ביטוח רכב מצויין

תוכלו לחסוך עד כ-מאות שקלים בחודש
מבלי לוותר על איכות הביטוח
דירוג ביטוחים

4.7 שביעות רצון הקוראים שלנו

כל מה שתצטרכו על מנת לבחור ביטוח מעולה

ביטוח רכב

ביטוח רכב הוא אחד הביטוחים הנפוצים בישראל, הסיבה לכך היא העובדה שכל בעל רכב חייב לבטח את הרכב שלו בביטוח חובה, כאשר חלק ניכר גם בוחרים לבטח את הרכב בביטוח מקיף או לפחות בביטוח צד ג'. מחיר הביטוח לרוב דורש הוצאה די גבוהה, של כמה אלפי שקלים ולכן אנשים רבים מנסים לחסוך בהוצאה הזאת.

השוואת ביטוח רכב

יש מספר שיטות שבאמצעותן ניתן להשוות ביטוחי רכב, השיטה הפשוטה והיעילה ביותר היא להשתמש באתרי השוואות באינטרנט, האתרים הללו מאגדים בתוכם חברות רבות והם מאפשרים לכם לראות מה המחיר המוצע לביטוח הרכב שלכם.

לאתרי השוואת מחירים יש לכאורה יתרונות רבים, ניתן להשוות הצעות מחיר ממגוון רחב של חברות לביטוח רכב בלחיצת כפתור ובלי לבזבז על כך זמן מיותר, מה יותר פשוט מלרכוש את הביטוח הזול ביותר לרכב שלכם?

אולם מבוטחים רבים הופתעו לגלות שמחיר הוא לא הדבר היחיד שצריך לבחון. לא כל חברות הביטוח מציעות את אותן הפוליסות, לא בכל חברת ביטוח יש את אותה רמת שירות ולא בכל חברת ביטוח יש את אותה רמת נכונות לשלם למבוטחים במקרה של תביעה.

לשם כך חשוב לשוחח עם מי שבקיא בשוק הביטוחים ובשוק ביטוחי הרכב בפרט. נוכל לסייע לכם במציאת הביטוח הטוב ביותר, כזה שידאג לכם מצד אחד ויוודא שלא תשלמו לחינם על פוליסת ביטוח רכב מחברת ביטוח אשר תנסה להתחמק מתשלום בשעת הצורך ולצד זאת ביטוח במחיר משתלם והוגן.

חברות ביטוח המציעות ביטוח רכב

AIG – מדובר באחת מחברות הביטוח הגדולות בישראל ובעולם, ניתן לרכוש באמצעות אתר החברה פוליסת ביטוח בקלות, החברה ידועה במחירים הנוחים שלה באופן יחסי והיא מוקמה במדד השירות של משרד האוצר במקום השלישי מבין כלל חברות הביטוח.

ביטוח ישיר – חברה גדולה נוספת שמחזיקה בנתח משמעותי משוק הביטוח, היא מוכרת לכולם בזכות הפרסומת הקליטה שלה "הקש על החמש ביטוח ישיר", החברה נבחרה למקום הראשון במדד השירות של משרד האוצר והיא ידועה במחירים טובים, אם כי עלו מעט תלונות על הזמן הגבוה יחסית שלוקח לחברה להעביר את הכסף ללקוחות.

שירביט – שירביט היא אחת מחברות הביטוח המובילות בישראל לביטוח רכב וידוע כי זה אחד מתחומי ההתמחות היותר משמעותיים שלה.

כלל – פוליסות הביטוח של כלל מאפשרות ללקוח לבחור מבין מגוון רחב של כיסויים וביטוחים שונים. למשל במסלול כלל מטראז', בתוכנית זאת יש מחיר מיוחד ללקוחות שנוסעים מעט, כך הם יכולים לחסוך ביחס ללקוחות אחרים שנוסעים ברכב יותר זמן.

איילון – איילון מציעה ללקוחות שלה שירותים משלימים רבים בנוסף לביטוחים הבסיסיים, חובה, מקיף וצד ג', בין היתר החברה מציעה ללקוחותיה רכב חלופי במקרה של תאונה, שירותי חילוץ וגרירה, החלפת שמשות שבורות גם בהגעה לבית הלקוח ועוד.

הפניקס – הפניקס מציעה ללקוחותיה מסלול מיוחד המותאם לנהגים זהירים, נהגים שלא הגישו תביעות ביטוח בשנים האחרונות ותוספות מיוחדות ללקוחות המחזיקים ברכב חדש יחסית כיוון שלרוב רכבים אלה נחשבים לזהירים יותר.

מנורה – מנורה מציעה שירותי ביטוח בדומה לרוב חברות הביטוח האחרות, מסלול שמייחד אותה הוא המסלול לרכבי אספנות, כל מי שמחזיק ברכב כזה יודע שלמצוא ביטוח רכב לרכבי אספנות במחיר הוגן לרכבים אלה הוא קשה במיוחד, מנורה מציעה מסלולים מיוחדים במיוחד ללקוחות הללו.

נקודות אפורות
מחירים מנצחים, פוליסות מושלמות
אימוג'י לבבות בעיניים
איילון

YOUNG

פוליסת ביטוח רכב מבית איילון
הנה תיאור מגניב שהייתי רושם על פוליסה כלשהי , מעניין איך זה יוצג והאם זה יותר מדי
איילון

DRIVING

פוליסת ביטוח רכב מבית איילון
הנה תיאור מגניב שהייתי רושם על פוליסה כלשהי , מעניין איך זה יוצג והאם זה יותר מדי
מנורה

TOP אספנות

פוליסת ביטוח רכב מבית מנורה מבטחים
הנה תיאור מגניב שהייתי רושם על פוליסה כלשהי , מעניין איך זה יוצג והאם זה יותר מדי
מנורה

משאית TOP

פוליסת ביטוח רכב מבית מנורה מבטחים
הנה תיאור מגניב שהייתי רושם על פוליסה כלשהי , מעניין איך זה יוצג והאם זה יותר מדי

ביטוח רכב לנהג חדש

המחיר של ביטוח רכב לנהג חדש גבוהה לאין שיעור ביחס למחירי ביטוח הרכב של נהגים ותיקים, כאשר הפער יכול לטפס גם לאלפי שקלים בשנה, במיוחד כאשר מדובר ברכבים יקרים יחסית.

ישנם מספר דרכים להקטין את העלות של ביטוח הרכב לנהג חדש, אחת היא לבקש מהחברה להגדיל את תקרת ההשתתפות העצמית בתמורה להפחתה במחיר הפרמיה, מדובר במהלך שנושא עמו סיכון די משמעותי שכן מדובר בנהגים חדשים והסיכוי שהם יבצעו תאונה גבוה באופן יחסי.

מסיבה זאת, מומלץ לשקול את האפשרות הזאת רק לאחר השנה הראשונה, בה בחנתם את הנהיגה של הנהג החדש ורק אם אתם חושבים שהוא נוהג בצורה בטיחותית ושקולה לבחור במסלול זה.

שיטה אחרת לצמצם את עלות הביטוח על הרכב, במיוחד כאשר מדובר בנהגים חדשים שלא צפויים לנהוג הרבה, למשל חיילים, או כאלה שנוהגים ברכב של ההורים בעיקר בסוף השבוע, ניתן לבחור במסלול תשלום לפי קילומטר.

מסלול תשלום לפי קילומטר מאפשר למבוטח לשלם בהתאם למרחק אותו הוא נסע, כך המחיר של ביטוח הרכב יכול להיחתך בעשרות אחוזים, לרוב מחיר הביטוח מגיע עד שקל לקילומטר, בהתאם למחיר הרכב. לכן נהגים חדשים שלא יבצעו נסיעות ארוכות במיוחד של אלפי קילומטרים יוכלו לחתוך את מחיר הביטוח.

כמה עולה ביטוח רכב?

מחיר ביטוח הרכב משתנה מאוד מרכב לרכב ואף מנהג לנהג, למשל עבור ביטוח חובה נהג ותיק שנוסע על רכב סטנדרטי בשווי של עד 100,000 שקל צפוי לשלם עד לאלפיים שקלים, לעומתו נהג חדש או נהג בעל עבר תעבורתי בעייתי צפוי לשלם גם שלושת אלפים או ארבעת אלפים שקלים עבור אותו הביטוח.

הפערים הללו באים לידי ביטוי גם בביטוח המקיף ובביטוח צד ג', בנוסף לעיתים קרובות הפער במחיר אותו ידרשו חברות הביטוח יכול להגיע לעשרות אחוזים, במיוחד במחיר הביטוח המקיף ובביטוח צד ג', לכן חשוב מאוד להשוות מחירים לפני שרוכשים פוליסת ביטוח

מסמכים רלוונטים לתביעת ביטוח רכב

*אנחנו מקשרים ישירות לאתר חברת הביטוח לנוחיותכם בלבד ולכן אין לנו אחריות על תוכן המסמך.
זה בסדר אם יש לכם שאלה על ביטוח רכב
אימוג'י חנון

ביטוח חובה לרכב הינו מוגדר בחוק הישראלי בחובה ובעל ענישה של דוח ואף החרמה זמנית של הרכב. מלבד הדרישה החוקית, ביטוח חובה לרכב שומר על הנהג מפני פגיעה אפשרית בעוברי אורח או נהגים אחרים בכביש. במידה וחס וחלילה תתרחש תאונה, ביטוח חובה ידאג שכל המעורבים יוכלו לקבל טיפול רפואי הולם.

חד משמעית כן, כיום כל בעל רכב ממונע מחויב על פי החוק הישראלי לרכוש ביטוח רכב בתוקף.

מהם הפרמטרים שמשפיעים על מחיר הביטוח חובה?

גובה הפרמיה נקבעת בעיקר על פי נתוני הרכב, שנות ייצור, יד , היסטורית טיפולים, רמת בטיחות ועוד. ובנוסף מאפייני הנהג יכולים לייקר או להוזיל את גובה הפרמיה.

כל חברת ביטוח בוחרת לתת משקל שונה למאפייני הרכב השונים ולכן להגיע למחיר אחר. כלומר חברת ביטוח אחת תיתן משקל רב להיסטוריית הנהיגה של המבוטח יותר מאשר למאפייני הבטיחות של הרכב ולהיפך.

לכן מומלץ בכל מקרה לבדוק את המחירים השונים מול כל חברות הביטוח

ביטוח מקיף אינו חובה על פי החוק הישראלי ומוגדר "רשות", תפקידו העיקרי הוא לכסות נזקים אשר יגרמו לרכב שלכם במידה ויהיה מעורב בתאונה.

מכיוון שביטוח מקיף יקר יותר מביטוח חובה, נהגים רבים מפעילים שיקול דעת האם שווי הרכב מצדיק את מחיר ביטוח מקיף.

ביטוח צד ג' מתאים לרכבים בשווי נמוך יחסית אשר לא מצדיק את עלות הביטוח המקיף והוא נועד לכסות את הנהג מפני נזקים שעלולים להיגרם לצד שלישי על ידי הרכב שלו.

השתתפות עצמית הינה אחוז מתוך סך עלות התיקון הנדרש, בין אם לרכב שלכם או לצד ג', אותו אתם נדרשים לשלם כחלק מתקנון הביטוח.

גובה ההשתתפות העצמית נקבע כבר במעמד הרכישה של פוליסת הביטוח, ישנן חברות ביטוח אשר מאפשרות רכישה של פוליסות ביטוח רכב ללא השתתפות עצמית.

שירותי דרך וגרירה ניתנים על ידי ספקים חיצונים ובהתאם לחברת הביטוח שרכשתם ממנה את פוליסת הביטוח. השירות ניתן 24/7 (למעט ביום כיפור).

השירותים ניתנים בכל רחבי ישראל, למעט שטחים מוגבלים, במידה ואתם גרים מעבר לגבולות ישראל או שאתם מרבים לנסוע לשם, מומלץ להתייעץ עם סוכן הביטוח ולוודא זמינות של שירותי הדרך.

כן, יש אפשרות לפנות לחברות הביטוח ולרכוש ביטוח רכב לתקופה קצובה.

לכל חברת ביטוח יש מוסכי הסדר ואיתם יש תקנון הקובע איזה רכב חלופי תקבלו.

מרבית הרכבים החליפים הם משפחתי-קטן , במידה ואתם זקוקים לסוג רכב אחר (7 מקומות) וכדומה, חשוב לעדכן את סוכן הביטוח כבר ברגע הרכישה.

נהג חדש הוא נהג שיש לו רישיון נהיגה פחות משנתיים (ללא קשר לגיל הנהג). ואילו נהג צעיר הוא נהג שיש לו רישיון לפחות שנתיים בפועל אבל הוא צעיר מגיל 24.

נהג חדש וצעיר הוא נהג שגם יש לו רישיון פחות משנתיים וגם גילו נמוך מ-24.

כל חברות הביטוח ישמחו לשמוע שלא היו לכם תביעות בעבר ויתגמלו אתכם בתעריף ביטוח רכב מוזל.

כן ולא, כמובן שנהג עם עבר ביטוחי ללא תביעות בנוסף לוותק בנהיגה יכול להשפיע רבות על גובה מחיר הביטוח.

במקרה של גניבת הרכב יש להתקשר למשטרה באופן מידי ולאחר קבלת אישור על הגשת התלונה ושיחה עם השוטר, להעביר את המסמכים לחברת הביטוח להמשך טיפול.

במקרה של תאונת דרכים, ראשית נסו ככל הניתן לשמור על הבטיחות שלכם ושל הסובבים אתכם, פנו לסוכן הביטוח סמוך ככל הניתן לאירוע כך שינחה אתכם במידה וצריך לצלם משהו, אילו פרטים לבקש מהמעורבים בתאונה וכדומה.

חברות הביטוח מבינות שלפעמים יש תאונות קלות מאוד ונזקים שנגרמים לרכב אשר לא צריכים להירשם כתביעה כגון: נזק קל לפנסים, למראות צד, גניבה של רדיו ועוד..

במקרה שבו רכבכם היה מעורב בתאונה, בקשו מחברת הביטוח את רשימת המוסכים אשר בהסדר, אלו מוסכים אשר עברו בחינה של חברה הביטוח ונמצאו שעומדים בסטנדרט גבוה של שירות ומקצועיות.

טוטאל לוס משמעותו "אובדן גמור", כלומר מקרה שבו עלות התיקון לרכב עולה על יותר מ-50% משווי הרכב ולכן לחברת הביטוח כבר עדיף להכריז "אובדן גמור" מאשר לנסות לתקן את הרכב.

לא. החוק הישראלי מחייב הצגה של ביטוח חובה בתוקף לצד מסמכים נוספים כגון תעודת זהות ומסמכי זיהוי של הרכב בעת ביצוע מבחן כשירות שנתי.

כיום ישנו מחיר "בסיס" לביטוח רכב חובה אשר ניתן למצוא במחשבון של משרד האוצר, אך חברות הביטוח רשאיות לשנות אותו במעט בהתאם לפרמטרים כגון נתוני הנהג ומאפייני הרכב ולאחרונה גם מספר קילומטרים אשר הרכב מיועד לעבור. לכן אין מנוס מביצוע סקר שוק נרחב.

נהגים חדשים לרוב מייקרים את הביטוח הקיים ברכב וזאת מפני שהסטטיסטיקה של מעורבים בתאונות דרכים אינה לטובתם ולכן חברות הביטוח נאלצות לייקר את הביטוח.

יחד עם זאת, עדיין ישנם דרכים בהם סוכני ביטוח הצליחו להשיג הנחות משמעותיות גם לנהגים צעירים לכן אל תקבלו את הגזרה משמיים והמשיכו לבדוק אפשרויות הנחה.

כל חברת ביטוח שהייתם מבוטחים אצלה חייבת להחזיק בארכיון מסמך אשר מונה את רשימת התביעות שלכם כמבוטחים, במידה והרשימה הזאת ריקה, זה למעשה האישור העדר תביעות שלכם. לכן פנו לחברת הביטוח ובקשו אישור זה, במרבית מהמקרים תוכלו אפילו למצוא את זה באיזור האישי שלכם באתר החברה.

לכל חברת ביטוח יש רשימת מוסכי הסדר בפריסה ארצית, כבר באתר החברה תוכלו למצוא את הרשימה ואם לא, פנו אלינו וננסה לעזור לכם למצוא.

חמור מאוד. נסה להימנע מנהיגה מיותרת ללא תעודת ביטוח, פנה במיידית לסוכן הביטוח או חברת הביטוח ובקש העתק. ייתכן שתצטרך לחתום על מסמכים בו אתה מצהירים שאיבדתם את התעודה ומתי.

כיום חברות הביטוח מבינות שלקוח אשר לא פעיל עם רכבו, אינו צריך לשלם מחיר מלא על הביטוח ולכן ניתן למצוא יותר ויותר פוליסות ביטוח אשר מחירן נגזר ממספר הק"מ שנסעתם בפועל.

אביזרי נכים לצערנו לא מכוסים באופן אוטומטי בביטוח ויש להצהיר עליהם בעת רכישה של ביטוח מקיף ולוודא הוספה של כיסוי מתאים.

במידה והייתם מעורבים בתאונה שגרמה לרכב שלכם לאובדן גמור "טוטאל-לוס", חברת הביטוח תשלם לכם את מלוא שווי הרכב על פי מחירון לוי יצחק. אך יחד עם זאת, אתם תדרשו לשלם את מלוא עלות הביטוח השנתי.

הרכב החליפי לרוב ניתן תוך יממה מרגע שהכנסת את הרכב למוסך ההסדר. אך על מנת לעשות זאת, תצטרכו לדווח בזריזות מרגע האירוע לחברת הביטוח על פרטי התאונה.

ביטוח רכב מותאם לכל אחד
ביטוח רכב
הגרוטאה שלי ואני: האם כדאי לבטח רכב ישן?
ביטוח רכב
קונים רכב חדש? תתחדשו! שימו לב לכל התנאים והסעיפים הקטנים
ביטוח רכב
7 טיפים שיחסכו לכם לא מעט בעלויות דלק
ביטוח רכב מצויין בהנחה בלעדית