ביטוח מקיף לרכבהרחבות כיסוי עד 50% הנחה

לוגו חברת הפניקס ביטוח
לוגו חברת איילון
לוגו חברת AIG
לוגו חברת ביטוח מנורה
לוגו חברת ביטוח ליברה
לוגו של כלל חברת ביטוח

ביטוח מקיףמה זה למעשה?

ביטוח מקיף לרכב הוא אחד הביטוחים הנפוצים והחשובים ביותר שבעלי רכב יכולים לרכוש כדי לתת לעצמם שקט נפשי ויכולת כלכלית להתמודד עם מצבים בלתי צפויים של תאונות, גניבות או נזקים אחרים לרכב.

ביטוח זה נותן כיסוי ביטוחי רחב ומקיף הן לנזקי הרכב עצמו והן לנזקים שהרכב עלול לגרום לצדדים שלישיים, ולכן חשוב לכל בעל רכב לבדוק את האופציות השונות ולבחור בפוליסה המתאימה לו ביותר.

ביטוח מקיף מחמיא מאוד לביטוח הרכב כאשר נרכש במקביל לפוליסת ביטוח חובה לרכב

ביטוח מקיף לרכבמהו ואיזה כיסוי הוא מספק?

ביטוח מקיף מורכב משני סוגי ביטוחים שמטרתם לספק כיסוי ביטוחי מקיף לרכב. 

הביטוח כולל הן כיסוי לנזקים שעלולים להיגרם לרכב עצמו כתוצאה ממגוון סיבות כגון תאונות, גניבה, שריפה, נזקי טבע ועוד, והן כיסוי לנזקים שהרכב עלול לגרום לצדדים שלישיים.

שילוב שני סוגי הביטוחים יחד יוצר חבילת ביטוח מקיפה שמאפשרת לבעל הרכב להרגיש מוגן הן לגבי רכושו שלו והן לגבי רכושם של אחרים שעלול להינזק מהרכב.

ביטוח מקיף לרכב מספק את מגוון הכיסויים הרחב ביותר הזמינים, ולכן מחירו יקר יותר בדרך כלל מביטוח חובה או צד ג'.

הביטוח המקיף הבסיסי מכסה כאמור נזקים כתוצאה מתאונה, גניבה, שריפה ועוד. ניתן גם להרחיב את הכיסוי תמורת תשלום נוסף להגנה משפטית, ביטול השתתפות עצמית ועוד.

על אף שהפוליסה הבסיסית דומה בין חברות הביטוח, קיימים הבדלים בהיקף הכיסויים והמסלולים הנוספים שניתן לבחור במסגרת ביטוח מקיף. לכן חשוב לבדוק את מגוון האפשרויות הניתנות על ידי החברות השונות כדי למצוא את הפוליסה המקיפה ביותר עבור הצרכים שלכם.

מאילו סוגי ביטוחים הביטוח המקיף מורכב?100% כיסוי מלא

הביטוח המקיף מורכב משני סוגי ביטוחים עיקריים:

 • ביטוח רכוש אישי – מכסה נזקים ישירים שנגרמו לרכב עצמו כתוצאה ממקרים שונים כגון תאונות, גניבה, ונדליזם, שריפות ואף נזקי טבע. ביטוח זה נועד לכסות את עלות תיקון או החלפת הרכב במקרה הצורך.
 • ביטוח צד ג' ביטוח צד ג' הוא חלק מהותי מביטוח מקיף והוא מכסה את הנזקים שהרכב המבוטח עלול לגרום לרכושם של צדדים שלישיים.
  לדוגמא, אם הרכב המבוטח מעורב בתאונה ופוגע ברכב אחר או בנכס כלשהו, ביטוח צד ג' יכסה את עלויות הנזקים לאותו רכוש.
  כך נחסך מהנהג המבוטח הצורך לשאת בעלויות הגבוהות מכיסו במקרה שהוא אחראי לנזק. הביטוח מגן על הנהג מפני תביעות משפטיות של צדדים שלישיים שנפגעו בתאונה.

שילוב שני סוגי הביטוחים הללו יוצר את הכיסוי הביטוחי המקיף ביותר האפשרי לרכב – הן לגבי נזקי רכוש לרכב עצמו והן לגבי נזקים שהרכב יכול לגרום לצדדים שלישיים אחרים.

פוליסות ביטוח רכב החופש לבחור פוליסה נכונה

מומלץ!
רכב דיגיטלי

ביטוח רכב

ביטוח רכב
משאית TOP

ביטוח רכב

ביטוח רכב
EXTRA TRUCK

ביטוח רכב

ביטוח רכב
TOP אספנות

ביטוח רכב

ביטוח רכב

כמה עולה ביטוח מקיף לרכב?ממה מושפע תעריף הכיסוי

לשאלה כמה עולה ביטוח מחיר לרכב אין תשובה אחת פשוטה, שכן מחיר ביטוח מקיף לרכב מושפע ממספר רב של גורמים:

 1. נתוני הנהגים – כולל גיל, ותק נהיגה, היסטורית תאונות ועבירות תנועה. ככל שפרופיל הסיכון של הנהג נמוך יותר, כך המחיר זול יותר.
 2. מאפייני הרכב – סוג הרכב, ערך הרכב, היסטוריית תביעות לגבי אותו הדגם.
 3. היקף הכיסויים המבוקשים – ככל שמוסיפים כיסויים נוספים כגון החלפת שמשות, גרירה, השכרת רכב חלופי וכדומה, המחיר עולה.
 4. גובה ההשתתפות העצמית – ככל שההשתתפות העצמית גבוהה יותר, הפרמיה זולה יותר.
 5. מאפייני הנהיגה וכמות הנסיעות השנתית – נהגים הנוסעים מעט ובזהירות משלמים פחות.

חברות הביטוח בונות מודלים סטטיסטיים מורכבים על מנת לקבוע את מחירי הפוליסות שלהן. אקטוארים, שהם בעלי מקצוע בתחומי המתמטיקה, הסטטיסטיקה והכלכלה, אחראים על איסוף נתונים, ניתוח סיכונים והערכות עתידיות של תביעות ביטוח.

בהתבסס על הניתוח הסטטיסטי, האקטוארים קובעים אילו סוגי רכבים ונהגים כדאי יותר מבחינה כלכלית לבטח. כתוצאה מכך, ייתכנו הבדלים ניכרים במחירי הפוליסות בין חברות הביטוח והמשווקים השונים עבור אותם סוגי רכבים ונהגים. לפיכך, כדאי להשוות מחירים בין מספר חברות לפני רכישת ביטוח מקיף.

ביטוח מקיף לרכב לא קונים לפני שמשוויםיש פער גדול במחירים

חשיבות השוואת הביטוחים נובעת מכך שלכל חברת ביטוח מחיר שונה להציע, בהתבסס על חישובי רווחיות שהיא עורכת. המחירים נקבעים כאמור על ידי אקטוארים – אנשי מקצוע הבוחנים את הסיכון של החברה להפסיד או להרוויח מכל הצעת ביטוח.

בתחום ביטוחי הרכב לדוגמה, האקטוארים לוקחים בחשבון שלושה מרכיבים עיקריים: נתוני המבוטח (גיל, היסטוריית תאונות וכדומה), מאפייני הרכב הספציפי (דגם, שנת ייצור וכו') ונתונים סטטיסטיים כלליים של תאונות וגניבות.

משלושת מרכיבים אלה הם קובעים רמת סיכון וממנה נגזר המחיר שכל חברה מוכנה להציע למבוטח. ההשוואה בין ההצעות, חושפת מיהי הזולה והמשתלמת ביותר עבור כל נהג ורכב.

כיצד מומלץ להשוות מחירים של ביטוחי רכב? מלבד אצלנו כמובן 🙂

מציאת הביטוח המקיף המתאים והכדאי ביותר לרכב מחייבת בדיקה והשוואה בין מגוון חברות וסוכנויות הביטוח. בשוק קיימות למעלה מ-17 חברות ביטוח שונות, כאשר לכל אחת מהן יתרונות וחסרונות עבור סוגים שונים של רכבים ופרופילי נהגים.

בעבר, ביצוע השוואה מקיפה בין כל האפשרויות היה תהליך ידני ומסורבל, שכן ביטוח מקיף לרכב מותאם אישית לכל לקוח על בסיס מספר רב של משתנים.

המחיר מושפע מגורמים כגון ותק וניסיון הנהיגה של הנהגים הצפויים לנהוג ברכב, ערך הרכב וסוגו, נתוני הרכב כגון גילו ומספר הקילומטרים שלו, היסטוריית התביעות הקודמות ועוד. כל אחד ממשתנים אלו משפיע על גובה הפרמיה.

אולם כיום, ניתן להשוות בקלות ובמהירות בין מגוון הצעות של חברות הביטוח באמצעות כלי השוואת מחירים מקוונים. דרך כלים אלו ניתן לזהות בתוך דקות ספורות את הפוליסה המקיפה והמשתלמת ביותר עבור הרכב שלכם ופרטי הנהגים בו, ללא צורך בבירורים טלפוניים מייגעים.

על מנת לקבל את מחיר הביטוח המקיף המתאים והזול ביותר עבור הרכב שלכם, חשוב למלא במדויק את כל הפרטים הרלוונטיים המתייחסים אליו ואל האנשים הנוהגים בו, בעת קבלת הצעות מחיר וברכישה של הפוליסה.

ביטוח מקיף לרכב במחיר משתלם 2 קליקים ואנחנו כאן

תהליך רכישת ביטוח מקיף לרכב השתנה באופן משמעותי בעידן הדיגיטלי. בעבר, המחירים היו נתונים למיקוח אישי מול סוכני הביטוח, מה שדרש השקעת זמן רב בשיחות טלפון וניהול משא ומתן.

כיום, ניתן להשוות בקלות ובמהירות בין מגוון רחב של הצעות מחיר מחברות הביטוח השונות באינטרנט. הודות לכך, השוואת מחירי ביטוח הפכה לתהליך פשוט ונוח שנעשה תוך דקות ספורות בלבד.

יתרה מכך, השוואת המחירים כוללת לא רק את עלות הפוליסה הבסיסית אלא גם את כיסויי ההרחבה וסכומי ההשתתפות העצמית השונים, כך שניתן לקבל את ההצעה המתאימה ביותר לצרכים האישיים.

ביטוח מקיף לרכבבמשפט אחרון

ביטוח מקיף לרכב הוא הביטוח הרחב והכוללני ביותר שניתן לרכוש לכלי רכב. הביטוח כולל הן כיסויים לנזקים שעלולים להיגרם לרכב, כגון במקרים של תאונה, גניבה או ונדליזם, והן כיסוי לנזקים שהרכב יכול לגרום לרכוש של צדדים שלישיים.

כפי שראיתם, עלות הביטוח המקיף משתנה בין חברות הביטוח ומושפעת מגורמים רבים כגון נתוני הנהג והרכב. לכן כדי למצוא את העסקה הטובה ביותר עבור הצרכים האישיים, מומלץ להשוות בין מספר הצעות מחיר של חברות הביטוח השונות.

בקצרה, הביטוח המקיף נותן שקט נפשי ומגן על בעל הרכב מפני הוצאות כספיות בלתי צפויות במקרה של תאונה או גניבה ולכן מדובר בהשקעה חשובה.

מה חשוב לדעת לפני שקונים ביטוח רכב?חשוב לעשות שיעורי בית

ביטוח חובה לרכב הינו מוגדר בחוק הישראלי בחובה ובעל ענישה של דוח ואף החרמה זמנית של הרכב. מלבד הדרישה החוקית, ביטוח חובה לרכב שומר על הנהג מפני פגיעה אפשרית בעוברי אורח או נהגים אחרים בכביש. במידה וחס וחלילה תתרחש תאונה, ביטוח חובה ידאג שכל המעורבים יוכלו לקבל טיפול רפואי הולם.

ביטוח צד ג' מתאים לרכבים בשווי נמוך יחסית אשר לא מצדיק את עלות הביטוח המקיף והוא נועד לכסות את הנהג מפני נזקים שעלולים להיגרם לצד שלישי על ידי הרכב שלו.

השתתפות עצמית הינה אחוז מתוך סך עלות התיקון הנדרש, בין אם לרכב שלכם או לצד ג', אותו אתם נדרשים לשלם כחלק מתקנון הביטוח.

גובה ההשתתפות העצמית נקבע כבר במעמד הרכישה של פוליסת הביטוח, ישנן חברות ביטוח אשר מאפשרות רכישה של פוליסות ביטוח רכב ללא השתתפות עצמית.

כן, יש אפשרות לפנות לחברות הביטוח ולרכוש ביטוח רכב לתקופה קצובה.

לכל חברת ביטוח יש מוסכי הסדר ואיתם יש תקנון הקובע איזה רכב חלופי תקבלו.

מרבית הרכבים החליפים הם משפחתי-קטן , במידה ואתם זקוקים לסוג רכב אחר (7 מקומות) וכדומה, חשוב לעדכן את סוכן הביטוח כבר ברגע הרכישה.

כל חברות הביטוח ישמחו לשמוע שלא היו לכם תביעות בעבר ויתגמלו אתכם בתעריף ביטוח רכב מוזל.

במקרה של גניבת הרכב יש להתקשר למשטרה באופן מידי ולאחר קבלת אישור על הגשת התלונה ושיחה עם השוטר, להעביר את המסמכים לחברת הביטוח להמשך טיפול.

במקרה של תאונת דרכים, ראשית נסו ככל הניתן לשמור על הבטיחות שלכם ושל הסובבים אתכם, פנו לסוכן הביטוח סמוך ככל הניתן לאירוע כך שינחה אתכם במידה וצריך לצלם משהו, אילו פרטים לבקש מהמעורבים בתאונה וכדומה.

ביטוח רכבפוליסה בהתאמה אישית

זה לא מכובד להעתיק