כל מה שחשוב לדעת

אל תחמיצו עדכונים מאיתנו
הרשמו וקבלו מאיתנו ניוזלטר משובח מעת לעת
פוליסות ביטוח אחריות מקצועית מומלצות
ביטוח EXTRA מקצועי

ביטוח אחריות מקצועית

CORPORATE GUARD

ביטוח אחריות מקצועית

Top Sport

ביטוח אחריות מקצועית

בלוג ביטוח אחריות מקצועית

ביטוח אחריות מקצועית לחברי הפ"י

פסיכולוגים מסייעים לנו להתמודד עם מכשולי הנפש אך גם כאן עלולים לקרות תקלות. ודאו שהכיסוי שלכם מקיף ומגן מפני תביעות רשלנות.
Picture of צוות ביטוח

צוות ביטוח

ביטוח אחריות מקצועית לחברי הפ"י

הפ"י הוא הסתדרות הפסיכולוגים בישראל, והוא מאגד תחתיו את כל העוסקים במלאכת הטיפול הפסיכולוגי במדינה. 

ההסתדרות היא מעין בית לפסיכולוגים והיא מארגנת עבורם כנסים ואירועים, הטבות וכמובן מספקת להם מידע מקצועי מתעדכן בכל הקשור במקצוע שלהם. כחלק מהחברות בהסתדרות הפסיכולוגים בישראל, מוצע לפסיכולוגים ביטוח אחריות מקצועית לרופאים במחירים משתלמים (בלבד לחברי הפ"י), ובמאמר הקרוב נבין את כל מה שצריך לדעת על ביטוח אחריות מקצועית לחברי הפ"י.

מה זה ביטוח אחריות מקצועית לחברי הפ"י? בלעדי לחברי מועדון

אז בואו נתחיל מהדבר החשוב ביותר כדי שנוכל להתחיל ולהעמיק בנושא. ביטוח אחריות מקצועית לחברי הפ"י הוא ביטוח שבא במטרה לכסות את הפסיכולוגים בפני תביעות עבור רשלנות מקצועית.

נשמע כללי ומסורבל? ובכן, פסיכולוגים עובדים ביום יום עם כמה וכמה מטופלים, מה שהצטבר לכמות כללית של עשרות מטופלים. עם כל אחד ואחת מהמטופלים האלו נעשה תהליך ליווי פסיכולוגי מעמיק, שבסופו יכול לחול שינוי משמעותי שבא לידי ביטוי ומשפר את חיי המטופלים, אך יכול להיות גם שלא.

במידה ולא ומעוד מגוון סיבות אחרות, עלול המטופל לפתוח בהליך תביעה כנגד הפסיכולוג המטפל, בשל טענות כמו רשלנות מקצועית וטיפול שאינו מקצועי דיו. ביטוח אחריות מקצועית לחברי הפ"י הוא מי שיבטיח שהתביעה הזו לא תוציא אתכם מאיזון מקצועי או כלכלי.

כמה עולה ביטוח אחריות מקצועית לחברי הפ"י?

הסתדרות הפסיכולוגים בישראל עובדת נכון לשנת 2020 עם חברת הביטוח מנורה מבטחים, שמציעה להם ביטוח אחריות מקצועית לחברי הפ"י בעלות של 455 ש"ח לשנה בלבד, בכיסוי של עד 4.5 מיליון ש"ח. ביטוח אחריות מקצועית לחברי הפ"י עם הרחבה עלותו 655 ש"ח לשנה בלבד, בכיסוי של עד 10 מיליון ש"ח.

כמובן שחברות ביטוח שונות מציעות מחירים שונים עם פוליסות בהיקפים אחרים, ומדובר כאן על מחיר מיוחד שמציעה חברת הביטוח מנורה מבטחים.

החשיבות של ביטוח אחריות מקצועית לחברי הפ"י

היות ופסיכולוגים מתעסקים בתחום סובייקטיבי – תחום הנפש, יכול המטופל בכל רגע שהוא לטעון שעבודת הפסיכולוג לא נעשית כמו שצריך ואף גורמת לו נזקים נפשיים. קשה מאוד להתווכח עם טענה שכזו, בגלל שהעניין נתון לפרשנות אישית של כל אחד מהצדדים. 

ברוב המקרים כאשר המטופל יטען טענה כזו ויפתח בתביעה כלפי הפסיכולוג – יהיה קשה להניע אותו ממנה ובוודאי שיהיה קשה להוכיח אחרת.

בדיוק למקרים כאלה ביטוח אחריות מקצועית לחברי הפ"י היא יותר מחשובה – אלא היא הכרחית. החשיבות של ביטוח אחריות מקצועית לחברי הפ"י היא לא פחות מאדירה, ורק רכישה של ביטוח כזה יכול להבטיח שאתם מכוסים אל מול כל גחמה של המטופלים השונים.

איך לקנות ביטוח אחריות מקצועית לחברי הפ"י?

קנייה של ביטוח אחריות מקצועית לחברי הפ"י מתאפשרת באמצעות פנייה אל כל אחת מחברות הביטוח השונות הפועלות במדינת ישראל. 

כל אחת מחברות הביטוח הללו מציעה פוליסה בהיקפים שונים ובמחירים שונים, ואתם צריכים לבדוק היטב שאתם קונים את פוליסת הביטוח שתאפשר לכם כמה שיותר חופש תנועה בכמה שפחות כסף. 

נשמע מורכב? אתם מוזמנים להתייעץ עם מומחי הביטוח שלנו, נשמח לסייע לכם להבין לעומק את תוכן פוליסות הביטוח השונות ולבחור את המתאימה ביותר עבורכם.

ביטוח אחריות מקצועית לחברי הפ"י

חשבו על נסיעה ברכב הפרטי שלכם ללא ביטוח. חשבו על נסיעה לחוץ לארץ ללא ביטוח כבודה וטיסה. חשבו על מגורים בדירה שלכם ללא ביטוח דירה. 

חשבו על החיים הבריאותיים שלכם ללא ביטוח רפואי. נשמע הזוי, נכון? הרי כל פעולה שאנחנו מבצעים נעשית בביטחון גדול, כי אנחנו יודעים שבמקרה וחס וחלילה יקרה לנו משהו – יהיה איך להתמודד עם זה בלי לצאת עם נזקים כלכליים חמורים, כי יש ביטוח מאחורינו.

אותו הדבר קורה עם ביטוח אחריות מקצועית לחברי הפ"י. ברגע שיש מאחוריכם ביטוח שאתם יודעים שיכסה את התביעות שיכולות להיפתח נגדכם, כל דרכי הפעולה שלכם יוכלו להיות משוחררות יותר ונעימות יותר. 

במקום להתעסק ב"מה עלול לקרות", ביטוח אחריות מקצועית מאפשר לכם להמשיך לעסוק במקצוע שלכם בראש שקט ובבטחה. שיהיה המון בהצלחה!

אהבתם? שתפו עם חברים
Picture of צוות ביטוח

צוות ביטוח

צוות הכותבים של אתר ביטוח מורכב מאנשי מקצוע בעלי רישיון ממשרד האוצר לעסוק בתחום או אנשי מקצוע אשר שואפים להנגיש את המידע לקהל הרחב. אנחנו צמאים לידע ונשמח לשמוע ממכם על נושאים או תחומים נוספים שתרצו שנכתוב עליהם.

זה לא מכובד להעתיק