקר המחייה או הרפורמות בענף הביטוח, עלות של ביטוח חיים סביר להורה צעיר

פוליסות ביטוח חיים אינן תלויות זו בזו ולכן ניתן לרכוש יותר מפוליסה אחת וכך לקבל פיצוי מוגדל יותר

קרן פנסיה וביטוח מנהלים עשויות להכיל רכיב ביטוח חיים ריסק טהור, אך הוא מוגבל ותלוי בגובה ההכנסה שלכם וכפוף לשינויים בתקנון קרנות הפנסיה וכו'.

ביטוח חיים נפרד הינו קבוע בחוזה מול חברת הביטוח ומעניק לכם שקט בידיעה שאתם ובני משפחתכם מכוסים.

ביטוח חיים למשכנתא כפוך לשווי הנכס ואילו הבנק המלווה הוא המוטב היחיד.

ביטוח חיים נפרד כפוך לצרכי המשפחה והם המוטבים, לכן מומלץ להפריד בין הביטוחים הללו.

גיל הכניסה המינימלי לביטוח חיים הינו 24 ואילו הגיל המקסימלי לרכישת ביטוח הוא 64. בנוסף נדרש לעבור שאלון רפואי כתנאי קבלה לביטוח. יחד עם זאת, מעת לעת חברות ביטוח משנות את תנאי הקבלה לתקופה קצרה.

סביר להניח שכן, מצד אחד, חברות הביטוח שדרגו את סוגי פוליסות ביטוח חיים עם הנחות ואפשרויות הרחבה רבות. מצד שני, ייתכן שהמבנה המשפחתי שלכם השתנה ואתם זקוקים לכיסוי נמוך יותר וכתוצאה מכך תוכלו להנות מתשלום נמוך.  

בתקופת שגרה קשה לנו להעריך במדויק את ההשפעה שתהיה לאובדן בטרם עת של אחד מבני המשפחה, אך הסיכון למשבר כלכלי קשה בקרב המשפחה הינו גדול.

כל אדם בעל משפחה וילדים מומלץ לשקול לרכוש ביטוח חיים בגובה פיצוי סביר, עדיף כיסוי נמוך מהנדרש מאשר לחיות ללא כיסוי של ביטוח חיים לחלוטין.

כן. מרבית חברות הביטוח מאפשרות תשלום חודשי צמוד למדד.

לא, סכום הביטוח שמשולם למוטבים הינו פטור ממס. יחד עם זאת, מבוטח שרכש ביטוח חיים למקרה מוות למשפחתו הגרעינית , זכאי להנחה בתשלום מס (לפי סעיף 45א').

זה לא מכובד להעתיק