ביטוח חיים לחולי דלקת מפרקיםמגיע לכם עד 50% הנחה

לוגו חברת הפניקס ביטוח
לוגו חברת איילון
לוגו חברת AIG
לוגו חברת ביטוח מנורה
לוגו חברת ביטוח ליברה
לוגו של כלל חברת ביטוח

ביטוח חיים לחולי דלקת מפרקיםהגנה פיננסית נחוצה

חולי דלקת מפרקים המעוניינים לרכוש ביטוח חיים עלולים לגלות שמדובר בחוויה לא כל כך פשוטה. דלקות מפרקים נתפסות כגורם סיכון משמעותי לאובדן כושר עבודה ולאור זאת חברות הביטוח בוחרות במקרים רבים לגבות מחירים גבוהים מאוד עבור ביטוח חיים לחולי דלקת מפרקים.

חברות הביטוח, דואגות לבחון את מצבו הרפואי של כל מבוטח לפני שהן מחליטות האם לבטח אותו וכמה כסף לגבות ממנו עבור פוליסת הביטוח, אחת השאלות בה תתקלו תהיה קשורה למצב הרפואי העדכני שלכם, מה שידרוש את חשיפת הבעיה ויגרור הקפצה של מחיר הפרמיה החודשית, כאשר במקרים קיצוניים יותר חברת הביטוח יכולה להימנע לגמרי ממכירת הביטוח לחולה בדלקת מפרקים.

מה זה ביטוח חיים לחולי דלקת מפרקים?סוגי פוליסות מותאמות

לפני שנכנס לעובי הקורה בכל הנוגע לביטוח חיים לחולי דלקת מפרקים נקדים ונסביר מהו ביטוח חיים, ביטוח חיים הוא למעשה חוזה שנחתם בין המבוטח לבין חברת הביטוח שנותן למבוטח וודאות כי  במקרה פטירה או חלילה, במקרה של אובדן כושר עבודה ו/או נכות, המבוטח או מוטביו יקבלו סכום כסף משמעותי באופן חד פעמי או לאורך שנים כקצבה חודשית. כאשר ניתן לקבוע כי הסכום יחולק לכמה מבוטחים באופן שנראה למבוטח כראוי ביותר.
כיום, יש בשוק הביטוח שני פוליסות ביטוח אותן נהוג לשווק כביטוח חיים:

הפוליסה הראשונה היא פוליסה למקרה מוות, אשר מכונה ביטוח ריסק ובמסגרתה יועבר למוטבים של המבוטח סכום כסף חד פעמי או קצבה חודשית.

הפוליסה השנייה היא פוליסה למקרה אובדן כושר עבודה ונכות – גם כאן יועבר סכום חד פעמי או קצבה חודשית רק שבמקרה הזה מי שיקבל את הכספים הוא המבוטח עצמו ולאו דווקא בני משפחתו.

פרט לביטוחים אלו יש עוד כמה סוגים של ביטוחים שמכונים ביטוח חיים אך הם יותר ספציפיים ועוסקים במקרים פחות כלליים:

ביטוח משכנתא – ביטוח החיים הזה הוא ביטוח למקרה פטירה שהבנקים מחייבים את המבוטח לרכוש כתנאי למתן משכנתא. באופן זה, הבנק מבטיח את פריעת ההלוואה שהעניק גם אם המבוטח ימות חס וחלילה לפני הסדרת תשלום החוב שלו לבנק. במקרה זה, מי שיקבל את הסכום המופיע בפוליסה הוא הבנק אלא אם כן שווי ההלוואה נמוך מהסכום אותו יש להעביר למבוטח.

ביטוח תאונה – במקרה זה המבוטח יקבל פיצוי רק במקרה של מוות מתאונה ולא כתוצאה ממחלה או בעיה רפואית אחרת.

יש בשוק הביטוח מגוון גדול מאוד של פוליסות, כאשר ההבדלים ביניהם די קטנים ומתמקדים בעיקר בגובה הפיצוי, מחיר הפרמיה החודשית ומספר החרגות שמופיעות בפוליסה. אולם, מי שסובלים ממחלות עלולים לגלות כי ההבדלים בין הפוליסות יכולים להיות גדולים ורבי משמעות.  זאת לאור העובדה שחברות ביטוח נוטות להחריג לא פעם את מתן הפיצוי המופיע בפוליסה כאשר סיבת התביעה היא מצב רפואי שהחמיר והיה ידוע בזמן רכישת הפוליסה.

לכן, אנו ממליצים בחום לרכוש את פוליסת הביטוח רק לאחר שבחנתם אותה לעומק ווידאתם כי גם אם מצבכם הרפואי התדרדר כתוצאה מדלקת הפרקים ממנה אתם סובלים עדיין תהיו זכאים לפיצוי, כדי להיות בטוחים שזה המצב אנו ממליצים לשוחח עם אחד מיועצי הביטוח שלנו שיוכל להדריך אתכם ולסייע לכם למצוא את הביטוח הטוב ביותר עבורכם.

כמה עולה ביטוח חיים לחולי דלקת מפרקים?פרמייה יקרה מעט מהרגיל

חולים בדלקת מפרקים צפויים לשלם סכומים גבוהים בעשרות אחוזים ביחס למבוטחים בעלי מאפיינים דומים וללא מחלת המפרקים. חברות הביטוח, כפי שהסברנו רואות את מי שחולה בדלקת מפרקים כמי שנמצא בסיכון גבוה יחסית לאובדן כושר עבודה וכחברות מסחריות שבסוף היום רוצות להגדיל את שורת הרווח גובות סכומים גבוהים יותר עבור הביטוח.

פוליסות ביטוח חיים החופש לבחור פוליסה נכונה

מומלץ!
מגן לעתיד

ביטוח חיים

ביטוח חיים
רצף הכנסה

ביטוח חיים

ביטוח חיים
ספיר

ביטוח חיים

ביטוח חיים
כלל כפול למשפחה

ביטוח חיים

ביטוח חיים

החשיבות של ביטוח חיים לחולי דלקת מפרקיםכיסוי קריטי וחשוב

רכישת ביטוח חיים חשוב מאוד עבורכם ועבור בני המשפחה שלכם ובמיוחד אם אתם המפרנסים העיקריים בבית או שהמשכורת שלכם קריטית לתפקוד הכלכלי של המשפחה.

ביטוח חיים יבטיח שגם במקרה, חס וחלילה של פטירה או של אובדן כושר עבודה ההכנסות החודשיות של המשפחה לא ייפגעו בצורה משמעותית חולי דלקת מפרקים נמצאים באחת מקבוצות הסיכון הכי משמעותיות.

איך לקנות ביטוח חיים לחולי דלקת מפרקים?לא כל חברה מאפשרת

כפי שציינו לא פשוט לרכוש ביטוח חיים לחולי דלקת מפרקים, לכן חשוב מאוד לקבל ליווי צמוד מיועץ מקצועי שמכיר את התחום על בוריו. יועצי הביטוח שלנו ישמחו לסייע למצוא את הביטוח הטוב ביותר עבורכם מבחינת מחיר ואיכות.

מה חשוב לדעת לפני שקונים ביטוח חיים?חשוב לעשות שיעורי בית

ביטוח חיים הינו כיסוי אשר מעניק פיצוי כספי במקרה מוות של המבוטח, הפיצוי משולם לבני משפחתו של המבוטח כתשלום אחד פטור ממס או כקצבה חודשית לתקופת זמן קצובה.

המפתח לפוליסת ביטוח חיים נכונה הוא חישוב נכון של סכום הפיצוי ועדכון גובה הביטוח בהתאם לשינויים במבנה המשפחתי.  

עיקר הכיסוי בביטוח חיים מתייחס למקרה של פטירת המבוטח, יחד עם זאת, ניתן להוסיף ולהרחיב את הפוליסה גם למקרה של נכות חמורה ואובדן כושר עבודה.

ישנן מגוון שיטות ומחשבונים לחישוב סכום הפיצוי בביטוח חיים, אך המכנה המשותף לכולם הוא מכפלה של השכר נטו של המפרנס הגבוה יותר (בין אם זה הגבר או האישה).

המכפלות הסולידיות הם סביב ה-200 ואילו המחמירים היו בוחרים ב-300 ליתר ביטחון.

על הסכום שהתקבל יש להוסיף או לגרוע סכומים בהתאם למשפחה שלכם, גיל הילדים, נכסים נדל"ן ברשותכם, ירושה עתידית ועוד.

גובה הפיצוי בביטוח חיים יכול להשתנות מעת לעת, מבוטח אינו מתחייב לגובה הפיצוי שרכש ביום הראשון.

מבוטחים רבים נוטים להגדיל או להקטין את גובה הפיצוי בהתאם לשינויים במצבם המשפחתי.

פוליסת ביטוח חיים תקפה לזמן מוגבל שכן היא נועדה לכסות ביטוח מפני במקרה מוות בטרם עת.

מרבית הפוליסות תקפות עד גיל 65, אך לעיתים ניתן למצוא פוליסות אשר תקפות עד גיל 70 ובמקרים נדירים, חברות ביטוח משווקות פוליסות עד גיל 80 לתקופת זמן מוגבלת.

מחירו של ביטוח חיים מורכב מכמה פרמטרים כגון גיל המבוטח, מין, תחום תעסוקה, עישון, גנטיקה משפחתית ועוד.

לצורך חישוב גובה הפרמיה, חברות הביטוח מציגות מחיר אחיד אשר ישתנה בעשרות אחוזים בהתאם לתשובות המבוטח לשאלון הרפואי.

מרבית חברות הביטוח מציעות שני מסלולים לבחירת המבוטחים

  • מסלול תשלום חד פעמי פטור ממס
  • מסלול קצבה חודשי לשארים

כיום ביטוח חיים אינו עניין יקר, בין אם זה בגלל עלית יוקר המחייה או הרפורמות בענף הביטוח, עלות של ביטוח חיים סביר להורה צעיר

פוליסות ביטוח חיים אינן תלויות זו בזו ולכן ניתן לרכוש יותר מפוליסה אחת וכך לקבל פיצוי מוגדל יותר

קרן פנסיה וביטוח מנהלים עשויות להכיל רכיב ביטוח חיים ריסק טהור, אך הוא מוגבל ותלוי בגובה ההכנסה שלכם וכפוף לשינויים בתקנון קרנות הפנסיה וכו'.

ביטוח חיים נפרד הינו קבוע בחוזה מול חברת הביטוח ומעניק לכם שקט בידיעה שאתם ובני משפחתכם מכוסים.

ביטוח חיים למשכנתא כפוך לשווי הנכס ואילו הבנק המלווה הוא המוטב היחיד.

ביטוח חיים נפרד כפוך לצרכי המשפחה והם המוטבים, לכן מומלץ להפריד בין הביטוחים הללו.

גיל הכניסה המינימלי לביטוח חיים הינו 24 ואילו הגיל המקסימלי לרכישת ביטוח הוא 64. בנוסף נדרש לעבור שאלון רפואי כתנאי קבלה לביטוח. יחד עם זאת, מעת לעת חברות ביטוח משנות את תנאי הקבלה לתקופה קצרה.

סביר להניח שכן, מצד אחד, חברות הביטוח שדרגו את סוגי פוליסות ביטוח חיים עם הנחות ואפשרויות הרחבה רבות. מצד שני, ייתכן שהמבנה המשפחתי שלכם השתנה ואתם זקוקים לכיסוי נמוך יותר וכתוצאה מכך תוכלו להנות מתשלום נמוך.  

בתקופת שגרה קשה לנו להעריך במדויק את ההשפעה שתהיה לאובדן בטרם עת של אחד מבני המשפחה, אך הסיכון למשבר כלכלי קשה בקרב המשפחה הינו גדול.

כל אדם בעל משפחה וילדים מומלץ לשקול לרכוש ביטוח חיים בגובה פיצוי סביר, עדיף כיסוי נמוך מהנדרש מאשר לחיות ללא כיסוי של ביטוח חיים לחלוטין.

כן. מרבית חברות הביטוח מאפשרות תשלום חודשי צמוד למדד.

לא, סכום הביטוח שמשולם למוטבים הינו פטור ממס. יחד עם זאת, מבוטח שרכש ביטוח חיים למקרה מוות למשפחתו הגרעינית , זכאי להנחה בתשלום מס (לפי סעיף 45א').

זה לא מכובד להעתיק